Milyen mérnökit válasszak? (Gépész-, villamosmérnöki, építÉszmérnöki, építŐmérnöki, energetikai. )
Mérnöknek szeretnék tanulni, két év múlva érettségizem, kb. 390-400pontom lesz. Olyat szeretnék kitanulni, amellyel külföldön is tudok érvényesülni.
A gépész- és villamosmérnökiről azt hallottam, hogy van olyan nehéz, mint az orvosi... Nem tudom hogy ez mennyire igaz, érdekelne egy ezt tanuló vagy végzett személy véleménye. Ez a kettő nem is érdekel annyira, mint pl. az építÉszmérnöki vagy az építŐmérnöki.
Az építÉszmérnöki nagyon érdekelne, de attól félek, hogy problémáim lesznek a szabadkézi rajzolással. Ők ugyan sokat rajzolnak, de nem olyan keményen matekoznak és több építészettörténeti órájuk is van.
Az építŐmérnöki inkább körző & vonalzó párti, de ott megint elég kemény a matek és a fizika (legalábbis ezt olvastam)...
Az energetikai mérnöki is érdekelne, de ott már a ponthatár elég magas... most talán 408volt.
Úgy hallottam, hogy mindenképp a BME-ben kell gondolkodni, hogy ezt ismerik el Magyarországon... de mi a helyzet külföldön? Megfelelő (felsőfokú) nyelvismerettel tudok érvényesülni a határon túl is?
Szóval mit ajánlotok? Mit érdemes választani? Vagy esetleg más mérnökiben is gondolkodhatnék?
Várom a válaszaitokat! :)
Kicsit beképzeltnek tűnsz, szerintem a fentiek se tudják, hogy mennyi pontod lesz majd.. :)
Amúgy egy mérnökit össze se lehet vetni egy orvosival. Az orvosi ezerszer keményebb...
Gépészmérnökkel akkor mész sokra, ha beszéled a németet, akkor lenne esélyed a kecskeméti Mercedes gyárhoz bejutnod, amúgy itthon nem nagy esély van munkára.
Villamos és építőmérnökkel szerintem Dunát lehetne rekeszteni, de ez csak az én véleményem.
Építész az jó dolog, energetikairól fogalmam sincs, de az építész is inkább nagy épületeknél jó. Szerintem külföldön nagy sikereid lennének!
Hát abban igazad van, hogy a jó Isten sem tudja még hogy mennyi pontom lesz, de a felsőfokú nyelvvizsgám már meg van, ami +40pontot jelent... nagyjából számolgattam és ha maradok 4-es, 5-ös, ha sikeresen leérettségizem akkor meg lesz a remélem meg lesz a 400pont.
Hát remélem, hogy az orvosi ezerszer keményebb, mivel a BME sem osztogatja csak úgy a diplomát...
Hát én pedig épp olyan felmérést láttam, hogy a villamosmérnökből kevés van és ezért könnyű vele elhelyezkedni + még meg is fizetik. Az építőmérnökökkel nem tudom mi a helyzet... meg azt sem, hogy mennyit kereshetnek.
Van valaki aki építőmérnöknek tanul/tanult ki?
Most pang az építőipar, de ha fellendül igen jól fizet. Viszont én csak annak ajánlom, aki tényleg építőmérnök szeretne lenni. A statisztikák szerint nálunk a legnehezebb tárgyak (sziltan vezet), nálunk a legmagasabb a diplomaszerzés átlagos ideje (eleve 4 éves a BSc), százalékosan nálunk diplomáznak a legkevesebben. Arról nem is beszélve, hogy iszonyatosan szerteágazó az ismeretanyag, így akinek nem az minden vágya, hogy építőmérnök legyenek, legkésőbb második félévben itt hagyja a szakot. A mechanika terén a gépész és építő keményen veri a többi mérnök szakot.
Arra kíváncsi lennék, hogy az első mire alapozza azt, hogy az építősökből Dunát lehet rekeszteni és az orvosi ezerszer nehezebb. Ha már előkerült az orvos kérdés, mi azt szoktuk mondani, hogy egy orvos egyszerre csak egy embert tud megölni, mi ezreket is (toronyház összedől, híd leomlik, szennyezett ivóvíz, stb).
az első válaszoló hihetetlen nagy butaságokat beszél...
gondolom nem mérnöknek tanul... egyrészt az orvosit meg a mérnöki képzést össze sem lehet hasonlítani. Az egyik a seggelésről szól, a másik meg a hatalmas menyniségű beadandókról.
másrészt gépészmérnök végzettséggel nem sok esély van munkára???? ezt hol az istenben hallottad?:D akármelyik munkaerő piaci felmérést megnézed a legkeresettebb munka: gépész- és villamosmérnök, valamint az informatikus. A német nyelvtudás az akkor valóban szükséges, ha a Mercedes vagy az Audi gyárban akarsz dolgozni, de egyébként az angol is tökéletes.
Arról már nem is beszélek, amit az építészekről és az építőkről mondott. Látszik h fogalmad sincs h mik azok...
Hát a gépészmérnökiben nem nagyon gondolkodom... a villamosmérnöki nem rossz és ezzel külföldön bárhol el lehet helyezkedni, viszont szerintem nehezebb, mint az építÉszmérnöki. (megint ezt nem nagyon tudhatom, mert annyira nem látok bele egyikbe sem, mindkettőnek biztos vannak előnyei-hátrányai). Szerintetek?
Az építÉszmérnökin sokat kell szabad kézzel rajzolni, ettől nagyon tartok (de van egy ismerősöm aki a erre ment, most szeptemberben kezd, úgyhogy majd kifaggatom) de érdekelne az építészettörténet... meg inkább házakat terveznék, mint hidakat meg alagutakat... de nagyon félek a rajzolástól, mivel az sosem volt az erősségem. Szerintem a leghamarabb abba buknék bele. :(
Az építŐmérnöki is érdekelne, ez is tetszik, ott nem is kell szabad kézzel rajzolni, hanem segédeszközökkel bíbelődni (ez meg megint nem probléma, a geometriát mindig is szerettem)...
Nem tudom hogy a rajzolást tekintve nagyon nagy-e a különbség, mert megint számítógépet is használnak, nem?
Hát érdekelni érdekelt mindig az építészet, az ingatlanok... ingatlan vétellel-eladással szívesen foglalkoznék (felújítással is) csakhogy nulláról ennek nem lehet neki indulni.
Megint lassan el kell döntenem, hogy miből akarok érettségizni, mert nem mindegy... az építÉszmérnökire matek-fizika érettségi kell, az építŐmérnökihez nem feltétel a fizika.
Amúgy azt honnan vetted, hogy az építész szabad kézzel rajzol, az építő meg vonalzóval, ceruzával? Szerintem te se tudod, hogy mi a kettő közti különbség.
Amúgy az első valóban egy idióta, és aki ellene érvelt, tökéletesen leírta, hogy mi a helyzet.
az építÉszmérnökire matek-fizika érettségi kell, az építŐmérnökihez nem feltétel a fizika.
Oh, és valamit te marhára keversz.
Az előzőnek igaza van, tényleg nem teljesen érted az építészek és építőmérnökök közötti különbséget.
Egyébként, ha a kérdés az, hogy miből érettségizz, ha mérnök akarsz lenni, a válasz: fizikából.
A tegnap 23:44-kor válaszolónak: Honnan veszem? Onnan hogy az építÉszmérnökin van rajz-alkalmassági teszt és van ugyebár a [link] oldal, ahol a ÉpítŐmérnöki Kar és az ÉpítÉszmérnöki kar diákjai is fórumoznak. Ott olvastam, hogy az építŐmérnökin nem rajzolgatnak szabad kézzel de hogy az építÉszmérnökin nagyon sokat és ezért is van alkalmassági teszt. Nem én mondtam/írtam, hanem egy diák. Úgyhogy nem tudom Te/Ti honnan veszitek hogy ez nem így van(???)
És még szép, hogy nem teljesen vagyok 100%-ban tisztában azzal, hogy mi a kettő között a különbség, miért Ti tudjátok? Mert én azért tettem fel ezt a kérdést, hogy erre választ kapjak! Szóval ha nem tudjátok rá a választ, hogy melyiket érdemes inkább választani meg hogy miért és ha nem szeretnétek hozzáértő(!) tanácsot adni akkor semmi szükségem a válaszaitokra. Köszönöm a megértést.
Imádom az ilyen kérdéseket, ahol magukat Istennek képzelő mérnökhallgatók fényezik magukat, hogy bezzeg az én szakom, az már valami.
Sosem értettem, hogy ha ennyi zseni van ebben az országban, ahogy itt lefestik sokan magukat, akkor miért vagyunk még mindig szarban.
Az meg mi, hogy olyan nehéz mint az orvosi? Egyáltalán ki tudná összehasonlítani a kettőt? Max. aki mind a kettőt elvégezte. Na és melyiket fogja nehezebbnek mondani, amelyiket elsőnek elvégezte, teljesen logikus.
Más tudományág, más logika, más gondolkodás, más érdeklődés. Ennek ellenére a sok hülye objektív mércét akar venni, mikor nem lehet.
Ebben csak az a vicces, hogy ezt a zseni mérnököknek el kell magyarázni, mert ők erre nem jöttek rá. Azt hiszem ez az igazi fail. De ilyen 250 pontos helyektől mit várnánk, még szép, hogy mindenkit felvesznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!