Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4-es közép matekkal bele se...

4-es közép matekkal bele se vágják mérnöki szakba?

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 23:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Siman vagj bele, nem nehez a mernoki matek.
2023. máj. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ hogy lett 4-es.


-Ha úgy lett 4-es az érettségi, hogy sokat tanultál, készültél, gyakoroltál akkor ne mert egyszerűen gyenge a logikai készséged


-Ha azért lett 4-es az érettségi mert le se sz@rtad a matekot, nem figyeltél órán, nem fektettél túl sok energiát az érettségibe akkor jelentkezz mérnökire csak az egyetemen vedd komolyabban a matekot mert elvérzel (de a készséged megvan a szak elvégzéséhez)

2023. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy túlizgultam, egy feladatot túlkomplikáltam
2023. máj. 11. 00:10
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Úgy bírom ezeket a kérdéseket. 4es matek szerinted tényleg olyan rossz?

És még odaírja hogy túlkomplikálta, amivel azt sugallja hogy biza ment ez volna jobban is, de hát na, az a fránya komplikálás...


Remélem megbuksz mindenhol.

2023. máj. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

4-es vagyok.


És még valami! 3-as matekkal is tettek már le mérnökinfót, így azt érzem, hogy másoknak még van lehetőségük.


Te meg menjél csak kapálni.

2023. máj. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
2-es matek - fizikával lettem mérnök :D Egész suli alatt bukdácsoltam, most saját vállalkozásom van.
2023. máj. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Kólauborkával ***** válasza:
80%

Az idei matek szerintem nehéz volt (kész matek tudás kellett középsuli végére), szóval az a 4-es teljesen jó szerintem.


És teljesen igaz, a mérnöki matek nem annyira nehéz, ha van hozzá egy kis hozzáállásod.

2023. máj. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Volt osztálytársam megbukott matekból érettségin, pótvizsgáznia kellett. Ez már nagyon régen volt.

Osztálytalálkozón kiderült, most bankban dolgozik, elvégezte a pénzügyi és számviteli "főiskolát", akkor még főiskola volt.

Csodálkoztunk rajta, ezt hooogy??? Azt mondta, az érdekelte.

Ennyi.

2023. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Általánosban majdnem megbuktattak matekból, majd kéttannyelvúbe mentem, mert fordító akartam lenni és ott is végig kegyelem kettes voltam, majd valahogy sikerült egy 3as közép matek érettségit összehoznom.


Fizikából pedig abszolút semmit nem tudtam és szerintem csak azért engedtek át engem (és még jó pár embert) mert tudták, hogy nekik ez nem fog kelleni.


Majd kihagtam 1 évet egyetem előtt, tehát amit tudtam matekból azt is elfelejtettem.


Végül BME Mérnökinfóra mentem és simán át mentem a matekos tantárgyakon és láttam rengeteg matek faktost kibukni a BMEről. Tehát a lényege a történetnek, hogy a gimnáziumi teljesítményed nem befolyásolja az egyetemi teljesítményed.


Attól, hogy most 3-as vagy matekból nem jelenti azt, hogy nem bírod majd az egyetemen a matekot és ez fordítva is igaz. Ha faktos vagy és emelt 4es érettségit raktál, akkor is simán kibuksz első félévben ha nem vigyázol.


(Technikailag nem kibuksz, de ha elég tantárgyat elrontasz 1. félévben, akkor sok esetben több értelme van feladni a dolgot. Nálunk azt hiszem első félév után a csapat 1/3 része eltünt 2. félévre.)

2023. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Érettségim hármas lett, mégis sikeresen lediplomáztam. Azonban annyi előnyöm volt, hogy én nagyon vágtam a gépészetet, mert technikumból kerültem egyetemre, szóval nekem volt ennyi előnyöm. Tanulni sosem késő.
2023. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!