Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van anyámnak?

Szerintetek igaza van anyámnak?

Figyelt kérdés

Üdv!


17/f vagyok, anyámmal élünk itthon ketten.


Van egy "betegségem", migrénaurás rohamjaim vannak kb havi rendszerességgel (ez egy látászavar+fejfájás, egy neurológiai betegség). Nyár elején voltunk háziorvosnál, ő mondta hogy menjünk el ezzel gyermekideggyógyászhoz, ill. ha majd elmúltam 18 felnőtt ideggyógyászhoz. Mivel nyáron műtöttek (visszér-tágulat), azt mondtuk hogy utána bejelentkezünk.


Épp ma volt egy újabb rohamom és szóba hoztam azt hogy el kellene már mennünk. Erre kiakadt hogy minek megyünk el, azt akarom hogy bolondként kezeljenek, meg életem végéig oda kell járnom stb.. De hát egy ilyen rohamnál akár stroke-t is kaphatok, meg ettől még nem vagyok bolond. De anyám nem enged, magyarázza h márpedig sportoljak többet és nem lesz baj. De mondom a háziorvos mondta hogy el kéne mennünk, ő tudja miről beszél. Erre meg hogy nem, nem tudja.. kb úgy áll hozzá hogy az orvosok hülyék, sportoljak, egyet többet és kész ennyi, gond letudva. Meg őneki elege van hogy állandóan orvosokhoz szaladgálunk (nyáron műtöttek). Mondom jó, akkor elmegyek egyedül, de ezse jó, hajthatatlan.


Mit gondoltok?


Üdv, 17/f


2013. szept. 8. 14:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Őőőő 17 éves vagy. Menj el egyedül orvoshoz!
2013. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza. Azt szeretné, hogy életed végéig ilyened legyen, és esélyt se kapj a kigyógyulásból? Ilyet (szerintem) csak sporttal nem lehet megoldani..
2013. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
nincs igaza
2013. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
igen, szerintem 17 évesen is elmehetsz egyedül orvoshoz, sőt, tedd is meg, hiszen a TE egészségedről van szó!!
2013. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
A lányok 17 évesen már egyedül mennek nőgyógyászhoz, te nem tudsz egy gyermekneurológushoz odaslattyogni magadban?
2013. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
elárulom neked, hogy én 1. osztályos korom óta nem járok anyámmal együtt orvoshoz(előtte se nagyon jártam max a háziorvoshoz, de oda se kísérgetett más iskolás koromban)). Ha volt valami bajom elmentem egyedül. 2x jött el velem amikor 18 voltam, de akkor azért mert hormonproblémáim voltak és el akart kísérni a neurológushoz és az endokrinológiára, de akkor is csak az első alkalommal.
2013. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
Először is mozogj többet, igyál sok folyadékot és próbálj alternatív gyógymódot találni. Én speciel az orvosokban nem bízom, engem is jól félre kezeltek, a gyógyszerekkel meg tönkretettek! Ha megoldható, ne mérgezd magad gyógyszerekkel ha még nem szükséges, ki tudja milyen mellékhatásai lesznek.
2013. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Ezt egyértelműen nem oldja meg az egészségesebb életmód. Én sem bízok meg 100%-ig az orvosokban, de egy vizsgálat biztosan nem árt meg. Ebben nem szabad engedned szerintem, mert tényleg a saját életedről/életminőségedről van szó.
2013. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%

Nincs igaza anyádnak, de te egy hisztis kis pitsa vagy.


17 éves vagy, mondhatni felnőtt, és a saját egészséged érdekében nem tudsz elmenni egyedül orvoshoz. Nincs egy haver aki elkísérjen, hogy kevésbé félj?


De amúgy olyan kicsit szenvedős az egész nekem. 4 évvel vagyok nálad idősebb, és naponta szedek szívgyógyszert, mert van egy állítólag örökletes baja a szívemnek. 3 havonta járok egyedül vérvételre, és szív UH-ra. Mégsem hisztizem, pedig lány vagyok, tehát tőlem úgymond elfogadható lenne.


Irány az orvos, és ne hisztizz.

2013. szept. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"3 havonta járok egyedül vérvételre, és szív UH-ra"


Bocs, de nálad ez "megszokott". Én most nyáron találkoztam először hogy probléma miatt fel kell keresni egy szakorvost.


"de te egy hisztis kis pitsa vagy.


17 éves vagy, mondhatni felnőtt, és a saját egészséged érdekében nem tudsz elmenni egyedül orvoshoz. Nincs egy haver aki elkísérjen, hogy kevésbé félj"


XD biztos elég jól látod a helyzetet hogy ilyen következtetéseket levonj. Te meg egy felületes pitsa.


Nem a kísérettel van baj, hanem a távolsággal. Ha itt helyben lenne ilyen szakrendelés gond nélkül elmennék, de itt még egy egészségház sincs.

2013. szept. 8. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!