Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez igaz? Magyar egyetem= 9 év...

Ez igaz? Magyar egyetem= 9 év itthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ti hallottatok-e arról, hogy aki Magyarországon végzi az egyetemet annak 9 évig nem szabad külföldre menni dolgozni?

Kérlek válaszoljatok.


2010. jún. 3. 13:05
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem igaz. Ez orvosokra vonatkozik, de így sem pontos.

Aki Magyarországon végzi a szakképzést (orvosi egyetem után), annak a szakképzés után még 4 évig (tehát általában összesen 9 évig) itthon kell maradnia, különben x időn belül vissza kell fizetnie a tandíjat. (Ami jó sok milliós)

Szánalmas amúgy.

2010. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Igen tudom.. bocsi csak elfelejtettem odairni.

Mennyi a tandíj?

2010. jún. 3. 13:30
 3/50 anonim ***** válasza:
szakonként más.
2010. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:

Átlag 200e/félév

Orvosinál 900-1milla...

2010. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
65%

Félévente majdnem 1 millió forint. De vmi olyasmit hallottam, hogy vmi 6 milliót kell összesen visszafizetni.

Gusztustalan undorító dolog. Aki ezt kitalálta, annak csak azt tudom kívánni, hogy soha egyetlen egy orvos ne nyúljon hozzá. És tudod mi a legrosszabb? Hogy egy csomó ember egyetért vele...mert hogy ha "az ő pénzükön" tanulok, akkor maradjak itt. Persze azt senki nem veszi figyelembe, hogy egyrészt az én szüleim is adóznak, másrészt egy kezdő orvos 90 ezer forintot keres.

Meg persze más az nyugodtan menjen külföldre, de az orvosoknak nem lehet. Nah de miért? Az nem felesleges pénzkidobás, hogy a szükséges x jogász helyett 10x annyit képezünk, és el se tudnak helyezkedni? Lehet az ő tandíjuk fejenként kevesebb...de összesen?

Undorító ez az egész, kb hánynom kell tőle.

Egyébként az egyetem után rögtön kimehetsz, mert a papírt a szakképzés előtt kell aláírni. Ha keresel rezidensi helyet külföldön, akkor pápá Magyarország.

Bocs a kitörését, de nagyon felhúz ez a téma.

Egy orvostanhallgató

2010. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
48%
Nem szánalmas, az állam kipénzeli a remek orvosok taníttatását és biztosítja a szükséges kisérletek kellékeit (hullák etc..) aztán az állam által finanszírozott orvos jól itthagyja Mo.t és més állam más betegeit gyógyítja... Valóban az eü rendszerünk is úgy szar ahogy van és az orvosnak még a havi bruttója sem túl sok (ahhoz képest, hogy életeket ment) de teljesen jogos, hogy vagy visszatéríti a költségeket vagy ledolgozza egy hányadát, mert az nem fair, hogy itt tanul más pénzén, és máshol kamatoztatjaa tudását mint tőke...
2010. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
38%

"másrészt egy kezdő orvos 90 ezer forintot keres. "

Aha, értem én, de más sem keres többet. A pénz miatt tanulsz orvosnak, vagy azért, hogy meggyógyítsd a betegeket? Ha a pénz miatt, akkor nekem kell hánynom tőled, már bocs. Én is egyetértek ezzel. Ha ennyire ki akarsz menni, menj, tanulj külföldön orvosnak. Ilyen egyszerű. Hm?

2010. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
egészen pontosan 925 ezer/félév a SOTE-n, de az összes orvosin e körül mozog...
2010. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
78%

Jó, de akkor vagy mindenkinél ez legyen, vagy senkinél. Közgazdász kimehet? Vendéglátós kimehet? Mindenki kimehet, csak az orvos nem, mert arra itt is szükség van?

Akkor fizessék meg!!!!

Egy orvos 6 évig tanul, utána rezidensként éjjel nappal dolgozik, és kap érte tetves 90 ezer forintot úgy, hogy egy albérlet alapból 50 ezer forint.

És egy rezidens még csak hálapénzt sem kap, ahogyan azt sokan hiszik.

És szakképzés után? Felmegy a fizetése egészen 110 ezer forintig kb...

Gusztustalan ez az egész. Vagy fizessék meg, vagy marhára ne csodálkozzon senki, ha 5 év múlva nem lesz aki meggyógyítsa.

2010. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
bocsi, ez a pécsi volt, a SOTE 975 ezer/félév. Bár asszem ezekben a magasságokban már annyira nem számít, annak aki ki tudja fizetni...
2010. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!