Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmelweis egyetemen mennyire...

Semmelweis egyetemen mennyire nehéz bejutni a kollégiumokba elsőévesként ?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezek az általános orvosira menni.

Jó pár barátom ment az éven Debrecenbe egyetemre (nem orvosira) és jó párukat nem vették fel koliba, mivel csak is szociális alapon dől el.


Egyke vagyok, szüleim egézségesek és házasok, illetve kicsivel átlag felett keresnek, viszont ha már egy albérletet kellenne fizetnünk az már elég megterhelő lenne.



szept. 4. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Pedig valszeg albérlet lesz, koliba nagyon nehéz bekerülni
szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szociális helyzet hangsúlyosabb mint a távolság

Ha átlag felett keresnek a szüleid akkor nem sok esélyed van

szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a Korányinál is hasonló a szituáció ?
szept. 4. 19:10
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 igen
szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Ne haragudj, nem szeretnélek bántani, de a helyesírásodon és fogalmazásodon kicsi csiszolj majd az egyetem előtt, mert számít az összképben amit magadról kialakítasz majd.

Ahogy fentebb is írták alapvetően a szociális helyzet a meghatározó, valamint nem is a legjobb dolog a kollégium orvosisként. Ha lehetőségeitek engedik menj albérletbe, nyugodtan fogsz tudni tanulni, készülni a vizsgáidra.


Sok sikert!

szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Ez egyetem függő is. A legnépszerűbb egyetemeken ahol túljelentkezés is van, nagyon nehéz bekerülni. Főleg úgy, hogy átlagon felül keresnek a szüleid. Nem minden egyetem biztosít elegendő kollégiumi férőhelyet, szval lehetsz jó tanuló, lakhatsz 300 km re is, akkor sem biztos, hogy felvesznek. Viszont vannak egyetemek, ahol bőven vannak helyek és egész jó a kollégium, szinte bárkit felvesznek, viszont ahova te mennél, az nem ilyen egyetem….
szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 konkrétan tudjuk hogy orvosi egyetemről van szó, ahova hatalmas a túljelentkezés, szóval ezzel már meg is válaszoltad a kérdést

Ha átlag felett keresnek a szüleid akkor nem hiszem hogy egy kisebb lakás bérlése gondot fog okozni nekik. Nem kell túlgondolni

szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!