Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg nem lehet így jövőm?

Tényleg nem lehet így jövőm?

Figyelt kérdés

Olasz két tanítási nyelvű osztályba járok, nagyon szeretem a nyelvet, a második nyelvem a francia, illetve harmadikként folytatom az általános iskolában elkezdett németet szakköri szinten. A célom még ezen három nyelven kívül megtanulni spanyolul, tehát szeretnék 4 nyelven (olasz, francia, spanyol, német) tudni elég jól. Viszont mindenki azt mondja, hogy angol nélkül egy nagy nullát ér ez az egész... De én nagyon utálom az angolt, és mindenki erőlteti, de én tényleg nem szeretem. Tényleg nincs így jövőm ezzel a 4 nyelvvel, angol nélkül?

16/f


2011. szept. 12. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
De van jövőd. Hülyeség, hogy angol nélkül senki vagy. Ha olyan helyre mész vagy akarsz dolgozni ahova kell az angol, hát igen, ott ciki ha nem beszéled, de egyébként tök fölösleges.
2011. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az angollal az van, hogy univerzális így mindenhol jó. Ha te pl. spanyol/olasz/francia/németországba akarsz majd menni dolgozni akkor ezek jobbak. De csak úgy poénból megtanulni sok nyelvet, hogy mellette semmi mást nem csinálsz szerintem se a legjobb.
2011. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Hát azért az nem igaz, hogy nincs jövőd, nagyon is keresik az olyan szakembert, aki ennyi nyelven beszél, pláne itt Magyarországon ritka az, aki németet és franciát is beszél egyszerre ,de te mellette olaszt is, hát le a kalappal, ne aggódj , bőven lesz jövőd. Viszont abban igazat adok, hogy az angol a világ nyelv, és legalább egy társalgási szinten (B1) mindenkinek beszélnie kellene, ezt a szintet pedig nem nehéz elérni, pláne, hogy ilyen múltad van az idegen nyelvekkel.
2011. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!