Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítettetek egy dilemmában,...

Segítettetek egy dilemmában, tanítói diplomával pszichológiára megyek. Mit kell tennem, hogy bejuthassak?

Figyelt kérdés
2002-ben diplomáztam, nyelvvizsgám nincs. Érettségit kell tennem emelt szinten? Már nem a diplomát számolják be? Lemaradtam.... :)Ha így van, miből kell vizsgáznom? Nyelvvizsga kell? Alkalmassági, vagy attitűd vizsga kell? Kérlek írjatok le mindent, mert én a felvi. hu-n nem találok ilyesmit...
2009. jún. 21. 18:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
én még mindig nem értem ezt a pontozást.... azt írjátok, nincs felvételi, emeltszinten kell éretségizni... szóval mondjuk sikerül mindkettő emeltszinten 90%-ra. Az mennyi pont, hogyan szorozzák? azt írtátok, max. 80. X5-tel, az 400. akkor csak +pontokkal érem el a 450-460 pontot? mondjuk egy középfokú nyelvizsga, 35 pont. az még mindig csak 435. Na szóval, hogyan számolnak??? :S tök hülyének érzem magam....
2009. jún. 21. 22:36
 12/18 anonim ***** válasza:

Még mindig előző vagyok.

Leírom az egész pontszámítást, hátha úgy világos lesz:))

1. variáció: 11. és 12.-es középiskolai eredmények (magyar és nyelvtan átlaga, töri, matek, egy nyelv, egy választott tárgy), ezt szorozzák kettővel, így jön ki a 100 pont.

Érettségi átlagok %-os átlaga kerekítve (azért írom ide, h kerekítve, mert ez az egyetlen ahol normálisan kerekítenek felfelé is:D) (magyar, töri, matek, egy nyelv és egy választott tárgy), ez így ugye újabb 100 pont.

Ehhez jön még a két felvételi tárgy %os eredménye (tantárgyanként maximálisan 100-100 pont, összesen tehát 200.)

Ehhez jöhet maximum 80 pluszpont, így jön ki a 480. H mire lehet pluszpontot kapni, azt már leírtam:) (úgy tudom, ha gyesen vagy gyeden vagy babával, azért is jár elég sok pont;))

2. variáció: csak a két felvételi tárgyad %-os eredményét nézik, és azt szorozzák kettővel (pl. magyar 95%, biosz 90%= 370 pont), ehhez szintén hozzájönnek a pluszpontok.


[link] Itt megtalálod a tavalyi ponthatárokat. Általában a költségtérítésesen kevesebb a ponthatár, de amit ajánlottak, Károlin pl. csak egy ponttal kevesebb. De itt mindet meg tudod nézni:)


Ja még vmi: járj utána pontosan, miért jár pluszpont, mert sztem a baba "ér" annyit, mint a nyelvvizsga, így azzal nem kellene szenvedned:) (Ezt most nagyon csúnyán fogalmaztam meg, bocsánat:D)


Ha kérdésed van még írj, de siess, mert holnap elutazom két hétre:DD

2009. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

És még mindig előző:D Még annyit, h ne kelljen az összes intézményt átnézned, pszichológia szak a következő egyetemeken van: BME, DE, ELTE, KRE, PPKE, PTE, SZTE


Persze mielőtt jelentkezel nézz utána, melyik mennyire színvonalas....pl BME-n eléggé meglepődtem h van ilyen szak, hiszen az műszaki suli:D

2009. jún. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Jah és nagyon fontos, h pszichológiára ezek a tantárgyak vihetők: magyar, matek töri, biológia, idegen nyelv.

Emeltszintre is csak akkor kapsz pontot, ha ezek közül vmelyikből csinálod. (Mert persze úgy túl egyszerű lenne, ha pl. kémiából emelteznél, 30%tól már megkapod rá a 40 pontot, nem számít a felvételidben sem, szóval kicsit jól járnánk:D)

2009. jún. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Végre megvilágosodtam.... :)komolyan,megható, hogy ilyen segítőkész emberek vannak!!!!
2009. jún. 22. 07:29
 16/18 anonim ***** válasza:
Szia! Egyébként nem vagy őskövület,én most kezdem majd 28 évesen a Semmelweis Eü karát,nappalin. Szóval nyugi! És sok szerencsét a felkészüléshez! :)
2009. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak: :) ez jólesett.... :) sok sikert!
2009. jún. 22. 12:33
 18/18 anonim ***** válasza:

A pontszámítós hozzászóló vagyok. Még annyit, h úgy tudom, ha régi rendszerben érettségiztél, akkor úgy számolják át az érettségid, h a jegynek megfelelő legmagasabb százalékot kapod. Pl egy ötös magyar 100%-ot ér. Egy 4es matek pedig 79%-ot. Ezt nem 100%ra mondom, de érdemes utána nézni, ha anno jól sikerült az érettségid:)

Jah és a baba úgy tudom 50 pont:)

2009. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!