Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételin melyiket érdemes...

Pótfelvételin melyiket érdemesebb megjelölni?

Figyelt kérdés

Nem jutottam be jogász képzésre, ezért pótfelvételin egy másik szakot szeretnék megjelölni, ami joggal kapcsolatos.


Igazságügyi igazgatás ALK vagy jogi FLK az, amit jobban megérni? Igazából mindkettővel mehetek majd tovább jogásznak is, igazságügyi után mesterrel, a szakképzés után pedig alapszakra.


júl. 26. 09:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne menj jogra, semmi értelme ezeknek a képzéseknek. Nem mehetsz velük jogra, max ha bejutsz a pontszámod alapján, de az nagyon rizikós. Ha ez sikerül is, jó esetben 1 évet rövidül a képzés. Szóval számold ki az hány év összesen. És nyilván azért ilyeneket nem szívesen alkalmaznak a munkáltatók sem
júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az igazságügyi igazgatással alkalmaznak sok helyen.

A szakképzés pedig szerintem pont jó ugródeszkának. Ez 2 éves, a jogász képzést pedig egy évvel rövidíti. Ergo csak +1 évet kell veszteni.

júl. 26. 10:04
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az #1 vagyok, de azért lenne igazság abban amit mond.

És melyik egyetemre nem vettek fel? Pestre vagy vidékre mentél volna?

júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Pécsre (421) nem vettek fel meg ELTEre(476) se.

418 pontom lett egyébként.

júl. 26. 10:12
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem jelöltél meg fizető szakot is?

Az nem jöhet szóba?

Nem teljesen értem ezt. X év múlva ugyanúgy fizetned kell majd a képzésért.

júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*fizetős
júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem jelöltem meg, mert bíztam abban, hogy nagyon jó lesz az érettségim, de az emelt törit elszúrtam.

Ez sem igazságos, hogy 1 nap alatt dől el a pontjaid része. Lehet, hogy valaki sokkal többet tudna nyújtani, csak lett egy szerencsétlen érettségije. Na mindegy. Nem panaszkodom. Nem is ez volt a kérdés.


A kettő közül akkor melyik érné meg jobban?

júl. 26. 10:16
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igig az eltén rohadt magas lesz, államin 500 volt, kapásból tudok 5-6 embert, aki 480 felett nem jelölt ktg-t, mert nem gondolta, hogy ez nem lesz elég...
júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
280 fizetősön. Ha lehet, oda adom be. Akkorát nem fog ugrani, szinte mindenki mondta, hogy képtelenség. De lehet nézek más egyetemet is. Győrben is jó lenne az igazságügyi.
júl. 26. 10:37
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt ajánlom, hogy menj el egy vidéki egyetemre önköltségesre. Ott nagyobb eséllyel kerülsz át államira, és mivel közel volt a pontszámod, lehet hogy kapsz valami ösztöndíjat is.

Nem volt okos dolog arra alapozni, hogy milyen jó lesz az érettségid, mert ahogy te is írtad, ez egy nap szeszélyén múlik. Az átlagodon úgysem fogsz tudni javítani már, duplázással pedig nagyon nehéz magas pontszámot elérni, ami neked kéne.

júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!