Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnök vs. Matematikus!...

Biomérnök vs. Matematikus! Aki ismeri az előnyöket, hátrányokat, egyetemeket vagy a szakmában dolgozik, melyikhez milyen tárgyakat kéne nagyon tudni és milyen is egy biomérnök/matematikus egy napja? Mennyit kereshetek vele?

Figyelt kérdés

Most kell fakultációt választanunk, de nem látok bele ezekbe a dolgokba, főleg nem ismerhetem a mindennapi munkáját egy szakmabelinek. Meg lehet belőle jól élni? Van munkahely? Ilyen irányú egyetemeken milyen tárgyak a leghúzósabbak? Matek nagyon megy, a biosz érdekes, kémiából tavaly elég béna tanárunk volt, nem tanultunk semmit, de már komolyan vesszük és képes lennék 2 év múlva érettségizni belőle, ha kell. Érvek/ellenérvek?

Előre is nagyon köszönöm! 16/l


2011. jan. 29. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Én ugyan nem matematikus vagyok, hanem programtervező informatikusnak tanulok, de mivel nekünk is elég kemény a matek, ezért sok matematikussal akad dolgom, és belelátok a helyzetükbe. Én a következőt látom: a matematikusoknak rengeteg észre van szüksége és egyáltalán nem könnyű amit tanulnak, de a végén az elhelyezkedési lehetőségeik mégis nagyon korlátoltak. A többség a végén tanárként próbál elhelyezkedni több/kevesebb sikerrel. A biomérnökbe sajnos nem látok bele, de szerintem, ha a matek érdekel akkor inkább fontold meg a következő szakokat: mérnök-informatikus, programtervező informatikus, építészmérnök, villanymérnök. Tudom ezek nem csak matekból állnak, de nagyon keresett szakmák.
2011. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez a rész, hogy az elhelyezkedéseik nagyon korlátoltak nem igaz. Mivel csomó mindennek az alapja a matek, így csomó mindenhez kell olyan erős matematikai tudás, amivel az amúgy a témával foglalkozó nem matematikus emberek már nem rendelkeznek.


Jó példa mondjuk a pénzügyi matematika, ami olyan matematikai cuccokat használ, amit közgázon alapból már nem tanulsz. Matematikusként mehetsz is ilyen szakirányra.


Vagy mondjuk a különböző programozási dolgokban is, adatstruktúrák tervezése, matematikai eljárások (pl. az egyik gyakvezem mielőtt visszajött az egyetemre tanítani, 3d s programokkal foglalkozott, mint matematikus).


A biológiában és gyógszerészetben is egyre erőteljesebben alkalmaznak matekot, vagy különböző kódolási dolgok, optimalizálási kérdések, stb.


a matek csomó mindenre jó, szóval én azt mondanám, hogy fakultációnak mindenképp matekra menj, aztán az még bármire jó lehet, nem csak színtiszta matematikusra, de mérnökre, bármire. Ráadásul egy olyan látásmódot, rendszerezettséget és gondolkodási készséget ad, aminek bárhol hasznát veszed (ismerős orvosiról mondta, hogy ott is érzi a matek szak előnyeit)

2011. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat (és még további válaszokat is várok)! A matek az adott, mert matematika tagozatos gimnáziumba járok. A nagy kérdés h a kémia/biosz/fizika közül melyiket (és 1/2-t) válasszak, hogy az egyetemhez jó legyen. A matematikus olyan tág, hogy nem is igazán tudom mivel foglalkozik, és ugyan ez igaz a másik szakmára is.

1. válaszoló! köszönöm, hogy megírtad, szerinted miből válasszak még, majd ezeknek is amennire lehet utána nézek. Gondolom ezek többségéhez infó és fizika kellene. Majd átgondolom, köszi még egyszer és ha még van vmi ötleted/infód, akkor írj!

2. válaszoló! Azt tudom, hogy a matek sok területen hasznos, de ismered pontosabban is ezeket a területeket? Mert azzal sokat segítenél.

Sajnos még mindig nincs sok fogalmam arról, hogy mit is csinálnak ezek az emberek, légyszi írjon akinek van vmi infója róla, mert neten szakszavakat ír ki, abból meg nem sokat tudok meg.

2011. jan. 29. 23:37
 4/4 anonim ***** válasza:
hát amivel konkrétan tudok embereket, hogy cégeknél dolgoznak matematikusként az a pénzügyi matek, ott jó gyorsan el tudtak helyezkedni. Van még az említett volt gyakvez a 3d-s programok fejlesztésével. Én elméletibb irányban vagyok, szóval inkább kutatás, amivel lassacskán majd szembesülök, hogy milyen is, mindenesetre az egyetemen mennek algorimusok és adatszerkezetek hatékonyságáról kutatások, biomatek kutatások azt hiszem a TBC re keresnek valami alkalmas gyógyszert matematikai eszközökkel szűkítve a lehetséges fehérjéket, van a France Telecommal valami együttműködés, van valami titkosítási, kriptográfiai csoport meg az IBM mel is van valami együttműködés, itt valami optimalizálni kell a szervízrendszerét. Ezek, amikről én tudok, szóval ilyen irányokban mind van felhasználása a komoly matematikai tudásnak
2011. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!