Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 12 éves vagyok, általános iskolás 7. osztályos. Ugye jövőre nyolcadikos leszek, és jön a továbbtanulás. Na de hol? Nagyon jó a nyelvérzékem, és az agyam is jó. Társaimhoz képest fejlettebb vagyok, ezt most nem azért mondom, mert egoista lennék, de ezt sokan mondják. Gyorsan tanulok. Németet tanulok, és nagyon jól megy. A mostani nyelvtudásom elég jó. És anyukám mindig azt mondja, ezen a vonalon kéne tovább tanulnom, foglalkoznom kéne vele, stb. Szóval azt akarja hogy valamilyen nyelvet vagy fontos dolgot csinálnék. Ha nem lenne különösebb érdeklődési köröm, nyilván ezen a vonalon tanulnék tovább, tehát kiemelten foglalkoznék a nyelvvel és a tanulással. De most jelenleg megutáltam az egész nyelvet és a tanulást. Már régen is sokat sütöttem, anyának segítettem sütni-főzni. De most jöttem rá, ez az én legnagyobb hobbim! Imádok sütni, főzni, egész nap csak ezt csinálnám. Meg italokat készíteni is imádok. Ilyen konyhai dolgok. Annyira imádom, de tényleg! És már nagyon jól tudok sütni, folyton recepteket nézek a neten, praktikákat, érdekel is. A lakóhelyemhez közel 2-3 ilyen ezzel foglalkozó iskolát is találtam. És már mondtam anyának is, hogy én nagyon szeretnék ezzel foglalkozni. De azt mondta, hogy elfecsérelném a képességeimet, meg hogy nem mindenkinek van ilyen képessége, hogy jól tud tanulni, meg sokan vágynak rá nagyon. De én a sütögetésben találom meg a boldogságomat. Ha mondjuk egy nem tudom ezt hogy hívják de mondjuk egész nap egy irodában ülnék és fordítgatnám a német szövegeket, nem lennék boldog. Ti hogy döntenétek? Miben rejlik a nagyobb lehetőség? Mit gondoltok erről a helyzetről? Nagyon köszönöm a válaszokat! Írjatok légyszi kort és nemet!

2013. dec. 14. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Cukrász suliba biztos van 5-6. éves képzés is én arra mennék. 4 év alatt szereznék érettségit,aztán akkor ha akarok elmegyek egyetemre ha nem ottmaradok cukrászon.
2013. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Hááát azért a némettel nem csak egy irodában ülnél és fordítganál. Tolmácsnak is mehetsz, egyetemi tanár, recepciósnak is mehetsz, elég sokrétű a nyelv, főleg ha többet is tudsz. Ezzel szemben összehasonlítva, a szakács szakmával. Te mit szeretnél, napi 12 (+2-3 túlóra) órában izzadni egy büdös konyhában, vagy napi 6-8 órában könnyebb munkát végezni, háromszor annyi fizetésért?
2013. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Tudod mit tennék a helyedben, ha olyan jó tanuló lennék? Elmennék egy erős gimnáziumba, utána kereskedelmi főiskolára, vagy olyan egyéb helyre, ahol magasabb szinten tanulhatsz, de ezen a vonalon. Nem tudom pontosan, most milyen sulik milyen szakkal vannak. Ha elmész szakmunkásba szakácsnak, nagyon hamar meg fogod utálni, mert többnyire nem a lángész emberek ülnek ott, utána meg már nagyon nehéz lenne továbblépned. És ha nemzetközi vonalra akarsz egyszer lépni, ahhoz pedig ész is, nyelv is kell, nem csak gyakorlat. Szóval anyukádnak igaza van, hogy tanulj, és emellett még élhetsz a hobbidnak, esetleg kereshetsz versenyeket, tesztelheted magad.

35/N

2013. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
spec v kéttanny. német
2013. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Érettségizz egy erős suliba, ahol a nyelvet tanulod. Mire végzel addigra rájössz, hogy akarsz-e még sütögetni, ha igen, akkor elindulhatsz abba az irányba. Ha nem, akkor még mehetsz tovább másfelé.

Egyébként egy mesterszakács többet keres mint pl. egy tolmács, de ha a főzésben nem jeleskedsz majd, akkor nem lesz olyan álom meló.

2013. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hallgtnék Anyukádra. A nyelvekből csak előnyöd lesz, a sütés-főzés jöhet utána is.


Igazad van Anyukádnak. Az érdeklődési köröd még sokat fog változni, nem kell szövegeket fordítanod csak.


A nagyobb lehetőség nyilván a több nyelv profi tudásában rejlik.


Nehogy már szakmunkásképzőbe menj, ha többre is képes vagy!

Nagyon meg fogod bánni.


38/N

2013. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

"Egyébként egy mesterszakács többet keres mint pl. egy tolmács"


Csak nem Magyarországon.

2013. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen, itt hidd el, egy szakács lósz@rt nem keres. Szerintem is tanulj, próbálj ki többmindent. Még kislány vagy, csomó minden változhat még. :) Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor meg tanulás után is ráérsz.
2013. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Én is inkább egy erős gimnáziumot ajánlanék, mondjuk egy nyelvi előkészítős tagozattal.

Hidd el most még rengeteget változhat az ízlésed,ha egyből szakközépbe mennél,lehet,hogy nagyon megbánnád.

Ha érettségi után is úgy érzed,hogy ezt akarod,akkor szabad utad van.

Egyébként én több okból sem javaslom a vendéglátást:

Elsősorban hétvégéd nem nagyon lenne, és amúgy is rengetegen jelentkeznek évről évre, már mindenki ilyen végzettséggel rohangál.

Azt javaslom,a sütés-főzés maradjon hobbi szinten, majd a leendő párod biztosan fogja értékelni, és legyen egy rendes jól kereső állásod,amit szeretsz majd !:)

2013. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Először a nyelv, azzal sokkal többet érsz.

Ha beszélsz nyelvet/nyelveket, akkor mehetsz külföldre is szakácsnak, ha mégis azt akarod majd.

2013. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!