Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek így tönkreteszem...

Szerintetek így tönkreteszem a jövőm?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy egyetemre járok, fizetős szakra. Felvettem 900 ezer forint diákhitelt. Ebből szeretném kifizetni a tandíjam valamint elutazni egy helyre, ahová már rég el szeretnék menni (150 ezerbe lenne). Még nem költöttem egy forintot sem el belőle.


Azt nem tudom, hogy valaha vissza tudnám fizetni ezt a pénzt, illetve, hogy nagyon megterhelne a havi részlete, ami lehetetlenné tenné az életem.


Rólam annyit, hogy van pozitívumom is és negatívumom is(visszafizetés szempontjából).


Pozitívum: nincsenek nagy igényem (tv, kocsi stb.), elvileg van hol laknom, nem járok bulizni, alig eszek valamit, soha nem lesz feleségem, barátnőm, gyerekem stb. (nem, nem vagyok ferde).


Negatívum: Kevés az esélye, hogy valaha is kapok munkát. Ha kapok is nem valószínű, hogy lesz olyan állásom, ami többet fizet, mint havi 60 ezer forint.


Iskola mellett próbálok dolgozni, néha kapok alkalmi munkát.


2010. okt. 8. 13:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Már bocsi de eléggé pesszimista vagy..

Egyáltalán minek jársz egyetemre, főleg fizetősre, ha úgy állsz hozzá h úgyse lesz munkád, meg csak minimálbéres leszel akkor is..akkor már inkább mentél volna ilyen hozzáállással szakmát tanulni -.-

Szerintem a hitelt mindenképp a sulira költsd el akkor már, utazni ráérsz később mikor lesz sajátból

2010. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
900.000Ft?azt hogy?ennyit nem is lehet:O
2010. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ez nem pesszimizmus, hanem tény, van némi problémám ami miatt, hogy is fogalmazzak, nem szívesen alkalmaznának/alkalmaznak a vállalatok.


Második, ennyi lesz a vége, nem egy összegben vettem fel.


Amúgy azért tanulom ezt, amit tanulok, mert ez érdekel.

2010. okt. 8. 13:22
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi, de ez akkor is pesszimizmus, ha így állsz a dolgokhoz, nyilván nem hiába tetted fel így a kérdést:/
2010. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem pesszimista vagy te, hanem csak simán hülye.

És nem lesz ekkora szerencséd. Bizony lesz feleséged.

Már előre sajnálom

2010. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

"Pozitívum: nincsenek nagy igényem (tv, kocsi stb.), elvileg van hol laknom, nem járok bulizni, alig eszek valamit, soha nem lesz feleségem, barátnőm, gyerekem stb. (nem, nem vagyok ferde). "


Ezek alapján lehet, h nem vagy b*zi, de hogy vmi nem stimmel, az biztos.....ne haragudj, de ilyen jövőkép az.....hát semmilyen. Bocs, de szerintem neked valami mentális problémád lehet, ezért is látod most ilyen borúsnak a hitellel kapcs. helyzetet.Nem tudom, h mi lehet az az ok, amiért előre kijelented, h úgysem vesznek föl sehova, talán három szemed van?! xD

2010. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tényleg kicsit pesszimistán fogod fel.

Egyébként munkád tuti lesz, 60-nál is többet fogsz keresni, majd törleszted, bár ez elég sok, szóval pár évre, évtizedre készülj fel, míg törleszted.

2010. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ÖÖÖÖ, hát ezek bizony pesszimista dolgok az átlagembereknél, de nem nálam :D. Nekem elviselhetetlen stressz, ha valakivel kapcsolatban kell lennem, nem tehetek róla. De az eredeti dologra visszatérve, nem tudom, mi legyen ezzel a hitel dologgal. Elkölteni hülyeségekre nem fogom, mert nem azért vettem fel. Szerintem szüneteltetni fogom a folyósítást. A folyósítottat meg lekötöm, az első évet ki tudtam fizetni.
2010. okt. 8. 13:55
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem akarok lelkizős kérdést csinálni, de az előző kommentemhez hozzáfűzném, hogy egyszer beléptem egy sportegyesületbe, de már aznap ki akartam lépni, egész éjjel izzadva forgolódtam az ágyban, hogy miként lépjek ki :DD.

Elhagyatott város akarok meglátogatni a 150 ezerért az olyan "fillinges" lehet :DD, mindenhova be lehet menni. Szeretnék minden házba bemenni.

2010. okt. 8. 14:00
 10/19 anonim válasza:
Miért gondolod úgy,hogy nem fogsz jobban fizető állást találni?
2010. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!