Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4-es közép matekkal bele se...

4-es közép matekkal bele se vágják mérnöki szakba?

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 23:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A 4-es nem olyan rossz. Kérdés, hogy mennyire van affinitásod, érzéked, érdeklődésed a matematikához. Neten vannak fent Bolyai könyvsorozatból jegyzetek, amiből láthatod, hogy nagyjából mire lehet számítani.


Azon is múlik, hogy hova jelentkezel és milyen mérnök akarsz lenni. Egy Óbudai könnyűipari mérnök könnyebben elvégezhető, mint egy BME villamosmérnök szak. De a Bánki gépész szakon is a matematika tárgyak könnyebben teljesíthetők, mint a BME gépész karon (erre a kettőre jártam).

Vidéki főiskolák (GAMF, Dunaújváros, Pollack) is könnyebben teljesíthetők.

2023. máj. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szeretem a matekot és a fizikát is, egyébként Miskolcot néztem ki
2023. máj. 13. 10:23
 13/15 anonim ***** válasza:

Miskolcom milyen szakot néztél ki?


Próbáld ki, az sem tragédia ha nehezen megy és csúszol 1-2 évet. Akkor nem éri meg odamenned, ha végül nem fejezed be.

2023. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Gépész
2023. máj. 13. 10:47
 15/15 anonim ***** válasza:
Ott a matek mellett még a mechanika, ami nehéz, de megoldható :)
2023. máj. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!