Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi évet és milyen iskolát...

Mennyi évet és milyen iskolát kell időznöm a pszichológiára?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 8.os,de már azon gondolkozom,hogy mi legyek. A pszichológia tetszik a legjobban,de nem tudom pontosan miből kell ahhoz jónak lenni. Történelemből 4es, Nyelvtanból 4es és Irodalomból 5ös. A kérdésem az lenne,hogy mennyi évig kell tanulnom hozzá? Ilyen jegyekkel lehetek pszichológus? 15/L
2011. máj. 17. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Érettségid után jelenleg 5 évig kell tanulnod ahhoz, hogy pszichológus lehess.

A mostani általános iskolás jegyeid nem számítanak ebbe bele, még a középiskolásak sem teljesen. A felvételi rendszerbe még most ne menjünk bele, mert mire odakerülsz úgyis változik a jelenlegi rendszer. Jelenleg jónak kell lenned vagy bioszból vagy magyarból vagy töriből vagy matekból vagy egy idegen nyelvből. Vagyis ezek közül legalább 2-ből.


A pszichológiával amúgy mennyire vagy tisztában? Nem teljesen az, amit szerintem te elképzelsz 14-15 évesen, de persze nem tudhatom...

2011. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Egyébként úgy gondolom,hogy ezzel segítek az embereknek.Azoknak is esélyt adok így és segíthetek akiket mások nem értenek meg. Imádok emberekkel foglalkozni, és tanácsokat is adni.Nyilván van még mit tanulnom(Mindig van mit..:)) de úgy érzem nekem ez a szakma tökéletes lenne.
2011. máj. 17. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a gond a pszichológiával, hogy Magyarországon egyáltalán nem kifizetődő. Ráadásul a legtöbb ember összekeveri a pszichiátriával. Lelkes tanulók nekiállnak pszichot tanulni, hogy majd gyógyítani fognak meg mittomén, aztán meg néznek egyet, mikor rájönnek, hogy messze nem erről van szó. A másik gond, hogy mindenki azt hiszi, kijön az egyetemről és nyitja is a magán praxist. Nekem minden bnőm ezt hajtogatja, 5 ismerősöm is van, aki pszichológus szeretne lenni.

Visszatérve a kérdésedhez, szerintem most még ezen ne agyalj. Legyél mindenből jó és akkor kedvedre válogathatsz majd a gimiben :) ez a legbiztosabb (Y)

2011. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. máj. 18. 16:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!