Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz, hogy nagyon sok egyeteme...

Igaz, hogy nagyon sok egyetemen tiltják a számológép használatát, mindent fejben kell számolni? Ne is menjek reál területre, ha nagyon nem megy?

Figyelt kérdés

Eddig mérnöki, gazdasági vagy esetleg valami tudományos területen gondolkodtam továbbtanulás terén. Matek, töri és fizika emelt szintű fakultáción vagyok, soha nem volt gondom a matekkal, mindig értettem, igazából csak kicsit gyakorolnom kellett és ment minden. Megértettem az emelt szintű anyagot is, a középszintűt meg kisujjból kirázom. A logikát értem. Versenyeken indultam, többször szép eredményekkel, OKTV-zem is matekból, meg fizikából is. Ugyanakkor nem tudok fejben számolni. Fura oximoron, hogy a gimnáziumi felvételit eléggé elszúrtam, mert soha nem ment sem a fejszámolás, sem a becslés, sem pedig a baromira kibővített, így elég nagy számokkal való írásbeli osztás, emiatt nem is tudtam befejezni, UGYANAKKOR most, érettségi előtt az utolsó összefoglaló kvázi "kis érettségit" 100%-osra írtam matekból, mert használhattam számológépet. Fizikából és kémiából el nem bírnám képzelni, hogy fejben számoljak egy feladatot, mivel fizikából, meg kémiából még általánosban is használtunk számológépet. Fejszámolásból az megy, ami a mindennapi élethez kell. A becslés kb. semennyire nem megy. Töriből is mindig kiszámolom a megadott forrásoknál is a növekedés hányszorosát számológéppel, mert nem tudom megbecsülni, hogy a kezdeti adathoz képest a második adat hány egész hányszoros növekedést/visszaesést mutat. XD Erre vezethető vissza, hogy nem megy az írásbeli osztás sem nagy számokkal: egyszerűen képtelen vagyok pontosan megbecsülni, hányszor van meg abban a baromi nagy számban a másik szinten nagy, csak kicsit kisebb szám. Ilyenkor jött általánosban, hogy ezeket szintén külön kiszámoltam írásban és a végén az egyetlen osztásból lett vagy 5-6. Az sokkal jobb, ha legalább az osztó kicsi, mert ott legalább az oszthatósági szabályok segítenek.


Nemrég viszont hallottam, hogy a jó egyetemeken szinte sehol sem engedik a számológép használatát.


Ez igaz? Nagyon félek ettől... Ne is próbáljak reál területre menni, ha nem tudok becsülni és nem megy a fejszámolás? Akkor dobjam ki az eddigi eredményeimet és tanulmányaimat ilyen téren a kukába?


Amúgy BME-n, ELTE-n, vagy esetleg német, angol vagy ázsiai (kínai/japán) egyetemeken gondolkodtam, mert ezeknek a nyelveit beszélem.



jan. 30. 23:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Egyetemen az emlékeim szerint sok szükségem nem volt a számológépre, mert a képletekben több görög betű volt, mint szám ;-)
jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
BME Fizikàt végeztem. Nálunk az első eves matek targyakon nem lehetett szamologepet hasznalni, a fizika targyakon lehetett. De senki sem varja el hogy fejben vegezz valami szamolast el, ott van a papir elotted, ird le lepesenkent. Nekem is nagyon rosszul megy a fejben szamolas, emlekszem amikor elso felevben 3 percig gondolkoztam hogy a 4+5+6 az nem 10 hanem 15. De ez sehol sem akadalyozott hogy nem megy jol a fejben szamolas. A masik dolog hogy fizikan miert nincs szukseg szamologepre, hogy alltalaban minden parameteresen van megadva, es nincsenek szamok a feladatban. Azaz m tomegu test t ideig esik, mekkora a. sebessege peldaul. Es ilyenkor megint nem kell a szamologep.
jan. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nekünk sehol nem tiltották, bár eddig két vizsgám volt (gazdaságinformatika alapszak, adattumoánym esterképzés első félév), ahol egyáltalán felmerült, hogy használni lehet.
jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
OE NIK-en nem volt engedélyezve a számológép matekon 2018 körül kezdtem ott, szerintem nem változott azóta.
jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

BME gépészkaron csak a matek volt olyan hogy nem lehetett használni, de nem is volt rá szükség, csak olyan példák voltak amiket fejben ki lehetett számolni. Meg nem is az volt a lényeg, hanem hogy leintegráltad, aztán ha a végén behelyettesítettél és 10 helyett 12 jött ki levontak egy pontot vagy kettőt.

Talán mintha más tárgynál lett volna olyan hogy azt mondták hogy nem feltétlen kell hozni mert olyan számokat adnak amikhez nem kell.

jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15.

Kivéve, ha valaki nem tud fejben számolmi... Nem tudok osztani.

jan. 31. 17:02
 17/21 anonim ***** válasza:
Itt általában tényleg olyanok voltak hogy a végére kijött hogy Cos(180) vagy 3+5
jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Matek szakon nem is nagyon tudnád használni a számológépet, mert nemcsak ki kell számolni valamit, hanem le is kell vezetni, tételeket használni. Szívás azoknak a matekosoknak, akik nem tudnak törtekkel számolni.
jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#16: Nem kell fejben számolni, papíron is lehet, az nem tilos. Sőt, ha így számolsz el valamit, akár részpontokat is kaphatsz.
jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#18.

Törtekkel tudok számolni, ismerem a szabályokat, azonosságokat. Az egyedüli gond a fejszámolással van. Egyszerűsítgetek, rendezek, azonosságokat használok és a végén kijön egy osztás, amit elhibázok.


#19.

Mennyire szükséges jól írásban osztani tizedes törtekkel (vagyis kibővítve nagy számokkal)? Baj, ha szó szerint semennyire nem megy?

jan. 31. 19:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!