Kedves orvostan hallgatók/ végzett orvosok! Ti hogy éltétek meg az orvosit? Szeretnék idén orvosi egyetemre jelentkezni, de lenne 1-2 kérdésem.
Édesanyám kissé félt ettől az egyetemtől. Azt mondja nehogy az egészségemre menjen a sok tanulás. Persze tudom, hogy keményebb lesz mint bármi eddigi életem során, de tényleg ennyire kiborítóan sokat kell tanulni, hogy ettől kell tartanom?
Mesélnétek nekem egy kicsit a tapasztalataitokról? :)
Sok érdekes dolgot megtanultatok vagy nagyrészt monoton információ áradat?
"Hát én ezt furának tartom, de végülis ő ért hozzá nem én."
Miért értene hozzá? Szerintem halvány fingja sincs a jelenlegi érettségi rendszerről, de az egyetemi oktatásról sem biztos.
Amúgy cáfolom is. Orvosira általában a biológiából kiemelkedő hallgatók mennek. Megjegyzem, ha mindenki el tudná végezni, aki tud sokat tanulni, akkor nem bukna ki annyi ember. Az viszont tény, hogy az orvosi, kissé seggelős szak.
49%-os: Jah, csak orvosira alapból két emelt szintű érettségivel és legalább 400 ponttal vesznek fel.
Mérnökire meg 300-zal kb.
Jajj, már megint kezdődik...
Maradjunk annyiban, hogy van igazság abban, hogy nem kell hozzá Albert Einsteinnek lenni, hogy elvégezd a 6 évet.
Én csak a saját évfolyamon is ismerek elég sok kretént, akinek nem kellene itt lennie, mivel 1) a szakmához való hozzáállásuk katasztrófa, én biztosan nem kerülnék a kezeik közé 2) kettesekkel nagy nehezen átUV-zták magukat a nehezebb vizsgákon is, de a tudásuk a nullához konvergál.
A kérdés inkább az, hogy mi lesz a 6 év után, ki mit fog elérni a diplomával a zsebében?
" azt mondta: az orvosit bárki el tudja végezni aki sokat tanul és általában azok mennek oda akik semmiből sem kiemelkedőek "csak" jó tanulók" Ez mondjuk nagyon érdekes dolog, már én is gondolkoztam rajta. Medikusként azt mondom, hogy ez részben igaz (mint mondtam, nem kell zseninek lenned, hogy elvégezd az egyetemet), de az benne a nehéz, hogy mindenben jónak kell lenned!
Már ahhoz is, hogy végigcsináld az egyetemet, kell tanulnod alapozó tárgyat: kémia, fizika, statisztika, nyelv... Később genetika, belgyógyászat, sebészet, neurológia, gyermekgyógyászat, nőgyógyászat, fogászat-szájsebészet stb. Tehát mindenről kell, hogy legyen legalább egy alaptudásod. Ráadásul ha klinikus leszel, ott van még az a része, hogy emberekkel foglalkozol, tehát meg kell értened a beteg "lelki" működését is, jól kell tudnod kommunikálni. És a teherbíróképesség sem árt.
Végszó: ahhoz, hogy elvégezz egy orvosit, nem kell zseninek lenned. De ha később sokra akarod vinni egy adott szakterületen, akkor azért kell pakolnod dolgokat arra a bizonyos asztalra!
#4 voltam
Bár tudnátok milyen sokat jelentettek ezek a hozzászólások :). Nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak.
Nem mondom, hogy nem maradtak kételyeim. Mert nem tudhatom előre,hogy szeretni fogom-e (itt főként az egyetem utáni orvosi létre gondolok), de nagyon remélem, hogy a ti segítségetekkel jól döntöttem :)
Egyébként érdekes amit az idősebb orvos mondott az interjúban. Talán van benne igazság, de azért én is furának tartom.
Az meg hogy írtátok, hogy "elég sok kretén" is ott van az egyetemen külön bizakodással tölt el, mert attól féltem elmegyek és mindenki okosabb és képzettebb lesz nálam.
Sok sikert kívánok nektek a továbbiakban is.
Kedves Kérdező!
Végül orvosira jársz jelenleg?:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!