Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemre megyek, amellett...

Ha egyetemre megyek, amellett megírhatok újra egy emelt szintű érettségi vizsgát?

Figyelt kérdés

Szóval, idén érettségiztem, bár jó lett, de lehetne sokkal jobb (95% vagy afeletti) is, és oda, ahová eredetileg menni szerettem volna, pont nem fognak felvenni, máshova viszont igen.

Nagyon fontos lenne, hogy valahova el tudjak menni egyetemre, viszont úgy terveztem, hogy jövőre újraírnám a történelem emelt szintű vizsgát, és utána ismét jelentkeznék oda, ahová eredetileg szerettem volna.


Viszont azt már tényleg nem bírom követni, hogy most mire milyen szabályok vonatkoznak…


Szóval: Egyetemi tanulói jogviszony mellett lehet emelt szintű vizsgát újra letenni (úgy, hogy nem buktam meg az előzőn)? És akkor is, hogy az egyetemen most pont történelem szakra fogok menni (ugye emelt törit szeretnék újraírni)?


júl. 20. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Igen, lehet, de csak a következő felvételidnél használhatod.
júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen lehet és fizetni kell érte.
júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Milyen szakról lenne szó? Honnan tudod hogy nem vettek fel? Még meg sincsenek a ponthatárok.
júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Milyen egyetemről* azt akartam írni
júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Annyiszor írod újra, amennyiszer akarod, de fizetni kell érte. Semmi köze hozzá a hallgatói jogviszonyodnak.
júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Igazuk van az előttem válaszolóknak. Tényleg bármikor újraírhatod bármelyiket, csak időben kell jelentkezni és befizetni.
júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!