Elrontottam a jövőm?

Figyelt kérdés
Szakközépiskolába jelentkeztem informatikára,holott én fizikus szeretnék lenni.Tudom sokat kell tanulnom de szeretnék főiskolába vagy egyetemre járni.Ott tanulhatok attól függetlenül fizikusnak hogy én informatikára jelentkeztem???
2011. máj. 3. 13:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

pl. geofizikusra olyan alacsony pontszámmal lehetett bekerülni (akár 2-es matek érettségivel is... ELTE TTK), hogy egy idő után inkább nem töltötték fel a keretet és megemelték a ponthatárt (ez még az ősidőkben volt anno 7-8 éve, gondolom ma se jobb a helyzet)


lehet, hogy jó a képzés, de Magyarországon az efféle pálya egzisztenciális öngyilkosság...


ergo


nincs nagy érdeklődés...

2011. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!


"Bizarr" az érdeklődésed:)


ettől függetlenül ne tartsd vissza magad! ha kellőképpen fanatikus és tehetséges vagy akkor nagyon érdekes NEMZETKÖZI pálya várhat rád...


pl. a tengerentúlon..

2011. jún. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem bizarr a kérdező érdeklődése. A fizikus az egyik legpiacképesebb végzettség, fejlesztőmérnökként 1 millió körül kezdődnek a jobb fizetések.


Fizikus hallgatók rendszerint már egyetem alatt elkezdenek dolgozni, igen magas fizetéssel.

2011. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

én mást hallottam...


és az ELTE TTK-n végeztem és ennek alapján állítom:


szinte minden szak esetében nagyon komoly probléma az elhelyezkedés, rengeteg a pályaelhagyó...


PS: külföldön nagyon jól meg lehet ebből élni...


(mármint fizikusként, de ott se minden bokorba kell efféle tudás... anno a mi nagyjaink is Új Mexikóban kötöttek ki a sivatagban:) és atombombát fabrikáltak:) jó meló lehetett:)

2011. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

10:52


a fejlesztőmérnök nem fizikus


+ édesapám fejlesztőmérnök volt, még néhány szabadalmaztatott találmánya is volt


jobban járt volna ha könyvelőnek megy:)


vagy cukrásznak:) (ő mindig ezzel szokott példálózni:)

2011. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi,megnyugtattatok.Amúgy én minden nap 4-6 órát foglalkozok fizikával és a fizikatanárom is mondta hogy nagyon tehetséges vagyok,meg mentem versenyekre is,de a pályaválasztás után megbántam hogy infóra jelentkeztem fizikára kellett volna.Rájöttem hogy a gépen inkább csak játszani szeretek,de a fizikából mindent szeretek.
2011. jún. 18. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!