Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Na most akkor megéri pszicholó...

Na most akkor megéri pszichológiára menni vagy nem?

Figyelt kérdés
Annyian mondjátok itt is meg szinte mindenhol,hogy ez a szakma már terített.Hát nem tudom hogy lenne az mikor olyan iszonyúan magasak a ponthatárok,hogy még bejutni sem nehéz nemhogy bennmaradni és végig csinálni! Örülnék olyan válaszolóknak akik ezen a szakon végeztek! köszönöm
2011. aug. 7. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

azért magasak a ponthatárok, mert rengetegen jelentkeznek...

egyébként mindenki maga dönti el, megéri e neki vagy nem.

nekem megéri a nehézségeket, mind tanulásban, mind elhelyezkedésben, mind anyagiakban.

te tudhatod csak, érdekel e annyira, hogy ezeket bevállald.


egy (már majdnem) elsőéves

2011. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs kedved mesélni a szakról? kb hány%-a biosz? Idén eléggé levitték a ponthatárokat! remélem jövőre is így marad és akkor valószínűleg engem is felvesznek
2011. aug. 7. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

A ponthatárok még véletlenül sem azért magasak, mert sokan jelentkeznek... az, hogy hányan jelentkeznek nincs hatással a pontszámokra. Az a lényeg, hogy hány embert vesznek fel. Ha nagyon sokat, akkor nyilván alacsony a ponthatár mert nem csak az eliteket veszik fel hanem a rosszabbakat is, ha meg kevés embert vesznek fel akkor magas a ponthatár, mivel csak a legjobbak kerülnek be. Amúgy meg nem mindenhol magas a ponthatár, nem kell feltétlen az ELTE-n végezni.


Anyagilag nem éri meg pszichológusnak lenni, legalábbis szerintem. Alapdiplomával semmit nem lehet kezdeni, ezért ugye muszáj mestert végezni, de akkor sem leszel igazi pszichológus, mert csak a phd-s pszichológusnak lehet magánpraxisa stb. Tehát mesterképzéssel valami alacsonyabb szintű munkád lenni ami meg olyan 90-130 között fizet talán. Ez persze csak akkor érvényes, ha egyáltalán kapsz mesterdiplomával munkát. Nem egy pszicho szakos mesterdiplomást ismerek akik mennek PhD-re mert a mesterrel se kaptak munkát..

Aztán ha lesz doktori címed, pár év múlva ha kialakul az ügyfélkör akkor kereshetsz kb 130-160 között, ennél többet szerintem csak az ilyen 'sztár' pszichológusok keresnek Pesten akik ilyen népszerűek a gazdagok körében. Ilyen kb a pszichológusok 5%-a Pesten...máshol nem.


Szóval szerintem ezért nem éri meg 6-7 évet tanulni, mikor egy gazdasági/mérnöki/informatikai alapdiplomával keresheted ennek a kétszeresét-háromszorosát.


Ilyen szakra szerintem csak annak érdemes menni aki nem tudna meglenni nélküle, ha csak 'akarod' de nem 'iszonyatosan akarod' akkor nincs értelme elvégezni.

2011. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. nagyonis van köze a ponthatárnak ahhoz, hányan jelentkeznek, mert minél többen, annál több esély van jó eredményekre, ezért magasabb..

hát igen, én jól megszívtam, mert nem bírnék meglenni pszichó nélkül... nem is munka lesz, hanem szenvedély, ami a kevés pénzt is megéri nekem.

kérdező, mire vagy kíváncsi? én pl. nem bioszból érettségiztem, mert nem megy túl jól, de az egyetemen majd belehúzok :)

2011. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nekem megy a biosz,de csináltam előrehozott érettségit és nem abból! de hiába megy nem érdekel(attól még képes lennék megtanulni)..lehet túl naiv szinten van a fejembe a pszichológia.
2011. aug. 8. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!