Melyik egyetem melyik szakát érdemes választanom, ha biológia-kémia fakultáción vagyok?
"Fontos kitétel, hogy nem csak az orvosin lehet az emberből gyógyszerész: a kémiás alapképzések után is van gyógyszerész/gyógyszermérnök/vmi. hasonló megnevezésű mesterképzés, ezen is el lehet gondolkodni."
A többit tökéletesen precízen összefoglaltad, ezzel kapcsolatban viszont tévedsz! Gyógyszerész csak az orvosi egyetemen lehet valakiből, osztatlan képzésben, amelynek a végén gyógyszerész diplomát és gyógyszerészdoktori címet (dr. pharm.) kap. Ezzel a végzettséggel élethosszig tartó továbbképzési kötelezettség jár, a munkalehetőséget tekintve pedig lehet patikában, gyógyszergyárban, kutatóhelyen, hatóságnál, stb. dolgozni.
Amivel kevered, az a szakirányválasztás a kémiás képzésekben, pl. a BME vegyészmérnöki gyógyszeripar szakiránya (vagy most már lehet azóta ezt mesterképzésnek hívják, .. mivel gyógyszerész vagyok, így ezeket már nem tartom annyira számon). Ha ezt elvégzed, akkor is az eredeti képesítésednek megfelelő diplomát kapsz, tehát pl. vegyészmérnök leszel, csak gyógyszeripar szakirányon. Az igazi különbségek az elhelyezkedési lehetőségek - és persze a diplomával járó doktori cím - tekintetében mutatkoznak, sok gyógyszerészi állás ugyanis törvényi szabályoz által gyógyszerész diplomához kötött (pl. kórházi, klinikai gyógyszerészi munkakörök, patika, egyes minőségbiztosítói és hatósági munkakörök). A gyógyszeripar szakirányos/mesterképzéses "egyéb" végzettek a gyógyszeriparban tudnak elhelyezkedni, elsősorban termelésirányítói, analitikai, morfológiai, (hatóanyag) minőségbiztosítói területeken.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!