Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek ekkora vizsgadrukk...

Mit kezdjek ekkora vizsgadrukkal? Nyugtató?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes vagyok. Idén előrehozott érettségizem angolból, ami eddig jó ötletnek is tűnt...eddig.

Már az osztályozó vizsgán is annyira izgultam, hogy nem lehetett előtte hozzám szólni, gyomorgörcs, minden amit akarsz. Az osztályozóm nekem lett a legjobb, 87%-os lett egy komplett érettségi feladatlap listening nélkül. Nem tudtam neki örülni, elsírtam magam, hogy nem lett 90% fölött. A tanár látta, hogy mennyire rosszul vagyok a vizsgáktól, ezért "gyakorlásképp" a 11.-es szakaszvizsgát is le kellett tennem, annak ellenére, hogy már van osztályozóm. Mondanom sem kell, hogy az egész osztályból én féltem a legjobban, egy ilyen kis semmiségtől is, remegtem, fal fehéren járkáltam, 4 szónál többet nem kommunikáltam senkivel. Ez tegnap volt. Ma reggel 5:26 óta fél óránként felébredtem arra, hogy "úristen, érettségizem angolból". Meguntam, felkeltem és csináltam egy kávét, közben rámjött a sírógörcs. Mikor végre lecsillapodtam kerestem egy bögrét a kávénak, amit azonnal el is ejtettem annyira remegett a kezem...és még csak kedd van, az angol érettségi napja csütörtök.

Attól félek, hogy túlságosan stresszelni fogok és ez már olyan erős félelem lesz, hogy nem segíteni fog hanem hátráltatni.

Mit tennétek a helyemben? Nyugatóra is gondoltam, de félek, hogy belassítana, nem az érettségin kéne az ilyeneket próbálgatni...



2012. máj. 8. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
2%

Te nyomorék vagy.

Sírsz, mert nem >=90%..?

2012. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálunk erre a maximalistát használják, nem a nyomorékot, de ahogy érzed. És igen.
2012. máj. 8. 09:01
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

ne haragudj, de maximalistának ez elég gyenge.

az érettségin általában rendesebbek a tanárok, emiatt ne aggódj. egyébként pedig ha nem sikerül, akkor jövőre javíthatsz, és majd jobban felkészülsz.

2012. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%

Hagyd, fölösleges az ilyen magolóképeknek pofázni.

Érettségin koppannak egyet, hogy ez nem tanulás volt a részükről, és tényleg lesz okuk pánikba esni.

2012. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anno az érettségin én is nagyon stresszeltem, mert tulajdonképpen azt volt az első komolyabb megmérettetés. Szerintem nyugtatót semmiképp se vegyél be, mert akkor nem tudsz rendesen gondolkozni. Próbáld meg lazábban felfogni a dolgokat, végül is nem dől össze a világ, ha nem lesz 90% az eredményed! Nekem se lett olyan jó a kémia érettségim például (3-as lett) és mégis bekerültem vele a gyógyszerész karra. Szóval az érettségi fontos, de valahol csak az számít, hogy túless rajta és sikerüljön, az eredményben 1 jegy ide vagy oda nem számít. Meglátod később még sok ilyen megmérettetés lesz az életedben (egyetemi vizsgák, felvételi interjúk stb) és akkor majd nevetve gondolsz vissza arra, hogy az érettségi semmi se volt.
2012. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sidel ***** válasza:

Én most nyelvvizsgáztam, háromszor is... (mindig csak egy-egy pontok hiányoztak egy-egy vizsgarészből) Az érettségiket is most írom, de már egy előrehozott info érettségin is túl vagyok. Én is rettentően sokat izgulok, az info érettséginél hetekkel korábban már úgy izgultam, hogy csak na. Aztán az utcsó héten a szokásos hasmenés, fájó gyomor, fej, hányinger, étvágytalanság. Azóta, hogy a nyelvvizsgák miatt kicsit beleedződtem jobban bírom a dolgot. Már csak az utcsó napokban izgulok, továbbra is inkább a szóbeli megmérettetéseknél, de az írásbeliknél is.

Amit javasolni tudok, hogy vedd lazábban a dolgot. Ha nem sikerül, akkor is lesz valahogy. Persze ha sikerül, az szupi lenne, de ha megnyugtatod magad azzal, hogy akkor is lesz valahogy, akkor kevésbé fogsz izgulni. Tegnap matek előtt én is így nyugtattam magam. Most felvételizek ugye és bebeszéltem magamnak, hogyha nem vesznek fel egyik suliba se, még akkor is van OKJ-s tanfolyam, tanulhatok külföldön, vagy halaszthatok egy évet, közbe egy kis munka stb. Ez bevált. Szerintem legalábbis elég jól sikerült az emelt matek érettségi. De az is sokat segít, hogyha eltereled a gondolataidat. Ha lemész vidékre, madárcsicsergés stb... ha kiszakadsz a megszokott környezetből és nem gondolsz az érettségire. Persze azért tanulni is kell rá, de nem az utolsó pillanatban. Nekem az is sokat segített, hogy lementem vidékre és tényleg csak az állatokkal foglalkoztam és igyekeztem minél kevesebbet törődni azzal mi történik a "való világban". Ha az elutazás nem jön össze, akkor is nézz tévét, menj el barátokkal valahova szórakozni, mozizni... vagy olvass könyvet. Mivel angol érettségid lesz az angol nyelvű könyveket külön ajánlom. Nekem bevált német nyelvvizsga előtt. Kikapcsol, mert arra gondolsz, ami a könyvben történik és igazából edzel is az érettségire. Vagy ha egyiket se szeretnéd, akkor csinálj bármi mást, ami kikapcsol. Játsz hangszeren, menj el biciklizni, olvasgass napilapokat, játsz a neten.... Csinálj valami olyat, ami elfeledteti veled a csütörtöki érettségit.

Ami pedig a 11.-es anyagból való vizsgát illeti, örülj neki, hogy a tanár ennyire foglalkozik veled. Minél többet kerülsz ilyen megmérettetések elé, annál jobban fognak menni, annál kevésbé fogsz izgulni előttük, szerintem.

2012. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nehogy nyugtatót vegyél be, nem szabad, tilos, saját magaddal szúrsz ki

nekünk ofő azt ajánlotta, hogy először írjuk fel a nevünket minden egyes lapra, és akkor kellőképpen le is nyugszol, nekem bevált, a lényeg, miközben írod a neved, ne nézz rá a feladatokra, és sok sikert :)

2012. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!