Mennyivel nehezebb egy emelt magyar érettségi egy középszintűnél? Miben különbözik?
Köszönöm a válaszokat előre is!
Ja, és valaki ha tudna nekem segíteni abban, hogy felsorolja, h a "jövőben" miből lehetne megélni, milyen szakra kell mennie ez ember lányának, azt nagyon megköszönném! (matekból nem vagyok jó, összes többi megy)
Nem nagyon fog amúgy befolyásolni, illetve talán kicsit, mert ha olyan a szak, amit nem szeretnék, és utálattal tanulnám, akkor nem mennék arra...
szia!az kell,hogy mondjam h.sokkal nehezebb.illetve ez a felkészültségedtől függ...én magyar fakultációra jártam anélkül természetesen nem nagyon van esélyed emelten.eleve több anyagot kell elsajátítanod és az egyes anyagokat mélyebben kell tanulmányoznod mint középszinten..pl.egy költőnek több versét kell ismerned,elemezned...nagyon pontosan,igényesen kell fogalmaznod,pl.esszéírásnál,ja és a helyesírás!!!!!nagyon fontos,bár mindkét szintre igaz ez......középszinten simám elérsz 75-80%ot,emelten,nem szégyen a 60% se...szóbelin igényesebb feleletet várnak el...elvileg..emelthez a tételek gyakran olyanok amit órán nem vetettek,csak fakultáción vagy egyedül tudod átvenni.középszinten nagyjából besaccolhatók a kérdések...a nyelvtani rész is könnyebb középszinten.
ezen a linken találsz érettségi feladatsorokat,emelt és középszinten is,nézegesd meg őket..
de ne add fel meg lehet csinálni,csak ne bízd a szerencsére...
ezen a linken
Én úgy voltam a magyarral, hogy elmentem faktra, csak hogy középszinten le tudjak érettségizni. Aztán olyan jó tanárt kaptam, hogy nagyon megszerettem, emelteztem tavaly, és magyar szakos vagyok.
A típusfeladatokat jó, ha ismered, tudjál minél több szerzőt műcímmel, illetve az egyes művek szereplőit. Ehhez nem muszáj olvasni őket, kötelezők rövidenből, vagy egy irodalmi kislexikonból simán megjegyezhetők, ha olvasgatod őket.
A különbség a középszinttől:
Nem egy, hanem három fogalmazást kell írnod, újabban már nincs terjedelmi határ (legalábbis tavaly eltörölték a max egy oldalas határt). Az első egy műértelmezés adott szempontból (itt nem szabad nagyon eltérni a szemponttól), a következő egy érvelés, a harmadik pedig az ún. gyakorlati írásbeliség (önéletrajz, kérvény).
Mi nagyon szemét javítótanárt fogtunk ki, rengeteg fellebbezést írtunk a javítás miatt, mert sokszor indokolatlanul kevés pontot adott. De nem kell félteni a fellebező bizottságot sem, mert három pontnál többet nem adtak.
Szóbeli: Hát itt tényleg adnak olyanokat, amiket órán biztosan nem tanultok, nekem például pont Mándy Iván volt a tételem, de tavaly még Rejtő is tétel volt!
Itt viszont, ha készülsz, nem nehéz jó eredményt elérni. Én egy pontot vesztettem. Ennek az a trükkje, hogy folyamatosan hivatkozni kell a feladatra, és persze arról kell beszélni, ami a feladat. Itt konkrét feladat egy tétel, tehát mondjuk az Anyeginhez kaptál egy feladatot, hogy pontosan miről beszélj (magyarul nem a regényt, verset kell elmesélni). A nyelvtan pedig szintúgy feladat.
Hogy mivel tudnál elhelyezkedni? Amire szükség lesz néhány éven belül: fizika, kémia, biológia szakos tanárok. Ezenkívül szinte minden műszaki pálya, de ezekhez mind matek kell.
Szia!
Szerintem ha kitaláltad már, hogy hol szeretnél továbbtanulni, akkor nézd meg, hogy tavaly mennyi volt a ponthatár, és gondold át, hogy szükséges -e emelt szinte elmenned, nem jársz-e jobban egy 80-90%-os középszintű érettségivel.
Sokáig én is úgy voltam, hogy töriből emeltre megyek, de kiszámoltam, hogy valószínűleg a középszintűvel jobban járok, azt mégis csak könnyebb lesz 90%-ra megírnom :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!