Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van anyámnak?

Szerintetek igaza van anyámnak?

Figyelt kérdés

Üdv!


17/f vagyok, anyámmal élünk itthon ketten.


Van egy "betegségem", migrénaurás rohamjaim vannak kb havi rendszerességgel (ez egy látászavar+fejfájás, egy neurológiai betegség). Nyár elején voltunk háziorvosnál, ő mondta hogy menjünk el ezzel gyermekideggyógyászhoz, ill. ha majd elmúltam 18 felnőtt ideggyógyászhoz. Mivel nyáron műtöttek (visszér-tágulat), azt mondtuk hogy utána bejelentkezünk.


Épp ma volt egy újabb rohamom és szóba hoztam azt hogy el kellene már mennünk. Erre kiakadt hogy minek megyünk el, azt akarom hogy bolondként kezeljenek, meg életem végéig oda kell járnom stb.. De hát egy ilyen rohamnál akár stroke-t is kaphatok, meg ettől még nem vagyok bolond. De anyám nem enged, magyarázza h márpedig sportoljak többet és nem lesz baj. De mondom a háziorvos mondta hogy el kéne mennünk, ő tudja miről beszél. Erre meg hogy nem, nem tudja.. kb úgy áll hozzá hogy az orvosok hülyék, sportoljak, egyet többet és kész ennyi, gond letudva. Meg őneki elege van hogy állandóan orvosokhoz szaladgálunk (nyáron műtöttek). Mondom jó, akkor elmegyek egyedül, de ezse jó, hajthatatlan.


Mit gondoltok?


Üdv, 17/f


2013. szept. 8. 14:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akartalak ezzel megsérteni, úgyhogy ha annak vetted, bocsánatot kérek.
2013. szept. 8. 17:03
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Anyádnak magyarázd már el hogy a neurológia = ideggyógyászat. Az idegrendszer betegségeivel foglalkozik.


A pszichiátria = az az, ahova az emberek akkor mennek, ha "lelki" problémáinak vannak. De attól, hogy valaki jár pszichiátriára, nem "bolond", hanem segítségre van szüksége, és gyógyszerekkel jól kordában tartható a betegsége.


A kettőnek ma már semmi köze egymáshoz. Régen egyben volt a kettő, de már különvált két tudománnyá, ahogy fejlődött az orvostudomány.


Ha ezt nem fogja fel, kénytelen leszel magad elmenni, akármilyen messze is van.


Ez a magyar rögvalóság.

2013. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
15%

A megszokott csak már most az, régen nekem is új volt... Ahogy neked is majd megszokott lesz pár év múlva. Nem bántottál meg, mert nem érdekel ez az egész. Csak viccnek tartom, hogy 17 éves fiúcskák ezeken tökölnek. Félsz elmenni orvoshoz. És ne mondd, hogy a távolság zavar, mert ez kifogás.


Két lehetőséget látok:

1, lusta vagy elmenni, de akkor nem írnál ki ilyen kérdést.

2, besz..ri vagy elmenni egyedül, ez a valószínűbb.


Amikor inni kell, szexelni, csajozni, kibeszélni a csajokat/haverokat, akkor is ilyen besz...ri vagy? Vagy csak ha orvoshoz kell menni anyu nélkül?

2013. szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Beutalót adott a háziorvosod?

Mert a neurológiai szakrendelés beutaló köteles.

2013. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Szerintem neked nem is ez a bajod, hanem a környezetedben ismersz töketlen fiúkat, és a róluk való véleményedet vetíted ki rám, lásd "17 éves fiúcskák". Vagy inkább haragszol valakire, vagy a világra mert örökletes betegséggel születhettél, amit nagyon sajnálok.


Eleve kezdjük ott, hogy egy árva szóval sem mondtam hogy félek elmenni. Az #5-ös válaszoló írta, nem én. Eleve a kérdés nem is erre irányul, hanem anyám és köztem lévő nézeteltérésre, lásd a téma címét: "Igaza van anyámnak?"


"És ne mondd, hogy a távolság zavar, mert ez kifogás."


Az hogy kifogás-e vagy sem azt nem te fogod eldönteni egy monitor mögül, sőt azt sem hogy félek-e elmenni vagy sem.


"lusta vagy elmenni, de akkor nem írnál ki ilyen kérdést."


Hibás következtetés. Ha lusta lennék elmenni, ebből nem következne az hogy kérdést kiírni is lusta lennék. Épp fordítva, persze feltételes módban: ha kiírni is lusta lennék, akkor fix hogy elmenni is lusta lennék.


Annyira bírom az ilyen válaszolókat, akik látnoknak hiszik magukat egy monitor mögött ülve. Üdv

2013. szept. 8. 20:49
 16/18 A kérdező kommentje:
A hasznos válaszokat pedig nagyon köszönöm.
2013. szept. 8. 20:50
 17/18 anonim ***** válasza:

természetesen nincs igaza anyukádnak...azért ez egy komoly betegség, és nem érdekelne, hogy a fiam 17 vagy sem....már csak azért is mennék, mert mellette a helyem, tudni akarom, hogy mi a helyzet, mit mondanak, mit csinálnak...hiába tudja elintézni a gyerek maga....engem érdekelne és ott akarnék vele lenni...a legkisebb bajában is támogatni...(kivéve, ha ő maga kérné, hogy ne menjek...és én huszonévesen is mondtam anyunak, hogy maradjon velem a házidokinál, pedig csak tüszős mandulagyulladásom volt...sz*rul voltam, jó volt, hogy ott volt velem...pedig egyedül is el tudom intézni...)


sajnos kénytelen leszel elmenni egyedül...vagy másvalakivel...

24L

2013. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Anyámmal megbeszéltük a nézeteltérést, köszi a segítségeket.
2013. szept. 9. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!