Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez igaz? Magyar egyetem= 9 év...

Ez igaz? Magyar egyetem= 9 év itthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ti hallottatok-e arról, hogy aki Magyarországon végzi az egyetemet annak 9 évig nem szabad külföldre menni dolgozni?

Kérlek válaszoljatok.


2010. jún. 3. 13:05
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
51%

Más sem keres többet? Nem mondtam, hogy máshol nincs probléma. Mellékesen informatikus ismerősöm többet keres, mint a testvére és annak felesége (akik mindketten orvosok) EGYÜTT!!

Ez szerinted normális? Mellékesen az orvosoknak az átlag életkora alapból kevesebb, csak a munkájuk miatt.


Elég érdekes hozzállás az, hogy "azért dolgozzon, hogy embereket mentsen, ne a pénzért". Hát lol... Te dolgoznál csak azért, hogy a főnöködnek "örömet szerezz?".


Mellékesen nem azt mondtam, hogy keressen egy orvos több millió forintot havonta, csak annyit, hogy MEG LEHESSEN BELŐLE ÉLNI.

2010. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%
És elhiheted, az én szüleim már sokszorosan kifizették a tandíjamat a befizetett adójukból!
2010. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
47%
Miből lehet manapság megélni? Elmehetsz mérnöknek vagy informatikusnak, ha olyan beállítottságú vagy, de azon kívül? Ugyanmár, szánalmas, hogy te vagy felháborodva azon, hogy nem fogsz megélni, senki nem fog, megsúgom. Szóval ne pattogj itt, te akartál orvos lenni.
2010. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
51%

Gratulálok. Te meg ne pattogjál az orvosi rendelőben, mikor 5 órát kell várnod. Meg ne pattogj, mikor nem küldenek el ilyen olyan vizsgálatra...


Miért akarok orvos lenni? Elsősorban azért, hogy másoknak segítsek igen. De ez addig működik, míg az ember egyedül szenved azért, hogy megéljen. De mikor nem tudja a családját sem eltartani, akkor azért kicsit elgondolkodik, nem gondolod?


És tény, hogy minden ember munkája fontos, de akkor sem lehet őket összehasonlítani. Nem mindegy, hogy vki 3 évet tanul egy szaros papírért, vagy 11-et.

2010. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
38%

"Te meg ne pattogjál az orvosi rendelőben, mikor 5 órát kell várnod. Meg ne pattogj, mikor nem küldenek el ilyen olyan vizsgálatra.."


Tudod mi a baj? 18 éves létemre már rég nem pattogok azon, hogy jó esetben is 3 hónap múlva kapok időpontot, ha meg nincs szerencsém, jövőre ugyanekkor. Azt hiszed, nem tudom mi a helyzet a magyar egészségügyben? Nagyon tévedsz. Most arra vagy oda, hogy neked mennyit kell tanulnod? Tudtad ezt, mikor orvosnak jelentkeztél, nem foglak sajnálni. Valami beképzelt majom lehetsz, az ilyenek miatt nincsenek mér megbecsülve az orvosok. Elmondom neked, te sem vagy több, mint bárki más.

2010. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

Erre már komolyan nem mondok semmit.

Önző beképzelt majom vagyok azért, mert nem szeretném, hogy a családom éhen haljon, amikor elvileg olyan munkát végzek, ami a társadalom számára fontos.

2010. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
30%
Látom sarkításokban nagyon jó vagy, ha orvsank tanulsz pontosan tudod, hogy az emberi test nagyon sokat kibír és krvára nem fog éhen halni a családod, legfeljebb zsíros kenyeret esztek, na és? 50 éve is azt ettek és látod azóta a világon félmilliárddal többen élünk... Jah és ráadásul nem is azok gyarapodnak ennyire akik láttak életükben kenyeret. Nem tudsz majd BMWt venni, ez a Te kibszott nagy poblémád...
2010. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
51%
5 év múlva nem lesz aki megmentse az életed. A Te problémád.
2010. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
48%

"5 év múlva nem lesz aki megmentse az életed. A Te problémád."


Vannak még orvosok rajtad kívül és nem te vagy a világ közepe. Csak úgy mondom.

2010. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
51%
Vannak. De záros időn belül nem fog itt maradni egy két emberen kívül senki. Akkor majd a 10 millió ember járhat a maradék párszáz orvoshoz:) Előbb halsz meg, minthogy bejutsz rendelésre;)
2010. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!