Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt szeretnék tanulni, de...

Angolt szeretnék tanulni, de csak szóban. Nem érdekel az írás és olvasás. Lehetséges-e így sikert elérnem? Hallás után szeretném csak tanulni

Figyelt kérdés
Esetleg van erre lehetőség itt Mo.-gon valahol?
2011. ápr. 2. 23:27
 1/4 anonim válasza:
100%
Én angol nyelvtanár vagyok (15 éve tanítok)...szerintem a legtöbb tanár nem vállal el olyan tanítványt, aki kiköt ilyesmit. Ettől függetlenül nem lehetetlen, amit szeretnél, csak furcsa. Az emberek nagy része teljes nyelvtudásra vagy nyelvvizsgára törekszik, amelyhez nélkülözhetetlen minden készség fejlesztése (olvasás, írás, beszédértés, hallás utáni szövegértés, beszédkészség...). Ha csak beszélni tanulsz meg, elég érdekes lesz, ha látsz egy angol feliratot és nem fogod tudni elolvasni.
2011. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kell lennie olyan módszernek, ami először a beszédértésre és a beszédre összpontosít, és csak utána tanítja az írás-olvasást.

Ajánlom a Kacagva angolul nyelviskolát, ott a szóbeli részen van a hangsúly, és csak emlékeztetőnek jegyeznek fel szavakat.

Diszlexiás vagy? Akkor is érdemesebb lenne egyszerre tanulnod a kettőt, mert utólag többet szenvednél az írásbeli részen.

2011. ápr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha szabad, akkor megkérdezném, hogy miért csak szóban akarod tanulni a nyelvet? Diszlexiás vagy, vagy nem látsz jól?
2011. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tulajdonképp nem vagyok diklexiás és a látásom is kitűnő,csak nekem most arra van szükségem,hogy holnap vagy akár holnapután leüljek a munkaadómmal tárgyalni és azt gondolom,hogy a nyelvtan meg a sok tanári nyelvtanulás csak időpocsékolás és ez legalább 2-5 év mire megérik bennem az angol.

Jelenleg haladó szinten vagyok francia nyelvvel és ha elém raknak egy angol szöveget kapásból franciául olvasom.Mert az van bennem.

2011. ápr. 18. 20:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!