Most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Úgy éreztem, hogy egész jól sikerült a magyar, a töri és az angol érettségim. Erre mondja a magyar tanár, hogy nehéz volt, és nem lettek olyan jók... Nézem a megoldókulcsot is és valóban ratyi lett (60-70%-osak).

Na és az emelt matekról ne is beszéljünk. Nagy a valószínűsége, hogy nem értem el még a 10%-ot sem.

Hogy miért emelteztem matekból? Azért mert most találtál ki (amikor kiadták a pályaválasztási könyvet), hogy az energetikai szakra emelt kell valamiből. A fizika érettségim már megvan (közép), 85%-os lett. A matekban meg úgyis benne voltam, és jó vagyok (vagy is voltam) matekból. Az osztályban is kiemelkedően jó tanuló vagyok. 4,5-ös átlagom van, és basszus nem tudok megírni egy emelt matekot 10%-osra?! :(

Mit lehet tenni? Mert szerintem nem lesz meg a 10%, bár még koránt sem biztos, de nekem ez az érzésem. Itthon maradjak 1 évet és gyúrjak rá?

A másik amit szeretek csinálni az a fotózás. Több mint hobbi, de a szüleim elsősorban egy normális elhelyezkedést szeretnének tőlem, és utána jöhetne a fotózás...

Nem tudom, most mi legyen...

Azt sem tudom, hogy mennyire veszik szigorúan az emelt érettségik javítását. Esetleg van-e egy-két jószívű tanár aki összekaparna nekem 2-3 pontot...

Mi a véleményetek?



2012. máj. 12. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Itt igazából már nincs is kérdés. Hiába kapnád meg azt a 2-3 pontot, hogy szóbelizhess, akkor sem lenne valami fényes. Energetikai mérnökhöz meg valami nívósabb egyetemen azért kell a pontszám rendesen. Én amondó vagyok, hogy maradj otthon még egy évet, tanulj matekot és fizikát, menj el emeltezni mindkét tárgyból. Ezek mellett még fotózni is tudnál. :-)
2012. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért kéne otthon maradnod?

Októberben is van érettségi, arra rágyúrsz, ha csak a matekot kell majd megcsinálni sokkal könnyebb lesz, és írsz egy 60%-os középszintűt.


Azzal ugyanis többre mész mint egy 30%-os emelttel.


Az egyetem ugrik jövő évig, de addig el tudsz menni melózni, és esetleg jövő májusig fel tudsz készülni az emeltre, és tudsz tenni egy szintemelő érettségit.

2012. máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!