Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tudom komolyan...

Miért nem tudom komolyan venni az iskolát? Tudom, hogy a jövőm függ tőle, de valahogy mégsem sikerül.17L

Figyelt kérdés
3,3 volt az átlagom félévkor, tavaly év végén 3,7 körül. Tudom, hogy 4,0 felett is lehetne az átlagom, csak nem nagyon érdekel...
2011. máj. 12. 09:58
 1/7 józsibarát válasza:

A hormonális változások, meg a kamaszkor, meg az ilyesmik.

Mondd csak, ugye inni (alkoholt) nem szoktál? Vagy füvezni?

2011. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezzel én is így vagyok..pedig tudom hogy sokkal jobb eredményeket is elérhetnék..szerintem az a baj (legalábbis nálam) hogy nincs semmi cél,hogy na én most agysebész leszek és ezért tanulni fogok mint állat :D hanem fogalmam sincs mit akarok..
2011. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy mindenből jó legyél, de nem árt, ha megtalálod az érdeklődési körödet. Minél előbb rátalálsz, annál jobban jársz. Tulajdonképpen tanulni is emiatt éri meg, mert akkor látod csak, mi számodra az érdekes. Szard le a jegyeket, azok semmit nem mondanak. De fejlessz ki egy belső tüzet, ami bizonyos tantárgyak( vagy bármi ) felé hajthat. Most még időben vagy, járj utána az ilyesmiknek, mert utána 20-30 évesen nyekkensz, hogy semmit se tudsz, de semmi nem is érdekel. Ilyen kevés motivációval még egy jobb egyetem elvégzése sem valószínű, így egy jobb, számodra élvezhető munka sem.


Esetleg a környezeted nem elég jó példa? Rossz a sulid, szüleid nem motiválnak stb.? Mert ebben az esetben dupla erőfeszítéseket kell tenned.


Egyébként az előttem szóló is jól látja, az alkohol-fű fogyasztása hosszabb távon motiválatlanná tesz anélkül, hogy észrevennéd.

2011. máj. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Inni, füvezni nem szoktam, mert az sem érdekel:D. Mármint nem vonzz... Félek, hogy ha iszom, akkor nem fogok tudni mértéket tartani, és ki tujda mi történne velem.

A fűtől is 'félek', mert itt is attól félek, hogy nem tudok majd mértéket tartani.

Napi szinten 'csak' dohányzom, és energiaitalozok.


Igazából az infóhoz húz a szívem, abból elég jó vagyok. Szinte csak amiatt járok be.

2011. máj. 12. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól nézel ki, nem számít mi a végzettséged. Valami pénzes suttyó úgyis eltart majd. Csak egy hangszeren kell tudnod játszani: az oboán.
2011. máj. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor húzz bele ezerrel, menj info szakra, azzal amúgy is nagyon jól jársz. Járj be faktra, gyakorolj sokat azon kívül is. Amit érdemes most elsajátítani, az a programozás, azzal sokan szenvednek meg egyetemen, akiknek nincs emelt szintű tudásuk. Amúgy szükséges a matek és a fizika is, utóbbi azt hiszem 2 félév, de egyeteme válogatja ( BME-n pl. tipikus buktatótárgy ). Szóval ezekkel is érdemes azért foglalkozni. Ha nem gondolkozol ennyire nagyban, számtalan technikusi és okj képzés van. A lényeg, hogy legyél képben abban, amit csinálsz.
2011. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben nézz körül milyen szakma/diploma akármi adna majd neked lehetőséget, hogy el tudj helyezkedni és ne csak annyit keress, hogy minden nap a kajára jusson. Feltételezem annyi még 17évesen van benned, hogy nem akarsz -ahogy előttem írták- oboán játszani egy pénzes faszinak, ez esetben meg ha más nem annak hajtania kellene minimális szinten, hogy majd el tudj nyugiban tengődni, ne évek múlva törd azon a fejed, hogy miből lesz pénzed.
2011. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!