Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biológia melyik területét...

A biológia melyik területét kellene választanom egyetemen, milyeneket ismertek és mit tudtok róluk?

Figyelt kérdés
Például neurobiológia, igazából ez érdekel a legjobban, de lehet nem térülne meg ezt tanulni, van biokémia, biotechnológia, mikrobiológia, ha tudtok még szívesen olvasnám. Nem Magyarországban gondolkodom, hanem USA. Köszönöm.

2013. jún. 19. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az amerikai felsőoktatát, de egyből szakosít, nincs alapképzése? Elképzelhetetlen különben hazai alapképzési diplomával nem vehetnének át senkit.

Viszont ha van alapképzés, majd ott meglátod, mi kell neked, mi megy. Én is úgy kezdtem az egyetemet, hogy hú, hát én biokémikus leszek, szuper vagyok belőle. Frászt, kiderült, hogy nem vagyok megfelelő erre (nagyon remeg a kezem az ilyen precíziós műveletekhez). Középsuliban ezt még nem látja be az ember (pedig kémiából mindig is jobb voltam, a kísérletek mentek, erre tessék).

A neurobiológia is "megtérülne", ha jó laborhoz kerülsz. Rengeteg kutatás van a témában, főleg odakint, nem látom be, mik az aggályaid. Oké, a gyógyszeripar és a nagyobb cégek nem vesznek fel elsőre, nekik biokémikus, biotechnológus (idehaza ez mérnöki tudomány, kint is sok helyen), talán mikrobiológus kell, esetleg molekuláris biológus (ez tág tudományterület). Összességében valamiféle molekulráis biológiai szakon végezni "megéri", mert sok helyen lehet vele elhelyezkedni, illetve a biokémia/biotechnológia is hasonló. De a neurobiológia ettől még nem lesz kisebb, ha van hozzá eszed, tehetséged, akkor talán jobban "megtérül", ha felvesznek egy kiváló laborba (miért ne tennék? el sem kezdted, lehet, hogy te vag a jövő nagy tehetsége).

Mi más van... rengeteg. Antropológia (idehaza humánbiológia összefoglaló néven emlegetik), etológia (van jövője, az ELTE kutatási pl. robotika felé nyitnak), a klasszikus szervezettanok, rendszertanok (anatómia és taxonómia - állat, növény, gomba, akár egysejtű, de azt a mikrobiológia tárgyalja), élettan (szintén a felsoroltak, ezeknek is van jövője, ha jó a kutatás), immunológia (ha valaminek, hát ennek VAN jövője és ez majdnem minden esetben "megtérül")... és ezzel végigmondtam a tanszékeket az ELTE-n belül, de ez csak egyféle felosztás, lehet cifrázni (pl. molekuláris biológiába vettem a klasszikus molbiolt, a sejttant, a genetikát, a biokémia egy részét, a mikrobiológiát, az immunológia egy részét). Kihagytam a szuprás tárgyakat, mint ökológia és evolúcióbiológia (elméleti biológia), fejlődéstan. A határterületekről meg szót sem szóltam. Mind idehaza, mint kint oktatják mindet (van, amit csak említés szintjén, de az USA-ban nagyobb a "választék" oktatási intézményekből, így szakokból is).

Tőled függ, mihez van türelmed, kedved és tehetséged. Még egy mezei zoológus is anyagilag jövedelemző álláshoz juthat egy nagyobb nemzeti parkban, és adott esetben jobban kereshet, mint egy átlagos biokémikus valami gyógyszergyárban. Nem lehet ezt tudni. De az igaz, hogy a "természetközeli biológusok" kevésbé keresettek, bár most fordulhat a kocka (főleg természetvédelmi biológusból van kevés, pedig nálunk is többre van szükség).

2013. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!