Tudnátok írni véleményt az ELTE Anglisztikáról, kérlek?
Most vagyok végzős ELTE anglisztikán, én csak ajánlani tudom, ha érdekel az angol nyelv! Viszont, nem kötelező ugyan, de érdemes letenni egy felsőfokú nyelvvizsgát előtte. Nekem sikerült letenni és nagyban segített ha nem is a papír, de a mögötte lévő tudás igen. Sajnos az a baj, h angolul NEM fognak itt megtanítani, csak 2 kurzus van ami nagyjából arra koncentrál, hogy jobb legyél, de az is arra hajt, hogy 2. félév végén meglegyen a nyelvi alapvizsga (ami kb egy középfokú nyelvvizsga nehézségű, csak nem olyan hosszú). Nem árt, ha szereted az irodalmat is, mert eszméletlen mennyiségű irodalmat nyomnak le a torkodon ilyen-olyan korszakokból. A vizsgák alapvetően nem nehezek, persze MINDEN angolul van (vizsgák, gyakok, előadások), persze ha jóarc a tanár, akk első 2-3 félévben engedik, h mondj 1-2 szót magyarul is, van aki később is. Média: azt hiszem fel lehet venni mellé, de tényleg csak akkor ajánlom, ha ezzel akarsz foglalkozni, mert amúgy van az anglisztikának külön média spece is (bár azt nem ismerem). Ha másik nyelv mellett döntesz, akk meg ha az ilyen német, olasz, francia (tehát nagyobb nyelv), akkor már alapból lennie kell egy közepednek hozzá, ha kisebb nyelvet akarsz (latin, újgörög, ógörög, héber, arab stb), azt ott tanítják az alapoktól.
Remélem ez segített, ha van még kérdésed, írj nyugodtan :)
Szia, én most vagyok túl az első 2 féléven anglisztikán. Szerintem jó a suli, sok új ismerősöm van. Abban nagyon egyetértek az előttem szólóval, hogy magát a nyelvet nem nagyon tanítják, mindkét félévben heti 2 nyelvgyakorlat volt ami kb olyan mint a középsulis angol óra. Viszont sok minden rám ragadt abból, hogy angolul hallgatom az előadásokat. Én előtte két tannyelvű gimibe jártam, csak angol emelttel jöttem ide, egyedül egy alapozó órával gyűlt meg a bajom, de csak mert nem nagyon vagyok oda az irodalomért. Minimum erős középfokú angol tudás kell szerintem, hogy ne legyenek bajok. Pl az angolszász politikai kultúrára panaszkodnak sokan,(van akinek még mindig nincs meg mert 2. félévben is megbukott!) de szerencsére nekem nem volt bajom vele, mivel emelt töriztem + nekünk volt gimiben angol civilizáció. Ez az egyetlen tárgy amit nehéznek mondanék, meg hát én az irodalomért nem vagyok oda, de ez ember függő. A nyelvészeti tárgyak nem egyszerűek, de a tanárok nagyon jók és ha rendesen tanulsz simán meg lehet csinálni. (ugye első félévben bevezetés a nyelvtudományba, előadás és gyakorlat, majd következő félévekben mélyebben és bontva: hangtan mondattan, először alapozó, aztán sima végül emelt szinten. És lesz egy alkalmazott nyelvészet is. Ha bővebben érdekelnek a tantárgyak szólj és mesélek.) Az első félév elég laza volt, sok alapozó kurzussal, a második már kicsit komolyabb.
Szerintem ha tényleg a média érdekel akkor jó lehet a média specializáció (én is megpróbáltam de nem vettek fel :(
Ez az egy nagy negatívum amit mondani tudok, hogy a specializációkra 15 embert vesznek fel a több százból...
Az első amit akartam pl az üzleti angol, de esélyem sem volt mert a 15 helyre 45-en jelentkeztünk...
A BTK honlapján viszont ahogy nézem nincs kommunikáció és médiatudomány minorba, csak fő szakiránynak.
Itt a lista hogy miből választhatsz: (még rengeteg minor van, én pl most ügyvitelre jelentkeztem, remélem hasznos lesz! :D
Érdemes leszedni a dokumentumokat mert pl az angolon belül nálunk van több specializáció, média, üzleti angol amint mondtam, de van még színház és angol az eu-ban is. Sajnos a fordítói spec mostanában nem fog indulni ha jól tudom.
Akár azt is megteheted hogy kommunikáció és médiatudományra jelentkezel, és felveszed az angolt minornak. Lehet a médián is belül vannak specek, nem tudom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!