Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vagyok túl tájékozott...

Nem vagyok túl tájékozott bármennyire is nézegetem a különböző egyetemeket és szakokat, így véleményekre lenne szükségem. Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
A pszichológia és a bűnügy érdekel, ezenkívül szeretem a könyveket, a szépet, tehát a művészi dolgokat. Annyira nincs konkrét elképzelésem, hogy beleőrülök már. Maga a pszichológia szakkal annyira bajom, hogy nem vagyok egy kitűnő tanuló, inkább csak egy erős négyes. :S Szóval ha ez az érdeklődési köröm akkor mit kezdhetnék magammal?
2011. jan. 24. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:

ha elvégzed a pszichológiát lehetsz kriminálpszichológus, ennek elég sok köze van a bűnügyhöz. de a bűnügyhöz kapcsolódhat az is ha elvégzed a jogot, és akkor a büntetőtörvényekre specializálódsz. Vagy elmehetsz a rendőrtiszti főiskolára, ott nyomozót faragnak belőled.

Abból ítélve azonban hogy gimnáziumban erős 4es vagy, inkább csak az RTF-et ajánlom, ott nem fogsz megdögleni a tanulástól, és még akár utána is elvégezheted levelezőn a pszichológiát. De ahogy Te leírtad saját magadat, mi szerint inkább "művészlélek" vagy, NEM ajánlom a rendőri pályát.

De Te tudod igazán hogy mire vagy képes tanulás szempontjából.

2011. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!