Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 éves vagyok, érdemes lehet...

23 éves vagyok, érdemes lehet állat orvosnak tanulni? Szakácsként dolgozom, de nem ez a szakmám. Nem jártam még egyetemre.

Figyelt kérdés
Újra kell érettségiznem stb. Komoly párkapcsolatok van és ugye ezt csak nappali tagozatban tanítják, ami nehezítő körülmény. Vagy még építőmérnök levelezőin. Melyik éri meg jobban ? 23L

júl. 24. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát elég más terület a kettő. Ez nem így megy hogy csak gondolsz egyet és beiratkozol. Azért az állatorvosi egyetemhez elég nagy elhivatottság kell, és nagyon nehéz bekerülni. Nézd meg az előző évek ponthatárait.

Mi az, hogy nehezítő körülmény hogy csak nappalin van?

Most akkor van rá időd és akarod tanulni, vagy sem?

Mi az, hogy melyik éri meg jobban? Anyagilag? Hát az állatorvosi biztosan nem, max hosszú távon ha befutsz.

Ilyen hozzállással mindkettőt kerüld el a saját érdekedben.

júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvost pedig egybe írjuk:)
júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy 100%-ig elkötelezett az állatorvosi mellett, akkor inkább hanyagold, nem éri meg.
júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem
júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én nagyon bizonytalan vagyok mindig mindenem. Nem hiába nem tartok még sehol. Keresem az utam és szeretnék értékes ember ember lenni. Régen nem volt lehetőségem olyan iskolába tanulni stb. Ez független attól hogy sikerül majd-e vagy nem mert így is én tanok stb. Csak a kérdés az volt, hogy meg éri-e. Emelt matek érettségim az van, viszont mivel nő vagyok nem biztos, hogy helyem van az építőiparban.
júl. 24. 19:20
 6/12 A kérdező kommentje:
Szeretnék tanulni. Ilyen mint a kozmetikus stb az meg 100 van egy utcában kb. Szóval nem jó ötlet. Főzni is szeretek ezért vagyok szakács.
júl. 24. 19:21
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval ha elkötelezett vagyok, megéri azt a sok küzdelmet amit nekem egyedül suli nélkül kell elérnem, hogy felvegyenek állatorvosnak? Vagy mérnöki te menni?
júl. 24. 19:23
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne lenne helyed az építőpiarban? Nem csak férfiak vannak ott. Előbb keress fel szakembert. Nem a munka miatt kell hogy értékesnek érezd magad.
júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha szinte "bármi" lennél szívesen, akkor ne állatorvos legyél.

Az tudja végigcsinálni, aki semmi más nem akar lenni, csak és csakis ez. És még ezek az emberek is igen-igen megszenvedik. Évfolyamtársaimmal lassan végzősöknek mondhatjuk magunkat, de sokan már csak azért nem mennek el virágkötőnek, mert túl sok lenne az eddigi állami féléveket visszafizetni (kb.10millió forintnál járhatunk).


Ha szóba kerül más is, mint neked, akkor csináld azt. Az állatorvosihoz "betegesen" akarnod kell.


Az állatorvosi szakmának amúgy is megvannak a maga árnyoldalai (magas öngyilkossági arány, súlyos kiégés).

júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De államilag is van felvétel
júl. 25. 09:20
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!