Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek így tönkreteszem...

Szerintetek így tönkreteszem a jövőm?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy egyetemre járok, fizetős szakra. Felvettem 900 ezer forint diákhitelt. Ebből szeretném kifizetni a tandíjam valamint elutazni egy helyre, ahová már rég el szeretnék menni (150 ezerbe lenne). Még nem költöttem egy forintot sem el belőle.


Azt nem tudom, hogy valaha vissza tudnám fizetni ezt a pénzt, illetve, hogy nagyon megterhelne a havi részlete, ami lehetetlenné tenné az életem.


Rólam annyit, hogy van pozitívumom is és negatívumom is(visszafizetés szempontjából).


Pozitívum: nincsenek nagy igényem (tv, kocsi stb.), elvileg van hol laknom, nem járok bulizni, alig eszek valamit, soha nem lesz feleségem, barátnőm, gyerekem stb. (nem, nem vagyok ferde).


Negatívum: Kevés az esélye, hogy valaha is kapok munkát. Ha kapok is nem valószínű, hogy lesz olyan állásom, ami többet fizet, mint havi 60 ezer forint.


Iskola mellett próbálok dolgozni, néha kapok alkalmi munkát.


2010. okt. 8. 13:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
mit tanulsz?
2010. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Miért gondolod úgy,hogy nem fogsz jobban fizető állást találni?"


Többek közt azért mert nincsenek ismeretségeim (kb. 10-12 embert ismerek, akik nem családtagok), valamint elég megbízhatatlannak tűnök. Az alkalmi munkában is olyan munkát bíztak rám, amit más nem végezne el. Eddig három helyen dolgoztam, kétszer volt munkahelyi balesetem (nem olyan komolyak, de 8 napon túl gyógyulók voltak a sérülések)

2010. okt. 8. 15:53
 13/19 anonim ***** válasza:
milyen szakon vagy?
2010. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy neked szociális fóbiád van? Vagy valami hasonló? Azt a 150-et amit utazásra szánsz, elkölthetnéd pszichiáterre ugyanis az ilyen emberi kapcsolatokkal kapcsolatos szorongásos betegségek gyógyíthatók.

Szóval fel a fejjel! A sikerért meg kell dolgozni.

2010. okt. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem tűnsz megbízhatónak?! Aligha tudom elképzelni, h úgy néznél ki, mint vmi kemény gengszter....neked egyszerűen SÚLYOS komplexusaid, abszolút önbizalomhiányod, föltehetőleg valóban szoc. fóbiád, meg sztem depressziód is van.....mindegyik hozzászólásadról SÜT, h ilyen gondjaid vannak!!!Az egyetlen, amire jelenleg szűkséged van, az egy pszichiáter, és még nem is kell fizetőshöz menned, elég ha elmész egy TB által támogatotthoz, ha az nem segítene, akkor mehetsz akár magánrendelésre is, de mindenképp kérj segítséget, mert különben valóban tönkre fogod tenni az életed......és nem a diákhitel miatt első sorban.

Amúgy hova szeretnél utazni? (Tényleg érdekelne!!)

Én mondjuk szívesen mennék egyszer Csernobilba, ha már elhagyott helyekről van szó, de nem hiszem, h te arra gondolnál, mert ott ugyebár nem nagyon lehet csak úgy mindenhova bemászkálni órákig :)))

2010. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

off


Hát nem vagyok egy genxter típus az tény (bár 2x álltam bíróság előtt, de felmentettek Soha nem ártottam senkinek hozzáteszem. Szabálysértések voltak).

Pszichiáter jó dolog lehet, de csak szórakozásból :D. Behúznám mindig a csőbe, szerepet játszanék :D Amúgy nem kell nekem ilyesmi, mert egészséges vagyok csak kicsit különc.


on

Eléggé eltértünk a hitel gondomtól, nem gondolod? :D

Poleskoyeba szeretnék menni vagy Csernobilbe.

2010. okt. 8. 19:10
 17/19 anonim ***** válasza:

Nyugi, a pszichiátert nem fogod tudni átverni azzal, hogy szerepeket játszol. Nagyon szorgalmasan fog jegyzetelni, hümmögni, majd szépen a szemedbe mondja a kőkemény valóságot, hogy milyen problémáid vannak. Lehet, hogy egy átlagembert át tudsz verni a viselkedéseddel, de egy szakembert, aki az emberi lélek gyógyítására, kezelésére tette fel az életét, még csak megtéveszteni sem tudod. Azt hiszed te irányítod a beszélgetést, közben mindent ő irányít.


Ha már szerepjátszásról van szó, és ilyen antiszoc vagy, meg szociofób, pesszimista, depressziós vagy, meg még az Isten tudja, hogy mi, nem játszol most is egy szerepet? A szerep lényege, hogy Te legyél a középpontban, mindenki rád figyeljen, apró történeteket mesélsz az életedről, amire senki nem kérdezett rá KONKRÉTAN! Pl.: kétszer voltál bíróság előtt szabálysértés miatt, kétszer volt munkahelyi baleseted, a párkapcsolat stresszelsz, nincsenek ismerőseid. Kicsit árnyalttá teszed a figurát. Persze lehet, hogy ez mind igaz, ez esetben bocsánatot kérek.


Mi miatt vagy megbízhatatlan? Béna vagy? Hülye vagy? Hazudós vagy? Megígérsz mindent, pusztán azért, mert jót akarsz tenni, de sokat vállalsz magadra, ezért a sok ígéretből egy sem teljesül? Neked sürgősen orvosi segítségre van szükséged. A végén elborul az agyad, mint annak a pécsi gyereknek, aki lövöldözni kezdett... Kívánom, hogy ne legyen így!

2010. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 8. 20:06
 19/19 anonim ***** válasza:

még mindig nem tudjuk,mit tanulsz?

pedig ez nem mindegy a jövőd szempontjából..:P

2010. okt. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!