Szerintetek lehet aktív odafigyelés, olvasás nélkül tanulni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm úgy tanul hogy a tanagyagot audió formában hallgatja meg 8-10 alkalommal munka közben, vagy szabadidős tevékenyég során és azt állítja hogy így teljesen meglehet tanulni a tananyagot!


Angolul is így tanult meg egész nap angol hanganyagokat, fordításokat stb. halgatott munka közben, persze csak beszéd részét nyilván az írásbeli részt így nem tudta megtanulni!


Na most én ezzel kapcsolatban erősen szkeptikus vagyok, nehezen hiszem hogy ha valamit hallgatok fél füllel még ha egész nap is,azt megis tanulom!


Szerintetek???


2011. jan. 29. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem mindenki vizuális típus, így nem kizárt, hogy ez működik. Végülis, ha egy zenét sokszor meghallgatsz, vagy egy filmet sokszor látsz, egy idő után kívülről fújod a szöveget.
2011. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze h lehet, én is így csinálom, ha órán nagyon odafigyelek könnyebben megjegyzem a dolgokat mintha párszor elolvasnám...és most is h 9 vizsgám volt januárban,mindig felmondtam az mp3-ra az anyagot és azt hallgattam egész nap,mellette tudtam takarítani,netezni és tényleg bejön :) Sokkal jobb mint a könyveimmel gubbasztani a szobámba egész nap :) nah persze vannak olyan dolgok amihez a vizuális része is kell, nálam pl függvények, egyenletek
2011. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!