Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a molekuláris...

Mi a különbség a molekuláris biológus, a biomérnők, és a molekuláris bionika szak között, és melyikre kellene jelentkeznem leginkább, és hova, ha géntechnológiával foglalkozó biológus kutató tudós akarok lenni?

Figyelt kérdés

Hirtelenen számomra úgy tűnik, molekuláris bionika komolyabb mint biológus / molekuláris biológia szakirány, mert a biológián túl a fizikát, matekot, informatikát is hozzá adja. De nem a biológia tudás túlzott rovására? A biomérnök meg valami butított biológus vagy ő talán az igazi (jó értelemben vett) génkutyuló, ami a célom lenne?

Melyik magyar és külföldi egyetemeken van a célom legjobb ingyenes képzése? És doktorit is szeretnék!



2013. jan. 10. 05:20
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondom, nem kell elvégezned semmit. Ha átjelentkezel máshová, akkor nem érvényes a Hallgatói szerződésben foglalt rész, hogy vissza kell fizetni stb... Már ha erre értetted. Az fix, hogy én soha, de soha nem ragadnék le olyan szakon, ami igazából nem tetszik.


Saját példámon keresztül, 7 éves felsőoktatási pályafutásom alatt én már megjártam 3 szakot, és egy okj képzést. Mindegyikbe belekóstoltam, de mindig úgy éreztem ez nem az én területem... Tény, hogy elszúrtam sok állami félévet, de nekem idő kellett mire megtaláltam a jelenlegi szakomat, amit viszont teljes lelkesedéssel tudok csinálni, és nincs olyan tárgy ami nem érdekel egyszerűen.


Jóbarátom, pont ezt az utat járta be, csak éppen úgy,hogy elejétől kezdve ugyan azt a szakot végzi. Már az első évben tudta, hogy nem neki való, nem is szereti igazából, mégis úgy volt vele csak elvégzi. Már 6-ik éve csinálja a BsC, nyögvenyelősen, utálja a tárgyait... passziváltat, átrakják fizetősre stb. Most szakirányt váltott, talán beindul, de a lényeg, hogy mindketten ugyan ott vagyunk. Csak neki volt 6 év kínlódása, és totál belefásult... én meg keresgéltem, míg megtaláltam ami nekem igazán megfelelő.

2013. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azt mondom, ezt a pár évet érettségi után a keresgélésre kell rászánni. Többféle szakmát, szakot ki kell próbálni... Valaki mesélte, hogy nyugaton, néhol érettségi után elküldik a diákokat 1 évre más országba, hogy lássanak egy kis világot az egyetem előtt. Szóval ne sajnáljátok ezt a pár évet, senki nem lesz lemaradva.


Minden nap gondoljatok arra, hogy nagy valószínűséggel azt fogjátok csinálni egész hátralevő életetekben amit most tanultok. Ezért nem mindegy, hogy milyen szinten vagy elhivatott és szenvedélyesen szereted-e amit csinálsz. Nem éri meg beragadni olyanba, ami nem nyűgöz le minden nap.


Bionikához amúgy: Külsős tárgyakat nem nagyon szeretnek beszámítani, ha jól tudom, főleg mert sok a speciális tárgy. Amiket felsoroltál, ezen a szakon egyáltalán nincsenek, tehát esélytelen, hogy beszámolják. Az alapozó matekról ne is álmodj, még azoknak se számolták be, akik előző évben az egyetemen csinálták meg :D


Munka mellett ezt lehetetlen csinálni. Levelező nincs, és annyira leköti az idődet a sok tárgy és óra, hogy esélytelen. heti 6-7 ZH-ra tanulni pedig így is baromi nehéz úgy, hogy 4-5-6 fele jössz haza minden nap.


Még tavaly dolgoztam mellette, csak ilyen kreatív szabad időbeosztású munkát. Meg is lett az eredménye, majdnem idegösszeomlást kaptam a kettőtől együtt... és sok tárgyat buktam. Szerencsére idén, hogy nem vállaltam semmi munkát, így hogy csak erre koncentrálok simán megcsinálható. Már megbeszéltük, hogy következő félévben 5-6 egészes súlyozott átlagra hajtunk, mert annyi kreditet felvettünk :) Az meg már szép ösztöndíj ;)

2013. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%
(Átjelentkezést arra értem, hogy úgy tudom akkor sem érvényes a visszafizetési kötelezettség, ha otthagyod az egyetemet, de máshol folytatod felvételivel...)
2013. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
"5. A szerződés 2. a) pontjában meghatározott kötelezettség a képzésváltást nem korlátozza. Képzésváltás esetén a szerződés teljesítése szempontjából az újabb képzés képzési ideje irányadó, valamint az állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejébe beleszámít a hallgató képzésváltása előtti képzésén igénybe vett állami (rész)ösztöndíjjal támogatott tanulmányok ideje."
2013. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen itthon nem merek ellenszegülni.


398 pontom, volt ennyi elég lenne?

Mert még gondolkozhatok... újraérettségin már csak 10 napig, az újrafelvételin még pár hétig.

2013. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanulsz, meg tudod csinálni? Vagy zseninek kell lenned, hogy ne bukdácsolj?
2013. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidnek hozd fel érvként, hogy anyagilag sokkal rosszabbul járnak, ha egy olyan képzést támogatnak számodra, ami nem tetszik és "szutyok" szak. Minden állami félév iszonyatos nagy kincs, szóval nagyon kell rá vigyázni, és egyáltalán nem mindegy mire fecséreled el. Pl a bionika 320 ezer Ft-os tandíjjal elég húzós lehet később második szakként. Ha visszamehetnék az időben, minden félévet 10x meggondolnék (bár a kis kalandozásaimat nem bánom egyáltalán, ez kellett a "fő célhoz")


2008-ban indult a szak, elég kevés emberrel, akkor 412 volt a ponthatár, aztán 400 körül, végül tavaly előtt 398 és az idei évre már 396, annak ellenére, hogy 500 pontos rendszer lett, kibővítették 90 főre a helyek számát, így alacsonyabb lett a ponthatár. Ez persze nem jelenti azt, hogy következő évre is ennyi lesz, vagy alacsonyabb. Nem vagyok jós sajnos :)


Van amúgy egy kompromisszumos mód is, az hogy beadod a jelentkezésedet, de folytatod a szakod. Így lehet elveszik egy féléved, de addig is jársz valahová.


Másik lehetőség, hogy passziváltatsz és így jelentkezel, páran mi ezt csináltuk, és csak 8 hónapos nyárnak hívtuk. Igazából rettentő nagy felelősséggel jár, időbeosztás, esetleg munka keresés, tanulás stb. Mondjuk én újraérettségiztem, szóval volt dolgom, így szüleim "befogadtak" :D de nekem is necces volt elhiheted, viszont felfogták, hogy ez érdekel, és ez a nekem való szóval megéri támogatni.


Szóval összességében, ha folytatod is a mostani egyetemet de érdekel ez a szak, add be mindenképpen a felvételit, veszteni nem veszthetsz vele semmit, szeptemberben meg eldöntöd hová akarsz beiratkozni. Ilyen szempontból rugalmas a dolog és baromira nem vagy elkésve ilyen fiatalon.


Ha viszont be akarod biztosítani magadat, azért érdemes még pár plusz pontot összerakni, egy nyelvvizsga, vagy újraérettségi stb... kb 410 ponttal szerintem már tutira bejutnál.


Nekem a 8 hónapos nyár úgy alakult, hogy 20 napot tanultam belőle az emelt infó érettségire (igaz azért volt már programozási tapasztalatom) és végül így jutottam be anno valami 420 ponttal.

2013. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbi kérdésedre:


Egyáltalán nem kell zseninek lenned. Igen, tényleg híresen nehéz akadémiai szintű pl a matek... de elmondom, hogy én kettes voltam belőle gimiben, 4-es érettségivel. A természettudományok régen nem érdekeltek, utáltam a fizikát, kémiát stb. Nulla tudással érkeztem, a lehető legrosszabb pozícióból. A kémiát nulláról kellett elkezdenem, de mivel elkezdett érdekelni, így könnyen ment. A matek eleinte nagyon nehezen ment, aztán lassan megszoktam ezt az alien nyelvezetet, meg a bizonyításokat stb. Most már szeretem :) Szóval nagyon sok meló van vele, de aki tényleg érdeklődik, és viszonylag szorgalmas (én nem voltam az egyáltalán, sokat nem aludtam emiatt :D) annak megcsinálható. Nem hogy bukdácsolás nélkül, hanem szép eredményekkel, 4-5ös átlagokkal! (csoptársaim között sok ilyen van)

2013. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%

Ja és itt talán nem olyan könnyű elveszni, mint mondjuk a BME-n. Ott tömegárúként kezelnek sokszor. Pl analból van 2 nagyzh azt szevasz.


Itt nálunk minden gyakorlaton elméleti kis zh, kéthetente feladatos ZH, meg 2 nagy ZH. Plusz hetente konzultációk felsőbbéves diákokkal, és tényleg baromi segítőkészek, nem hagynak elveszni, ha küzdesz. Ez a sok zh pont arra jó, hogy évközben is tanulsz, és nem teheted meg azt, hogy nem foglalkozol vele csak a végén. Szóval ha gondok vannak, még időben tudsz segítséget kérni, és biztosan kapsz is.

2013. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak 20 napot tanultál?

Jó, mondjuk tény, nekem mániám mindent beosztani, még nyári nyelvvizsgás felkészülésnél is a másfél órás házit 5 napra osztottam be :D Egy nap kevesebbet kelljen.


Hát nem tudom :(


Nulladikos voltam és évvesztes is, így 20 éves vagyok.

Csak apámmal támogatjuk egymást apai nagyimmal, aki ... nagyon-nagyon beteg.

Apám hülyeségből nem fejezte be az egyetemet - amit nagyon megbánt, szerintem TÚLSÁGOSAN is -, szakmái nem túl jók, most minimálbérkörüliért dolgozik épp 11 órában. :(

Ezért nyomás van rajtam, hogy minél hamarabb keressek.

Bár a jelenlegi szakom nem ad piacképes diplomát, így nem tudom...


Amúgy szerintem nem nulladik kellene, hanem egy állam által támogatott, diákigazolványos, nappali tagozatnak minősülő egyetem után kihagyott év, melyben az egyén tanulhatna nyelveket, gyűjthetne munkatapasztalatot, a leendő szakjához tanulhatna olyan tárgyat, ami eddig nehezen ment neki, de tudja, hogy kelleni fog.

A munkatapasztalat tuti nagyon sokat jelent, én magam azt se tudom, mi számít monotonnak, egyáltalán a monotóniát mennyire bírnám, mennyire lennék ügyes, gyors, mennyire bírnám idegileg, hogy bírnám a csapatmunkát...

Így választottam szakot, hogy végképp nem voltam tisztában magammal.


Nyárra már tervezek valamit, leginkább önkéntes melót, az ugyan nem fizet, de megismerem magát a munkát, mint olyat, és a leendő szakmámat. Azt se tudom, tényleg utálnám-e. Szakmai tantárgy csak 3. félévtől van, gyakornokság... nehéz is jót találni... Így megítélni, hogy tényleg utálom-e?

2013. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!