Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért vettek fel sokkal több...

Miért vettek fel sokkal több embert pszichológiára?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lehet az oka, hogy idén közel 700 embert vettek fel pszichológia államilag támogatottra, míg az előző években kb. 400 volt ez a szám? Sőt volt olyan év is, 2008-ban és előtte, mikor 200 főt vettek fel.

Mi az oka ennek a drasztikus felvételnek?

A pszicho szak a bölcsész területre tartozik, mint az tudjuk, évről évre csökkentik a fevlehető létszámkeretet, ált. minden évben 350-nel, most meg sokkal többet vettek fel, nem furcsa ez egy picit?

Megnéztem, hogy a KRE-n. a felvételi információ szerint 120 a max. irányszám, vagyis max. ennyit vehetnek fel nappali tagozatra, ebbe beleértendő az állami és a költséges. Ehelyett 161 államist és 18 költségest vettek fel, vagyis jóval meghaladták a az irányszámot. Ez miért és hogyan? Sőt tavaly ugyanide 70 államist vettek fel, most meg 161-et. Sőt nem csak a KRE-n, hanem az összes többi helyen átlépték az irányszámokat, jórészt a több államis hallgató miatt.


2011. aug. 8. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
mert az egyetem nem áll túl jól, és a pszichó a húzó szakja, ami még megmentheti.
2011. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mert hiányszakma, szerintem most kell az országnak ebben a zűrzavarban! ///hogy az emberek "rendben" legyenek///
2011. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!