Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy számoljam ki a pontjaim?...

Hogy számoljam ki a pontjaim? Gépészmérnöknek szeretnék jelentkezni MATE Gödöllőre, vagy Óbudára. MATE elfogadja az érettségiből nekem a magyart, matekot, angolt. A probléma az, hogy nekem nincs 5 érettségi tárgyam, hanem csak 4.

Figyelt kérdés
Így dupláznom kéne kettő tárgyat, ami legjobban sikerült. Így most akkor hogy számoljam ki? Az egész 4 tantárgyból csak az angolt és magyart számítsam bele duplázással? A másik két tárgyat ne? Magyarázza el nekem valaki.

júl. 25. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincs 5?
júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mert szakmával kezdtünk, és nekünk a szakmai alapból megvolt. Így csak 4 tárgyból kellett érettségizni.


Én nem tudom mit rontottam el, de nagyon elkeseredtem. Most néztem a felvit, és 0 pont jött ki minden egyes jelentkezésemre. Ez hogy lehet, miért?? Amit tudtam, mindent feltöltöttem.....

júl. 25. 12:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ötödik nektek a szakmai eredménye. Le is van írva.
júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szakmai tárgy is fel volt tüntetve?

Duplázni csak 2 tárgyból lehet.

júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem. Nekünk a szakmai egy külön bizonyítvány, amit nem tudsz ötödik tárgyként beírni.


Ráadásul nem egyszer telefonáltam az oktatási hivatallal, és pontszámba elvileg az én központi fűtés és gázszerelői szakmámat nem tudják beszámítani. Azt is mondták, hogy nekem akkor 2 tárgyból kell duplázni.

júl. 25. 14:22
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Hát én ezt nem értem. Egy szakmát nem ismerhetnek el érettségi tárgyként. Nincs 5. tárgyad, tehát nincs érettségid.
júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6, de elismerhetik, go to tájékoztató.


Kérdező, azért van nulla pontod, mert attól, hogy nem számolnak pontot a végzettségedből, és külön szerepel, nem az érettségi bizonyítványban, az érettségi bizid azzal együtt érvényes, nyilván nem töltötted fel. Azt, hogy melyik kettőt duplázzák, úgyis a felvi dönti el.

júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 VAN érettségim. 3 éves szakmával kezdtünk, majd az után vizsgáztunk. 20 tétel.

Megkaptuk a bizonyítványt.


Majd maradtam 2 évet érettségizni, és mi KK-s, szakma utáni osztály révén csak 4 tárgyból érettségiztünk. A szakmai lenne nekünk az ötödik.


Szóval mivel a szakmát már elvégeztük, így nekünk konkrétan 4 tantárgy van az érettségi bizonyítványban.


Eddig ezt így lehet érteni?

júl. 25. 21:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi 5 tárgy. Neked ebből négy van az érettségi biziben, az ötödik a szakmai vizsgát igazoló bizonyítvány. Ez a kettő együtt adja az érvényes bizonyítványt.


Egy szóval nem írtam, hogy nincs érettségid, azt írtam, a kettő együtt az érettségi. Fel kell tölteni a szakmai bizonyítványt is.

júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem mindent amit tudtam, utána is kérdeztem, mi van. Hát én azt rontottam el, hogy a szakmás évekből mikor feltöltöttem a bizonyítvány eredményeit, nem mind a 2 oldalát fotóztam be, hanem csak azt, ahol az ég végi eredmény van. Ezért nem tudtak nekem pontot számítani.


De viszont így sem értem, mert erre szükség sem lett volna. Mivel nekem 4 tárgy van az érettségiben, így kettő tárgyat kellett volna nekem duplázniuk.


Az oktatási hivatalnak a bizonyítványt adatait meg is adtam, elvileg olyan száma van neki, amit nem tudnak beszámítani amúgy sem.

júl. 25. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!