Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek ilyen érdeklődés...

Mihez kezdjek ilyen érdeklődési körrel?

Figyelt kérdés

Hamarosan érettségiző középiskolás vagyok, akit alapvetően rengeteg dolog érdekel, de pontosan nem tudja mibe kezdjen bele. Először jó tanuló voltam, de amikor kezdődött a középiskola teljesen elhagytam magam, mert úgy tűnt semmibe nem érdemes belefogni, beszippantott a mentális nyomor ami akkoriban uralkodott(és talán most is, csak megtanultam, hogyan zárjam ki), de közben mégis szépen haladtam, csak rossz jegyekkel. Mostanra stabilizálódtam, felhoztam magam, visszatért az energiám, és olybá tűnik, hogy maradni is fog, de erős kétségeim vannak,


mert:


Erősen humán, filozofikus beállítottságú vagyok, aki akkor érzi jól magát, ha érvelhet, meggyőzhet és közben mégis segíthet az embereken, és aki szívvel-lélekkel beledobja magát 1-1 ügybe, hogy aztán este egyedül, vagy a barátjával/barátnőjével megigyon egy finom italt és átgondolja a nap eseményeit. Persze a pénz is érdekel, képmutató azért nem vagyok. Nem vagyok családcentrikus (csak a szexuális étvágyam mondható nagynak), szóval képes lennék 100%-osan a munkámra koncentrálni.

Szóval, érdekel a:


-pszichológia, -de rájöttem, hogy nem tudnám hosszútávon élvezettel művelni, mert nem tudnám kiélni benne a támadó, érvelő "agresszívabb" énemet.


-írás, -amiben nagyon jól ki tudom élni magam, és sokáig áltattam magam vele, de nem, nem pótolja a valóságot..


-a jog, nevezetesebben ügyvéd, -de rá kellet döbbennem, hogy a legizgalmasabb része az egésznek az érvelés, ami 80%-ban csak az esküdtszékkel működik, ami Magyarországon pedig nincsen. Alsó tagozatot pedig nem szeretnék játszani, ahol a tanárnéni (bíró) döntése attól függ, hogy reggel kiborította e a kávéját vagy sem.. még ha tudatosan nem is látná be senki sem, de egy emberre felelőtlenség döntéshozatalt bízni, az agy nem figyelmeztet senkit, hogy "hé, csak azért adsz ennek az embernek 2 év helyett 7-et, mert reggel felidegesítettek", nem, mindezt a bíró úgy érzékeli, hogy tiszta fejjel hoz döntést, pedig nem...


-érdekel még az egyéni vállalkozás lehetősége is, de persze ebben mindig van izgalom, ez szinte mindenkinek megmozgatja a fantáziáját.


Közeledik a döntés ideje és úgy tűnik nem tudok, mert minden általam érdekelt munkában van valami számomra megbocsáthatatlan hiba.



2012. márc. 12. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked helyetted eldönteni, hogy mi legyél, ha nagy leszel, de nem állhatom meg, hogy hozzá ne szóljak ahhoz a butasághoz, amit az esküdtszékről írtál. Éppen azért nincsen a legtöbb európai országban, mert az esküdtek alapvetően - még ha meg is próbálják felkészíteni őket - naív laikusok, akiket sokkal könnyebb manipulálni. A bírónő (aki mellesleg tudtommal nem egyedül dönt kénye-kedve szerint, plussz meg kell racionálisan indokolnia, hogy miért úgy döntött, az esküdtekkel ellentétben, és az indoklásért utána még felelős is) még a reggeli kiborult kávéjával is sokkal objektívabban tudja megítélni a jogi kérdéseket, mint az utcáról bekerült önként jelentkezők nagyobbik része. Mondok egy példát: ha a bíróságon egy minden jel szerint rendes, becsületes, elfogulatla tanú felkiált, hogy igen, igen, felismerem, ő az, egy esküdt nagyon nehezen fogja elhinni, hogy az illető esetleg tévedhet. Egy profi tudja, hogy ennek meglepően nagy az esélye. Esetleg az lehet az esküdtek előnye, hogy kevésbé korrumpálhatók - de hogy a racionális érvelést ők látnák át jobban, az teljesen biztos, hogy tévedés. Arról nem is beszélve, hogy ők is kávéznak reggel.
2012. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem tudom, az mennyire számít neked, hogy ezekre a szakokra nem könnyen vesznek fel. És pszichológusként azután se könnyű munkát találni.
2012. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

tegnap 22:18


Pont ezért mondtam, hogy csak esküdtekkel lenne értelme számomra egy tárgyalásnak, mert ott meggyőzhetnék. Figyelj, fontos az igazság és tiszteletben kell tartani a törvényeket, de engem az érvelés fogna meg és tartana az ügyvédi pályán és ennek szellemében élvezettel tanulnám a jogot, mert egyébiránt még érdekel is...

2012. márc. 13. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tanulj jogot. Pszichológiát sem, menj el kommunikációra vagy szocira, ott filozofálhatsz (bár ezekkel M.on nem érsz el sokat). Egészségügy nem érdekel? Mert írtad, hogy 100%-an képes lennél koncentrálni a munkádra. Vagy tanulj nyelvet.
2012. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tanulj jogot/politológiát/igazgatást, lépj be valamelyik nagy parlamenti párt ifjúsági tagozatába/társszervezetébe és legyen belőled politikus! A leírtakból ítélve megvan benned az a kellő rátermettség és gátlástalanság (bocsi - mindössze a támadó, agresszív énből és a fogalmazás stílusából gondolom így, természetesen mivel nem ismerlek, tévedhetek), ami a sikeres politikai karrierhez kell és szerintem ez tipikusan az a munkakör, ahol mindig logikusan felépített mondatokkal és sokszor bizony kőkemény demagógiával kell érvelni. Csűrheted-csavarhatod-csúsztathatod, esküdtszék helyett pedig választópolgárok vannak előbb külsős bizottsági tagi, majd ált. önkormányzati képviselői, később pedig, ha tehetséges vagy, akkor országos szinten. A politikusi karrierhez - szerintem - a jogi végzettség a leghasznosabb a jogszabályok átlátása és a dr. jur. titulus miatt is (ami sajnos még mindig szavazatokat vonz),ráadásul szintén jogász végzettséggel elláthatod különböző cégek érdekképviseletét, esetleg tanulhatsz nemzetközi jogot és/vagy szabadalmi ügyvitelt. Amíg "beérik" a karriered, kénytelen leszel valamilyen épkézláb civil foglalkozást űzni, de ha egyetem előtt elkezded bedolgozni magad, akkor 25-26 éves korodra némi rafinériával könnyen elérheted, hogy teljes egészében a politikából élj meg.
2012. márc. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

07:43


Nem hazudok magamnak..ebben van valami. A tanáraimmal akármikor vitáztam úgy fejezték be, hogy menjek politikusnak, bár szerintem ez inkább volt gúny.

A gátlástalanságról: Alapjában véve elég érzékeny vagyok, de ugyanabban a pillanatban durva is. Látva, hogy megnyílással, finomkodással semmire nem megyek (akár karrier, akár csajozás) kénytelen vagyok azt használni amiben erősebb vagyok...

Ugyanakkor, szinte semmilyen kapcsolatom sincs ilyen téren, körülöttem mindenki klasszikus családcentrikus, hiteleket nyögő ember, akiket kedvelek ugyan, de unatkozom közöttük, nincs semmi programom (egyébként vidéki város).

2012. márc. 15. 11:41
 7/8 anonim ***** válasza:

# 3/6

Nevezzük nevén a gyereket - a _manipulálás_ fog meg, nem az érvelés. Érvelni a normális bíróságon is kell, csak az a különbség, hogy sokkal kevésbé lehet manipulatív érvelési hibákkal boldogulni.

A politikusos válaszolónak igaza lehet.

1. voltam :)

2012. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok. A tanáraiddal ellentétben nem gúnyból hanem személyes tapasztalatból írtam a politikai pályát, mint tippet :) 18 évesen, naivan beléptem az egyik ifjúsági szervezetbe és 6 évig egyetem mellett aktívan dolgoztam is benne, két országos választási kampányt is végigcsináltam. Egészségpolitikával, de csak tanácsadóként (tehát nem képviselőként) szerettem volna foglalkozni, de én az erkölcsöt, a saját normáim és a másik ember jogainak tiszteletben tartását előbbre helyezem az igazságnál - valahogy úgy tudnám megfogalmazni, hogy nekem nem az számít, hogy megnyerjek egy csatát, hanem hogy másnap is tükörbe tudjak nézni -, úgyhogy ez nagyon nem nekem való választás volt. A logikus érvelésért hozzád hasonlóan rajongok, de nem a saját egom állítom előtérbe, tehát nem az a lényeg, hogy nekem igazam legyen, és én meggyőzzek másokat, hanem hogy az ügy, amiért harocolok, a lehető legtisztességesebb eszközökkel nyerjen. Szerintem az enyém inkább ügyvédi, esetleg pedagógiai megközelítés (észérvekkel való meggyőzés), ahogy viszont Te leírtad az életszemléletedet (a cél mindig szentesíti az eszközt), az már nekem inkább a manipulatív retorikát állítaná előtérbe. Leginkább politikusok, teológusok eszköze - mivel nem írtad, hogy a vallás központi szerepet játszana az életedben, ezért az elsőre gondoltam. Magánemberként am. a politikus sem szörnyeteg, tehát az irreleváns pályaválasztás szempontjából, hogy vannak barátaid :) Engem anno pl. meglepett, hogy amikor a 6 év alatt több, számomra hihetetlenül ellenszenves, országosan ismert politikussal magánemberként buliztam, akkor mennyire más arcukat mutatták, civilben pl. volt, akit megkedveltem, mert közvetlen, normális, érdekes, művelt ember volt, annak ellenére, hogy a munkában tipikusan a hidegfejű, kérlelhetetlen és gátlástalan, nárcisztikus személyiségjegyei jöttek elő. A politikai apparátus "határterületei" is, pl. szóvivő, kommunikációs szakértő, tipikusan az általad leírt személyiségjegyeket kívánják meg, ennek ellenére én továbbra is a jogot ajánlanám, mert kapcsolatok hiányában sokkal nagyobb mozgásteret ad, mint pl. egy médiatudomány- és kommunikáció diploma.
2012. márc. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!