Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 12 éves vagyok, általános iskolás 7. osztályos. Ugye jövőre nyolcadikos leszek, és jön a továbbtanulás. Na de hol? Nagyon jó a nyelvérzékem, és az agyam is jó. Társaimhoz képest fejlettebb vagyok, ezt most nem azért mondom, mert egoista lennék, de ezt sokan mondják. Gyorsan tanulok. Németet tanulok, és nagyon jól megy. A mostani nyelvtudásom elég jó. És anyukám mindig azt mondja, ezen a vonalon kéne tovább tanulnom, foglalkoznom kéne vele, stb. Szóval azt akarja hogy valamilyen nyelvet vagy fontos dolgot csinálnék. Ha nem lenne különösebb érdeklődési köröm, nyilván ezen a vonalon tanulnék tovább, tehát kiemelten foglalkoznék a nyelvvel és a tanulással. De most jelenleg megutáltam az egész nyelvet és a tanulást. Már régen is sokat sütöttem, anyának segítettem sütni-főzni. De most jöttem rá, ez az én legnagyobb hobbim! Imádok sütni, főzni, egész nap csak ezt csinálnám. Meg italokat készíteni is imádok. Ilyen konyhai dolgok. Annyira imádom, de tényleg! És már nagyon jól tudok sütni, folyton recepteket nézek a neten, praktikákat, érdekel is. A lakóhelyemhez közel 2-3 ilyen ezzel foglalkozó iskolát is találtam. És már mondtam anyának is, hogy én nagyon szeretnék ezzel foglalkozni. De azt mondta, hogy elfecsérelném a képességeimet, meg hogy nem mindenkinek van ilyen képessége, hogy jól tud tanulni, meg sokan vágynak rá nagyon. De én a sütögetésben találom meg a boldogságomat. Ha mondjuk egy nem tudom ezt hogy hívják de mondjuk egész nap egy irodában ülnék és fordítgatnám a német szövegeket, nem lennék boldog. Ti hogy döntenétek? Miben rejlik a nagyobb lehetőség? Mit gondoltok erről a helyzetről? Nagyon köszönöm a válaszokat! Írjatok légyszi kort és nemet!

2013. dec. 14. 21:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%
Kedves kérdező, én egy kéttannyelvű gimit ajánlanék neked, de nem németet, hanem ANGOLT, és második nyelvként felvenném a németet. Gimi végére két felsőfokú nyelvvizsgád lenne, innen pedig építkezhetnél tovább, akár vendéglátás irányba is, akár tényleges szakács irányba is.
2013. dec. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

Menj el bölcsésznek, azzal is konyhában kötsz ki =D


Viccet félretéve, csináld azt, amit szeretnél. A többiekkel nem értek egyet, egy nyelvszak =/= többéves nyelvtanfolyam! Nyelvet MINDENHEZ érdemes tudni, de ha nem akarsz ezzel behatóbban foglalkozni, akkor egy papír, amivel a fenekedet fogod kitörölni...

Egy jó szakács/cukrász pedig Magyarországon is megtalálhatja a helyét - külföldön pedig barátságos munkaidőben marha jól keres.


De az érettségit mindenképpen szerezd meg (akár kéttannyelvűben, ahogy a többiek mondják), hogy megadd a lehetőséget a továbbtanulásnak, fiatal vagy, és még változhatnak az elképzeléseid.

2013. dec. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A nyelvtudással többre mész végezd el azt az iskolát aztán tanulhasz szakácsnak cukrásznak is de a tolmács meg ilyenek jobban keresö állás de te tudod mit akarsz
2013. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!