Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez igaz? Magyar egyetem= 9 év...

Ez igaz? Magyar egyetem= 9 év itthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ti hallottatok-e arról, hogy aki Magyarországon végzi az egyetemet annak 9 évig nem szabad külföldre menni dolgozni?

Kérlek válaszoljatok.


2010. jún. 3. 13:05
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy látom 18 évesen marha nagy élettapasztalatod van. Gondolom még nem kellett eltartanod senkit. Csak nem a szüleid gondoskodnak rólad?...

Lehet változna a véleményed, ha saját családod meg gyereked lenne.

2010. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
48%
Az meg külön aranyos, hogy felvi-n durrogsz. Érdekel a biológia meg az emberi test? Menj biosztanárnak. Pfff...
2010. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
:D Olvasd már el mit írnak a többiek. Nem ért veled egyet senki. És bizony akár tetszik akár nem, ezekből az emberekből lesznek orvosok:D És bizony nem sokan fognak itt maradni, elhiheted:DDD
2010. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
0%

"Csak nem a szüleid gondoskodnak rólad?... "

Jah, bocs, hogy 18 évesen, az érettségit félidejében még nem álltam a saját lábamra. Remélem azért nem én vagyok a társadalom legalja.

2010. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, ügyesen ki tudod forgatni az ember szavait. Arra céloztam, hogy amíg nem magadnak kell gondoskodni a családodról, addig marhára könnyű azt mondani, hogy a pénz nem számít.
2010. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felvit is olvasod, ott miért nem szólalsz meg? Ott is fejts ki nyugodtan az álláspontod:D
2010. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, hol mondtam, hogy a pénz nem számít, én nem emlékszem ilyenre. Annyit mondtam, hogy undorítónak tartom, ha valaki azért akar orvosnak menni, hogy baromi jól keressen, valamint azt a hozzáállást, hogy aki orvosnak megy, az bármivel is jobb ember, mint a többiek. És mielőtt kitalálnád, hogy irigykedek, nem. Simán mehetnék orvosnak, ha érdekelne, mert a pontjaim bőven meglennének hozzá, csak tudod, nem csak orvos kell egy társadalomba.
2010. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
48%

"Ha már felvit is olvasod, ott miért nem szólalsz meg? Ott is fejts ki nyugodtan az álláspontod:D"


Minek írjam le mégegyszer? Úgyis belinkelted nekik.

2010. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
75%

Bevezetésül: ÉN MOST SZÓLOK EHHEZ A TÉMÁHOZ ELŐSZÖR, NEM VAGYOK AZONOS A MÁSIK 88%-OS VÁLASZOLÓVAL:


Szerintem, ő is orvostanhallgató, akárcsak én.


1. Amikor az egyetemre jelentkeztem, még nem volt ilyen szabály, így teljesen igazságtalan, hogy "menet közben" változtatják a feltételeket!


2. A rendelet azt is tartalmazza, hogy 9 év magyarországi munkán kívül, hogy 5 évig abban az intézményben kell lenni, ahol elkezded a rezidens képzést. Ha az ország másik végén kezded el, mert csak ott volt hely, akkor ott kell maradnod.


3. Utoljára a középkorban a jobbágyoknak volt ilyen "röghöz kötés".


4. Az ország elhagyási tilalom eddig csak egyes bűnözőkre vonatkozott.


5. Jól írta az előző 88%-os: A mérnök, informatikus stb. kimehet??? Igen! Akkor az orvos miért nem? Mellesleg, azokkal a szakokkal, melyekkel lehetetlen elhelyezkedni, sokkal többet veszít az állam, és ilyen szakokon azért jóval többen vannak, mint az orvosin.


6. Ezzel annyit érnek el, hogy végzés után senki sem fogja Mo.-n elkezdeni a rezidensképzést, így nem is kell az árát visszafizetni. Hogy miért?


7. Mo.-n nettó 90ezer Ft a rezidens munkabér (lehet jönni azzal, hogy nem a pénzért kell csinálni, de az ember nem azért tanul mindenestül 18+3 évet, hogy utána majdnem minimálbért kapjon, és nyomorogjon a családjával, míg más 3 általánossal több segélyt kap, ha van 5 gyereke). Arról nem is szólva, hogy a FELELŐSSÉG 10000x NAGYOBB! Általában, akik ilyen bérkategóriában dolgoznak, azok ha elrontanak valamit, akkor annak nem sok következménye van (max. újra fel kell mosni, vagy hasonló kaliberű dolgok történnek).

Jut eszembe, és más helyeken nem kell ügyelni. Van olyan, hogy valaki 8 óra munka után még ügyel, és ügyelet után azonnal kezdi a másnapi műszakot. És akkor a beteg már k.rva mérges, ha nem mosolyog a szerencsétlen orvos...


8. Norvégiában a rezidensképzés alatt nettó 1 milliót fizetnek, és itt kisebb eséllyel pofoznak fel/köpnek le a rendelőben, mint Mo.-n. A munkaidőről és munkakörülményekről nem is beszélve.

2010. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol mondtam, hogy azért akarok orvos lenni, hogy meggazdagodjak. Nem BMW-t akarok, meg palotát, meg havi 1 milliós fizetést. Csak annyit, amennyiből normális körülmények között fel tudom majd nevelni a gyerekeimet.

És olyat sem mondtam, hogy én lennék a világ közepe, és csak az orvosok kellenek egy társadalomba.

2010. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!