Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén az orvosi egyetemek...

Idén az orvosi egyetemek ponthatára szerintetek csökkenni fog?

Figyelt kérdés
Szerintetek hasonló ponthatárokra lehet majd számítani mint az előző években vagy alacsonyabbra?

jún. 3. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem csökkenni fognak, mert a régi rendszerben mindenkinek megvolt a 100 pluszpontja, de az új rendszerben csak nagyon kevesen tudják kimaxolni az intézményi pontokat.
jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
2. az új rendszerben is az 50-ből megkap mindenki legalább 35-40 pontot. Az a 10-15 pont nem nagy veszteség. Ráadásul van egyetem (Pécs), ami konkrétan mindenkinek max pontot adott. A másik 50-et meg egy felsőfokú nyelvvizsgával, 2 középpel vagy versenyeredményekkel meg lehet szerezni. A biosz emelt is nagyon könnyű volt idén a középhez képest. Érettségis csoportokban is mindenkinek 90 fölött van a kémia és biosz emeltje. Lehet erre mondani, hogy jajj dehát rengetegen jelentkeztek nem mindenki ilyen eredményű. Igen, sokan jelentkeztek, de 4 egyetem van és keveset vesznek fel mindenhova, ezáltal az a kevés, akinek 90 fölötti mindkettő, betölti a helyeket. Úgyhogy nem, szerintem nem fog csökkenni.
jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, nem volt elég sem a pécsi ingyen 50 pont, sem a könnyű érettségi. Mind a négy egyetemen jelentősen csökkentek a ponthatárok.
júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, az meg még egy dolog, hogy 1 év alatt hányan fognak elhullani a "könnyű" bejutás árán
júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az alacsonyabb ponthatár nem azt jelenti, hogy könnyebb volt a bejutás, hanem inkább azt, hogy nehezebb volt idén sok pontot szerezni, mivel sem kevesebb jelentkező, sem jelentősen több férőhely nem lett.


Igen, az tényleg egy másik kérdés, hogy hányan hullanak ki, de szerintem nincs ok arra, hogy többen legyenek, mint bármelyik másik évfolyamban. Sőt, ha a szóbeliken jól szűrték ki a kevésbé motivált jelentkezőket, még az is lehet, hogy kevesebben hagyják félbe a képzést és végzés után is kevesebb pályaelhagyó lesz. Mondom ezt pályaelhagyóként. Bár tény, hogy 18 évesen nehéz előre látni, hogy milyen lesz az ember hozzáállása ehhez az egész orvoslás dologhoz 6+ év múlva...

júl. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!