Elrontottam a jövőm?

Figyelt kérdés
Szakközépiskolába jelentkeztem informatikára,holott én fizikus szeretnék lenni.Tudom sokat kell tanulnom de szeretnék főiskolába vagy egyetemre járni.Ott tanulhatok attól függetlenül fizikusnak hogy én informatikára jelentkeztem???
2011. máj. 3. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
persze:)
2011. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Fizikus szakon is fogod tudni hasznosítani azt, amit eddig tanultál.
2011. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Persze hogy tanulhatsz. Csak már középiskolában is rá kell gyúrni a fizikára meg a matekra. Hajrá!
2011. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat tehát nincs elrontva a jövőm
2011. máj. 3. 16:39
 5/16 anonim ***** válasza:

"Szakközépiskolába jelentkeztem informatikára,holott én fizikus szeretnék lenni."


Jó párosítás, mert fizikusként mindenképpen kell konyítanod a számítógéphez, fizika szakon viszont elég keveset tanítanak róla.


"Ott tanulhatok attól függetlenül fizikusnak hogy én informatikára jelentkeztem???"


Persze hogy. Viszont a középiskolás éveid alatt folyamatosan gyakorold nagyon erősen a fizikát és matematikát.

2011. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

igazság szerint azon múlik hogy mi a felvételi követelmény. ha pl. fizikából érettségizhetsz (mert volt 2 éven keresztül heti 2 órád) akkor nincsen semmi sem veszve.

nálam pl. ott bukik a mutatvány hogy fizikából kémiából bioszból nem volt elég óraszámom hogy érettségizhessek, ezért nem is mehetnék olyan szakra ahol az a követelmény. (helyette szakmai tantárgyak voltak :) )

2011. jún. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"nálam pl. ott bukik a mutatvány hogy fizikából kémiából bioszból nem volt elég óraszámom hogy érettségizhessek, ezért nem is mehetnék olyan szakra ahol az a követelmény."


Attól még lehet felvételizni nem? Legalábbis régen lehetett érettségi beszámítása nélkül, kizárólag felvételi pontszám alapján felvételizni. Ez már nincs?


Mi kell a fizika szakos matek felvételihez: a középiskolás matek tananyag, erős analízistudás (egészen a legegyszerűbb diff.egyenletekig terjedően), alap statisztikai tudás (egyszerűbb statisztikai próbákig), mátrixszámítási alapok és bevezető szinten egy kis vektoranalízis. Aki ezeket tudja, az fel tudja venni a ritmust az egyetemen.

2011. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a fizikussal rontod el a jövőd (megszállottnak való az...)
2011. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Zoliol ***** válasza:

utolsó előtti:az egyetemekre NINCS ismétlem NINCS felvételi vizsga

Mégegyszer elismétlem:NINCS felvételi vizsga

2011. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ma 16:33


Majd lesz. Ugyanis ha nem lehet felvételizni, az akkora debilség, amit úgyis el fognak törölni.

2011. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!