Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a molekuláris...

Mi a különbség a molekuláris biológus, a biomérnők, és a molekuláris bionika szak között, és melyikre kellene jelentkeznem leginkább, és hova, ha géntechnológiával foglalkozó biológus kutató tudós akarok lenni?

Figyelt kérdés

Hirtelenen számomra úgy tűnik, molekuláris bionika komolyabb mint biológus / molekuláris biológia szakirány, mert a biológián túl a fizikát, matekot, informatikát is hozzá adja. De nem a biológia tudás túlzott rovására? A biomérnök meg valami butított biológus vagy ő talán az igazi (jó értelemben vett) génkutyuló, ami a célom lenne?

Melyik magyar és külföldi egyetemeken van a célom legjobb ingyenes képzése? És doktorit is szeretnék!



2013. jan. 10. 05:20
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én is féltem attól hogy túl vallásos lesz, mivel nem járok templomba. Abszolút fakultatív az egész... sőt a hozzáállást is bírom, mert többször is mondták az egyetem vezetői, hogy vallási hovatartozástól függetlenül bárkit szívesen látnak, csak tanuljon rendesen.


Amúgy a katolikus jellegből én csak a pozitívumokat látom, tényleg emberközelibb, főleg a tanárok részéről. Hallgatók között pedig vannak vallásosak és nem vallásosak... Igazából több közösséget ismerek innen, és sohasem volt ez vitatéma. Műszaki karon nem is jellemző, mint mondjuk egy szociológus, vagy jogi karon...


Pl a Pázmány bölcsész/jogi karhoz képest: ami ott megy, ... cimbim nemrég végzett, és folyamatosan inzultusok érték, ha egy kritikus gondolata volt a jobboldali kormánnyal szemben. I


Itt én nem tapasztaltam ilyet, nem téma se a politika, se a vallási hovatartozásod. Szakmailag tisztességgel csináld az egyetemet, és megbecsült tag leszel.


A felsőbbéves közösség pedig mindenben segít, de tényleg...saját szabadidejüket feláldozva tartanak konzultációkat így segítve a nehéz részeken stb...


Szóval mint olyan, a hangulat nagyon barátságos, családias, és jó bejárni minden nap (én már csak ismerem a különbséget, mert több tömegképzésre is jártam már, mire megtaláltam ezt)

2013. febr. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben játok, mivel márciusig kéne eldöntenem, hogy hova fogok jelentkezni. Viszont én már dolgoztam laborokban szorgalomból (biológia tanárom beajánlott), ott nem nagyon találkoztam bionikásokkal, habár voltak ott TDK, PhD és rendes dolgozó emberek is, direkt kérdezgettem őket, hogy hova lenne érdemes menni. Abban egyetértettek, hogy a "legjobb" a Biosz lenne, tehát ELTE biosz (ezt sajna sokan szidják, nem ismerem, lehet tényleg gyenge az oktatása), illetve amit nagyon ajánlottak az a szegedi Biosz.

Azonban a laborban sokféle végzettségü ember dolgozott, volt aki orvosin végzett, volt aki biológián (elte), volt aki gyógyszerészetin.

Nos, mivel én pesti vagyok, ezért szeged nálam kiesik, mindazonáltal, tekintve a jelenlegi és a valószínűsíthető jövőbeli helyzetet én szerintem nem a bioszt fogom választani, mivel nem lesz pénz kutatásokra! Ipari kutatásokra, lesz persze pl. gyógyszerészet.

Éppen ezért fogom szerintem az ÁOK-t vagy GYTK-t választani, mivel onnan az ember jól eltud helyezkedni és ez garantált, az egyetem mellett tud TDK-zni, később PhD-zni. Mindezek mellett pedig a fel tudsz venni mint már korábban írták tantárgyakat az ELTE-ről, PPKE-ről (8000 FT /félév + 4000 Ft tantárgyanként).

2013. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nehezen láttál még dolgozó bionikust, mivel 2008-as szak, akik végeztek, azok szinte mind MsC-n vannak... Szóval nagyon új még az egész. Persze ismerek pár embert, akik dolgoznak gyakornokként, és folyton jönnek a mail-ek, hogy hová lehetne menni gyakornoknak. Szóval lesz itt lehetőség, mire végzünk...
2013. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
100%

Az jutott eszembe még a témához, hogy ha már tudja valaki, hogy megrögzötten csak a biológia, vegyészet, vagy csak orvostudomány érdekli, akkor ne menjen bionikára. Az menjen biológusnak, vegyésznek, vagy orvosnak.


Ez az a szak, ahol nagyon sokrétű képzést kaphatsz, és olyanoknak való akiket egyszerre igen sok minden érdekel. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy engem érdekel a kémia-biológia, orvostudomány, de ugyanakkor a programozás, robotika, nanoanyagok, elektronika is. Pont az ilyen bionerd-eknek való ez a szak. Másrészt pedig azoknak, akik 18+ évesen nem tudják eldönteni, mi is érdekli őket igazán, mire szeretnének specializálódni, csak azt tudják, hogy a tudomány és technológia az életük.


Ez a szak tökéletesen jó erre, mert a félévek során sokféle általános és speciális területtel találkozol, ezáltal időközben jössz rá, hogy mi érdekel, és hová szeretnél specializálódni. Pl a matematikával voltam így, elején gyűlöltem, értetlenül néztem a betűket, és nem hittem, hogy valaha meg fogom érteni... egy bizonyos idő elteltével viszont elkezdett érdekelni, és megtetszett a látásmód amit adott. Ha nem ide jelentkezek, talán sohasem fogom megkedvelni a matematikát... Ugyan így igaz, hogy sokak itt találkoznak először a programozással. Valakinek nagyon nehezen megy, valakik pedig élvezik az újdonságot, és végül mindenki megtanulja és alkalmazza úgy is.


BsC végére garantáltan kialakul az érdeklődési kör, onnan meg bárhová el lehet jutni az MsC + doktori iskola segítségével.

2013. febr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

Engem speciel nagyon érdekel a biológia és a kémia mellett a fizika, a matek, a számítástechnika, műszaki dolgok, sőt még a geológia / csillagászat is.

Ami természettudomány vagy műszaki dolog, az minden.

Viszont már döntöttem: a legjobban ami érdekel, amivel elsősorban foglalkozni akarok, az csakis a biológia, és azon belül a molekuláris biológia / géntechnológia.

Ha ezt a biológiai érdeklődésemet kiegészíthetem akár igen magas szinten a fenti tudományok ismeretével, annak kifejezetten örülök és szívesen állok elébe.

De kiegészíteni akarom, és nem feláldozni!

Anyagilag meg majd csak lesz valahogy, segítsd magadon, és az isten is megsegít szokták mondani.

Természetesen valamiből meg kell élnem is, de nekem nem az a fő szempontom, mint sokaknak; nekem a fő szemponton az, hogy a tudománynak élhessek.

Valaki pedig azt mondta nekem, ne is izgassam egy ponton túl magamat ilyenek miatt; egy miatt izgassam magamat de nagyon: hogy én legyek a legjobb.

A többi az meg már adni fogja magát, ha én is meg teszem, amit kell.


TEHÁT HA JÓL ÉRTETTELEK: azt mondod, hogy nyugodtan válasszam a a biológus helyett a bionikát, így gazdagabb tudást kapok, majd pedig a Msc-vel meg szakosodjak / szakosodhatok a géntechnológia irányába?

Szóval a tervemet így is elérhetem, sőt így még többrétűbb tudást is szerezhetek magamnak?



És egyre még nem válaszolt igazán senki: mi az a biomérnök? Mi különbség közötte és egy géntechnológus molekuláris biológus között? Tudja valaki?

2013. febr. 5. 01:30
 26/58 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem tudok egyértelmű választ adni, mivel nem ismerem a biológus képzést, és a biológia szakot. Olyat sem ismerek, aki mindkettőre jár.


Azt tudom, hogy nálunk a géntechnológia igencsak előtérben van, és szerves része a tananyagnak.


Itt tudod megnézni a tantervet: [link]


Érdemes ezt összehasonlítani a biológia szakkal is, milyen tárgyak vannak. Értelemszerűen ez egy BsC tanterv, önmagában alapozó tárgyak mind, nem is szabad ettől többet várni.


Szóval nincs kompetenciám arra nézve, hogy biztosan ajánljam neked ezt a szakot, ha nagyon konkrét elképzeléseid vannak a jövődet illetően (ami hidd el, az évek során változhat, erre rájöttem 25 év alatt)


Azt tudom, hogy ha én ezzel a területtel szeretnék foglalkozni, márpedig simán benne van, akkor maradnék a szakomon, tisztességgel megcsinálnám a szerves biokémiákat, sejtmolbioszt, a komplex biolabort, önálló labort stb... Természetesen folyamatosan fakultatívan tanulnék mellé (ami elengedhetetlen... ismétlem, az egyetem csak az irányt adja meg, a többi tudást neked kell megszerezni)


Később talán orvosi biotech msc-n folytatnám, vagy bioinformatikán, de ez nem egyértelmű, mert pl a bioinfón vannak génes tárgyak inkább... ellenben folytathatod teljesen más egyetemen is.


Plusz hozzátenném, hogy a géntechnológia manapság erősen kiegészült a számítógépes adatbázisokkal, objektumorientált programozással, bioinformatikai elemzésekkel, számítógépes szimulációkkal/modellekkel... Szóval egyszerűen muszáj a bioinformatika területét is bejárnod, mert enélkül ma már labdába sem lehet rúgni. Ezt kell kiderítened, hogy a biológus képzésen ez milyen szintű. Nálunk nagyon erős ez a rész, és akiket ismerek felsőbbévesek, nagy hányaduk foglalkozik ilyen és ehhez hasonló gén és fehérjekutatással, analizálással. Természetesen nem csak kockulnak a gép előtt, hanem élesben laborban is végzik a kísérleteket.


Mivel félig a SOTE közreműködésével működik a szak, ezért elég könnyen lehet (sőt majd kell is véleményem szerint) orvosis kapcsolatokat szerezni, és a közös kutatóintézmények is az ember rendelkezésére állnak. Nekem ez is egy szempont volt.


Végtére is, a döntés a tiéd, és nem egyszerű. Értékeld ki a tantárgyak listáját mindkét karon, és vedd hozzá amiket mondtam... Keress meg minél több felsőbbéves diákot, akik bármiben segítenek, ebben biztos vagyok.

2013. febr. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szempont: Szeged és Bp. Szeged nagyon szép hely, igazi kutatóegyetem. Viszont messze is van sajnos a főfalutól. Számomra ez is szempont volt, mivel Bp-n van és lesz az ilyen területű cégek nagyrésze, itt van az orvosi egyetem, itt épül a bionikai infópark is, amiben biztosan nagy szerepe lesz a géntechnológiának és orvosbiológiának is.


Persze Szeged is biztosan jó választás lehet, számomra viszont nagyon kiesik és messze van attól a központtól (Bp.) ami szerintem robbanás előtt áll a biotechnológiában.

2013. febr. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%

Na megnéztem a Szegedi biológus szak tantervét. Természetesen lényegesen több az ilyen témájú tárgy BsC-n: sejtbiosz, genetika stb, mint bionika bsc-n.


Számomra egyértelmű a kérdés, mivel a biológus szakon sok olyan tárgy van, ami viszont egyáltalán nem érdekel (állat-növénytan stb)

Cserébe kapok rendes bioinformatikát, programozást, adatbázisokat, dig techet, elektronikát, ami számomra később elengedhetetlenül fontos lesz. Ez nem jelenti azt, hogy számodra is megfelelő ez a szak, lehet téged a Biosz szak maga jobban érdekel, állat és növénytannal együtt.


Az világosan látszik, hogy mindkét BsC csak alapozó jellegű, egyik sem nyújt rendes elmélyedést a dolgokban. Az az MsC és a doktori iskola területe.


A biomérnök tanterv talán hozzám közelebb állna, de abban se sok bioinformatikát látok.


PPKE-ről viszont erre mennék tovább, ha ezzel szeretnék foglalkozni. Erre viszont lehet biológus bsc-vel is jönni.


[link]


Szóval a lényeg, szerintem a BsC önmagában egy alapozó 3.5 év, amire később épül a "lényeg"...

2013. febr. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
100%

Ja és számomra az is kulcskérdés, hogy a bionika tavasztól osztatlan képzés lesz, mindenkit átvesznek. Ez azt jelenti, hogy alapból nincs BsC és MsC közötti átmenet, fél évet nyersz. Nincs felesleges plusz szakdolgozat, és a tanulmányaid nem szakadnak meg fél évre emiatt, nincs felvételi mizéria stb...


Tehát 5.5 év helyett 5 éves osztatlan Msc lesz, a választható szakirányokkal.

2013. febr. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%

Jó ez a szak. :)

Tavaly a felvételinél nem néztem utána, csak a nevéig jutottam, hogy mi ez az izé.

Most egyik barátnőm ide akar jönni, tőle hallottam többet, meg itt is Tőletek.

Ez jó. :)


Ez a gond, hogy el kell végeznem a szutyok szakomat.

Szerintetek majd felnőttként, munka mellett, levelezőin elvégezhető a bionika? Lehet nyerni kb. egy évet, ha a környezetmérnök szakkal beszámítjuk a közös tárgyakat (biztos van ilyen, mint közgáz, EU, de talán az alapozó matek stb, kommunikáció - ezek elfogadhatók nem?)?

2013. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!