Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány hónapos mutatvány egy...

Hány hónapos mutatvány egy emelt biológia és kémia érettségi?

Figyelt kérdés

júl. 21. 00:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szintről indulsz, mennyire van érzéked hozzá, mennyire jó a tanulási technikád és naponta hány órát tudnál tanulásra szánni.
júl. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
90%

Igaz nekem csak emelt bioszom van, de arról tudok írni. Idén érettségiztem, amikor igazán nekifeküdtem a dolognak az kb. februártól volt a vizsgákig (tehát május). Mondjuk én már megcsináltam előtte az októberi előrehozott közepet is, és sulis faktra is jártam 2 évig. Tehát nem a nulláról indultam. (A közepem és az emeltem is 5 lett)

De én összességében azt gondolom hogy teljesíthető pár hónap/ mondjuk fél év alatt, ha nagyon nekifekszel, függően persze attól, hogy mennyi van meg az előzetes tudásból. Meg hát a te esetedben, a kémiával is össze kell hangolni, megosztani, úgyhogy a kettő együtt több idő lehet.


Mikor érettségizel, illetve mennyi tudásod van kb. ezekből?

júl. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 Kémiából nagyon nagyon alap van csak , mondhatni a nulláról indulok.
júl. 21. 00:44
 4/15 anonim válasza:
70%

Akkor talán az nehezebb lesz, én a környezetemben úgy hallottam, hogy az idei kémia pl kemény volt. De ha nagyon elszánt vagy, és van mondjuk egy jó magántanárod is, aki segíti a felkészülést, akkor bármi sikerülhet! Tanár jobban fel tudja mérni a tudásodat is és a képességeidet, és megfelelően felkészíteni. Arra ne számíts, hogy könnyű lesz, de ha tényleg szeretnéd sikerülni fog :)

Mennyi időd lenne mostantól számítva érettségiig?

júl. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hány hónapos mutatvány egy emelt biológia és kémia érettségi?"

Erre a kérdésre annyira lehet válaszolni, mintha azt kérdeznéd meg, hogy mennyi idő eljutni Skandináviába? A felmerülő kérdések: honnan, mivel és pontosan hova?

Lefordítva a te esetedre: Ez függ attól, hogy most hol tartasz, mi a cél, mennyi időd van rá, és mennyire tudsz hatékonyan tanulni. Ez jelenleg egy 4 ismeretlenes egyenlet (vagyis 2 tárgy esetén összesen 8), így nem fogja tudni neked senki megmondani így ismeretlenül.

júl. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hàt jelenpillanatban 11 hónap, de szeptemberben felszeretnék mondani a munkahelyemen így lesz 7 hónapom amit csak erre a két tantárgyra szánnék.
júl. 21. 01:17
 7/15 A kérdező kommentje:
Magántanárt kihagynám a képletből mert nagyon drága.
júl. 21. 01:18
 8/15 anonim válasza:
23%
Persze, ez érthető, viszont azt tudnod kell hogy tanár nélkül sokkal nehezebb dolgod lesz! Szerintem legalábbis. Az idő egyébként elég lehet, ha nagyon elszánt vagy, és tényleg hajlandó vagy napi több órát tanulásra áldozni.
júl. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

A gyermekem 1 év alatt készült fel, tavaly júniusban kezdte, igaz nem 0-ról, faktos volt, de így utólag mondhatni mégis majdnem onnan.


Magántanárral, heti 2szer készült a suli (utolsó év) mellett, igen, ez valóban nem volt olcsó, de körbenézve az ismeretségben anélkül kimagasló eredményt, egyedüli felkészüléssel nem ért el senki (95+ lett mindkettő.).


Magántanárok nélkül: 410 -415 pontokkal várják ismerősök a jövő szerdàt, ami a sote-ra biztosan nem lesz elég. Csak csenben jegyzem meg: a top10 gimnáziumokba járók közül is megtanárokkal készülnek pluszban.

Ha nagyon jó a tanár a suliban,akkor van esély max (ritka, de ismerünk ilyet is) a jó eredményekre.


A biosz tanulás még mehet egyedül (bioszféra oldalt nézd meg), de a kémia szerintem önállóan kb esélytelen, kivéve ha zseni vagy, ill. komoly alapod van.


Majdnem mindennap tanulni kell, tantárgyanként 2*2 órat. Mivel Te már nem vagy sulis, akár többet is. És az összes eddigi feladatlapot (kb.2012ig visszamenőleg,pótnak a pótját is) meg kell csinálni.


Szorgalom, elszántság, sok gyakorlás és kitartás.


Hajrá, de szerintem 7 hónap önalló felkészüléssel kevés lesz. Kell a tanári iránymutatás. Ha jól értem pár éven nem tanulsz már. Lénárt Gergely minden évben lehetőséget ad nehezebb szociális helyzetben lévőknek arra,hogy ingyen tanuljanak nála, keress rá a fb-n. A kémia kegyetlen, kell segítség, hogy ráálljon az agyad.


Mondjuk nem tudom, Neked mi is a cél, lehet nem is az orvosi és nem is a sote. És akkor/azaz lehet nem is 90+ eredmény a cél..


Ha van konkrét kérdés, kérdezz, most eléggé érint ez a téma:)

júl. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Én is kb. így csináltam. Kb. 15 év kihagyás után. Biológiát korábban rendesen tanultuk, a kémia oktatás elég gáz volt a sulimban, de volt némi érzékem hozzá. Faktra régen nem jártam.

Október környékén kezdtem az alap kémia számolásokkal meg a kémia elmélettel, egy kicsit már a bioszt is nézegettem. Igazán januártól feküdtem neki. A kémia 75%, a biosz 90% lett.

Magántanárhoz nem jártam, de a szóbeli előtt elmentem egy 2 alkalmas tanfolyamra, ahol megcsináltuk az összes elvégzendő kémia kísérletet. Azt nagyon ajánlom.

A Villányi-féle Ötösöm lesz kémiából példatárban le vannak vezetve a megoldások, sokszor több módon is, az jó támpont lehet a készüléshez, bár csak a legnehezebb feladatai ütik meg az érettségi mércéjét. A régi érettségik megoldókulcsai is levezetik a megoldásokat.

júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!