Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnöki vagy építészmérnö...

Építőmérnöki vagy építészmérnöki? Szerintetek? Érvek ellenérvek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem teljesen ugyanaz... sőt nagyban eltérnek! De számomra mindkettőnél vannak előnyök és hátrányok. Szerintetek?
2011. okt. 1. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kekeckedésként, de nem ismerünk téged, nem ismerjük az erényeidet. Azzal nem leszel szerintem előrébb, ha azt mondom, hogy nekem az építő fekszik jobban.

Ezt magadnak kell lefociznod.

Volt szerencsém mind a kettőt megtapasztalni, így én az építőre szavazok, de nem azért, mert az építész rossz lenne.

Mik számodra az előnyök illetve a hátrányok?

2011. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Építészmérnöki szak előnyei számomra:

Hát engem mindig is érdekelt a lakberendezés és a házak tervezése(régebben a Sims 2-es játékban mindig csak olyanokat terveztem =D)

inkább terveznék házakat,mint hidakat,alagutakat,csarnokokat... stb.

De rajzból annyira jó nem vagyok,ugy-e ott van rajz alkalmassági is és ahogy néztem a kar honlapján a tárgyleírásokat: [link] itt van szabadkézi rajz is. =S

Ami a hátrány,hogy fizikából is kell érettségizni és én azt nem nagyon kedvelem,de sajnos ez is tanárfüggő.

Ami még előny számomra az építészmérnökinél,hogy itt nem annyira nyers a matek és fizika(legalábbis nekem úgy tűnik,hogy az építőn nyersebb-de ezt te jobban tudod =) szerinted?) mivel itt van ez a művészettörténelmi szál is,ami érdekelne. =)


Az építőmérnöki előnyei számomra:

Nincs rajz alkalmassági,sem szabadkézi rajzolás (legalábbis eddig úgy tudom) és érettségizhetnék pl. bioból és matekból =)

Ami hátrány,hogy nem tervez családi házakat,de az mondjuk előny,hogy tervezhet egy csomó mást is,attól függ mire szakosodik az ember.


Szóval nem tudom,az építészmérnökinél a rajzolástól félek a legjobban.... az építőmérnökinél meg a nyers matektól és fizikától. Mivel az építesz tervez,az építőmérnöki meg kivitelez.

Am.az elhelyezkedést tekintve melyik a jobb? Külföldön ugy-e van jó pár lehetőség...

Tudom hogy ezt a ping-pong mérkőzést nekem kell lejátszanom,de érdekel a véleményed. =)

2011. okt. 1. 21:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Mivel gyorsan írtam,eléggé érdekesen fogalmaztam.Sorry.
2011. okt. 1. 21:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel az építesz tervez,az építőmérnöki meg kivitelez."


Kezdjük itt. Ezt hol hallottad?

Gondold végig mit írtál: inkább terveznék házakat,mint hidakat,alagutakat,csarnokokat. Most akkor az építő kivitelez? Pont leírtad, hogy tervez. Az építősök is ugyanúgy terveznek, mint az építészek. Igazság szerint a hidaknál csarnokoknál stb.-nél is együtt dolgoznak, napjainkban már nem nagyon elválasztani őket egymástól, rengeteg helyen kiegészítik egymást.


Építészen, ahogy látod, kemény rajz van. A rajzalkalmassági csak pitty-putty, aztán jön a java, főleg szabad kézzel. Építőn ellenben szerkesztés van körzővel, vonalzóval. (van két párhuzamvonalzóm eladó btw :D)


A fizika... Építőn egyből durr bele a közepébe indulnak, míg építészen (5éves ugye) kicsit több idő van rá, így lassabban adagolják. Persze cserébe ott az éjszakákon át való rajzolás, szóval idő sem nagyon lenne a tömény mechanikára. Szóval hiába úszod meg építőn a fizika érettségit, már 2. félévben megkapod a bme hivatalosan is legnehezebb tárgyát a szilárdságtan személyében. De azért persze teljesíthető. :D

Építészen van művtöri, tök érdekes, én szerettem nagyon. Építőn is van, bár nem mint kötelező tárgy, csak mint választható. Itt már annyira nem izgalmasak az előadások, mint építészen.


Építőt végezve is tervezhetsz családi házakat, ha majd elmész msc-n magasépítőre. (Ezt 90%-ra mondom, nagyon nem ástam bele magam) Msc-re úgyis menni kell, mert anélkül nincs tervezői jogosultság.


Elhelyezkedés... Mind a kettővel el lehet helyezkedni, főleg bme-s diplomával, bár most annyira nem pörög az építőipar, de mire te odajutsz egy párszor megfordul még a Föld maga körül.


Szívem szerint hozzám az építő közelebb áll, én arra szavazok, de az építész is jó. Építőn hatalmas társasági élet van, az egész egyetem az építősökhöz meg a gépészekhez jár bulizni :D A segítőkészség szintén túlteng az emberekben, építészen nem éreztem annyira ezt, de ott is rendes emberek vannak, nem az építészeket akarom ezzel lehúzni.

2011. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Annyiban kijavítanám az előzőt, hogy szerintem egyedül a magasépítésben dolgozik együtt a két szakma. Itt az építészek foglalkoznak az alaprajzi, homlokzati és hasonló kérdésekkel, míg az építősök a tartószerkezettel, megvalósíthatósággal. Az egyes beruházásoknál a két szakma elképzelései között kompromisszum kötésre van szükség, amit általában a beruházó dönt el.

Mint hidász, az a véleményem, hogy a hídépítésbe, mélyépítésbe ritkán szólnak bele az építészek, persze nem árt megkérdezni a véleményüket, de ezeknél más a cél. Ha egy építész kezében van ilyenkor az irányítás, ritka ronda szerkezetek születnek.

2011. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát igen... eléggé nagy hülyeséget írtam ezzel az "az építesz tervez,az építőmérnöki meg kivitelez" szöveggel. =D Bocsánat. Hát annyi a rossz az építőmérnökiben,hogy azok családi házak tervezésével nem igen foglalkoznak,de egye a fene. A sajátomat attól még megtervezhetem =D

Az tök jó,hogy fel lehet venni ezt a művészettörténelmet is az építőn is.=)


Hát az építészmérnökiről akkor lassan lemondok,mivel ugy-e rengeteg a rajz és én azt nem is győzném. Arról nem beszélve,hogy lehet hogy át sem mennék a rajz alkalmasságin.

Az építőn meg ha körző-vonalzó van az nem probléma.=)


Am.mit gondoltok melyik ágazatot érdemes választani? Tudom,azt amelyik jobban érdekel és majd jobban megy,de még is mit gondoltok?


Ja és mit foglal magába a szerkezet-építőmérnöki ágazaton belüli építéstechnológia és menedzsment szakirány???

2011. okt. 2. 18:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Am.ha még nem irtam köszi a válaszokat!=) Zöld kezecske ment mindenkinek=)
2011. okt. 2. 18:27
 8/9 anonim ***** válasza:

a menedzsment szakirányon régi és új (az új az ezelőtt 20-30 éve újat jelent) technológiákról, építés-szervezésről és némi energetikáról szól. Elvileg ez hivatott a leendő kivitelezőket képezni, gyakorlatilag bármelyik szakkal is lehetsz kivitelezési szakember. Valamilyen energetikás jogosultságot kaphatsz vele, de tervezői jogosultságokhoz édes kevés.


Szerkezet ágazaton a híd szakirányt érdemes választani, mert azzal magasépítési létesítmény gond nélkül tervezhető, ha okosan veszed fel a tárgyaidat, akkor a geotechnika jogosultság is meg lesz. A másik két ágazattal nem annyira vagyok tisztában.


Szerintem abba az irányba érdemes menni, amelyik legjobban tetszik és megy. Ha vért izzadsz a sziltannal, akkor nem feltétlenül érdemes erőltetni a szerkezet ágazatot például. Azt nem tudom, hogy mivel lehet majd elhelyezkedni, szerintem eléggé összefüggnek a dolgok. Ha utat, vasutat építünk, akkor lesz ott híd és alapozás is. Ha folyószabályozás van, akkor ott van gát és más műtárgy. Szóval vagy minden ágazat megy, vagy egyik sem és jelenleg egyik sem megy igazán :(. Mondjuk amíg te végzel (6-8 év) remélem jobb lesz a szitu.

2011. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,az építőmérnökiben legjobban ez a szerkezet ágazat érdekel,amiről azt olvastam,hogy a legnehezebb,de mégis a legtöbben erre mennek. Én is ebben látom a legnagyobb jövőt. Köszönöm a válaszokat=)
2011. okt. 4. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!