Miért nézik le sokan azokat, akik nem felsőoktatásban tanulnak tovább?
Én magamat is lenézem már kicsit, hogy anno csak egy OKJ-ra mentem, ha kérdezik kicsit kellemetlen is.
Most megyek majd műszaki szakra, de kicsit ennél is zavar, hogy csak a második legjobb egyetemet választottam ezen a téren.
Azzal viszont nagyon nem értek egyet, hogy mindegy milyen diploma csak legyen valamilyen, ez hihetetlen ostoba hozzáállás, sok OKJ képzés biztosan jobb mint egyes egyetemi szakok.
Amúgy sok OKJ képzésnél van, hogy van egyetemi változata is, ebből kifolyólag szinte nulla a presztízse, na meg az egyetemeknek van nevük (már amelyiknek), míg OKJ-t sok esetben no-name intézetekben lehet tanulni.
Amúgy belül nem akarom lenézni az embereket, meg nem is viselkedek emiatt velük máshogy, de hazudnék ha nem fordulna meg a fejemben hogy "csak ennyire futja tőle".
Amúgy érdekes, hogy szakmáknál sokkal gyengébb ez az érzés, vagy esetleg nincs is. Igazából OKJ-nél is az lehet az ok, hogy lehetne magasabb szinten tanulni ugyanezen a területen, lényegében egy lebutított valami sok esetben az OKJ.
Számolj ezzel:
Képzeld el magad 20 év után, minimálbérrel, 2 gyerekkel, túlórázva, miután az 5000-edik, taknyos, hányásos, üvöltöző öregembert tetted tisztába, a főnököd meg minden nap az arcodba dörgöli, hogy mennyire nélkülözhető vagy, mert 100-an várnak arra, hogy megüresedjen az állásod, a társadalom meg tojik a fejedre magasról. Szereted annyira a munkád, hogy ezt bevállald?
Ha tudsz angolul, akkor miért nem mész el diplomás ápolónak és irány külföld?
Vagy ha nem akarsz külföldre menni és nincs semmi ambíciód akkor minek nyűglődtél a nyelvvizsgával és az ötös érettségivel?
"Vagy ha nem akarsz külföldre menni és nincs semmi ambíciód akkor minek nyűglődtél a nyelvvizsgával és az ötös érettségivel?"
Nem nyűglődtem. Angolra nem készültem külön. 4. osztálytól folyamatosan tanultam, mert tetszett. És azért mentem el nyelvvizsgázni, mert kötelező volt az 1. okj-hez. Amit azért végeztem el, mert nem tudtam még, hogy mihez akarok kezdeni és sok volt osztálytársam is maradt ötöd, hatod évre.
Egyébként tervezem, hogy Ausztriába költözök, mert hiányzik a többi testvérem. Már mindketten ott élnek. Több ápoló osztálytársam is onnan jár be vizsgázni. Ők azt mondják oda bőven elég az 54/55-ös okj is. Sőt, a németeknél nincs is diplomás ápoló képzés. Akkor meg minek fizessek érte félévenként 300 ezret? Mert mindenképpen fizetni kell. Vagy eleve költségtérítésesen vagy pedig az elvégzett államis féléveket. Akkor már inkább megvárom, hogy külföldön induljon ilyen képzés.
Nem tudtam mi a helyzet ápolóknál, lehetséges, igazából így laikusként is nehéz elképzelni, hogy mivel adhat többet egy egyetemi ápolói képzés mint egy OKJ-s.
Általánosságban viszont tartom amit írtam. Nekem pl. gazdasági területen van OKJ-m, ráadásul még csak nem is valami nevesebb egyetemen szereztem, így nem sok értelme van. És hát elég sok értelmetlen OKJ van, kicsit tükrözi is az emberek hozzáállását szerintem, ha az akkori énemet nézem akkor az én esetemben mindenképp.
Ezt viszont ne vedd magadra, aki egy tisztességes szakmát választ annak nem kell szégyenkeznie. Főleg ha azt szereti csinálni.
Más, nagyon sok egyetemista van aki meg csak azért szerez diplomát, hogy legyen, még tudja is, hogy haszontalan, de azért végigcsinálja, gyakran még az egója is megvan hozzá.Na ez ilyen téren mindennek az alja szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!