Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki szerette az...

Pawel166 kérdése:

Van itt olyan aki szerette az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés

Az orvosi egyetemről köztudott, hogy nagyon nehéz, és nagyon sok munkát kell beleölni, de ha olyan dolgot tanulsz, ami érdekel és élvezel vele foglalkozni, akkor valójában nem tűnik kötelességnek csinálni.


Van itt olyan aki élvezte az orvosi egyetemet, és ha igen mi volt az, ami számára jó volt benne?


Illetve aki nem élvezte, annak mi volt rossz, és miért döntött úgy, hogy mégis ott marad az egyetemen?


Aki otthagyta miért hagyta ott?


ma 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
33%
Az egyik nővérem orvosira járt. Nem szakadt meg annyira, mint várta a híre alapján. Mindig mindennből jelest írt, mint gimiben. Szerintem, aki való egy adott szakra, az nem pisil vért egy jobb jegyért. Ez nemcsak az orvosira igaz. Ja, és természetesen élvezte is. Az első év annyira nem volt izgalmas, de a belgyógyászat és ilyesmik igen. Nemcsak a kötelezőket olvasta el, annyira érdekelte. Az információ szerzés éltette. Egyébként asperger szindrómás.
ma 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Ez mind szép és jó, hogy "ami érdekel, meg amit szeretsz azt öröm tanulni". Igen, az, ha kötetlenül, határidők és nyomás nélkül kutathatok egy témában, ha önszántamból elmegyek egy konferenciára tágítani a tudásomat valóban az.


De az orvosin sok olyan tárgy van, ami nem feltétlenül érdekel, vagy egyszerűen nem élvezetes, vagy nem kapcsolódik a jövőbeni szakterületemhez.


És ehhez hozzájön, hogy ez egy egyetem, határidőkkel, teljesítményküszöbökkel, tananyaggal, gyakorlatokkal. Ez a rohadt nehéz benne, a nyomás és a millió feltétel, és hogy senkit nem érdekel, hogy neked hogy lenne jó. Vannak extrém köcsög vizsgák, amikre hiába tanulsz eleget, mégsem elég. Mert a tanár kiszúrt magának és csak azért is megbuktat másodjára is.


Én szeretem, nem hagytam ott, de nem hasonlítanám egy könyvolvasáshoz az olasz tengerparton.

ma 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!