Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy gyógypedagóg...

Pszichológia vagy gyógypedagógia éri meg jobban? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Jövőre kell döntsek arról, hogy mire menjek és már egy ideje ez a két szak érdekel nagyon, de nem tudom melyik éri meg jobban, mennyire lehet ezekkel elhelyezkedni és melyik lenne esetleg a jobb? ELTE-re szeretnék egyébként menni, ez még nem biztos csak egy opció, de nem tudok a két szak közül választani, ugyanúgy tetszik mindkettő. Hallottam már, hogy a pszichológia eléggé komplex és nem könnyű szak, persze ezt tudtam is, de volt aki azt mondta gyógypedagógiával több területen tudnék elhelyezkedni, akár külföldön is, és így nekem jobban megéri, hogy több lehetőségem van, csak nem tudom ez mennyire igaz? Persze tudom, hogy mindkét szak nehéz és tanulni kell csak nem tudom eldönteni melyikkel lehet jobban elhelyezkedni akár külföldön?

Köszönöm szépen a segítséget!



júl. 14. 21:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha újra kéne kezdenem, akkor a mostani miatt lehet, hogy gyógypedagógia vagy valami mentálhigiénés alapképzésre mennék, mivel telített nagyon a szakma. 57 éves vagyok, így sokkal több szakképzésen és diplomán estem már át, hogy jól megtalálják a helyemet ebben a számában, viszont aki most jön ki az egyetemről…nagyon sajnálom őket, mert alig találnak munkát vagy nagyon kevés fizetésért közben meg tanulhatnak folyamat mellette…a lányom ugyan ezt éli most át…mellékállásban webdesigner, így meg tud élni belőle nagyon jól, viszont azért még támogatni szoktuk őt anyagilag. (Fiatal késői gyere). A fiam pénzügy számvitel szakon volt és köszöni szépen nettó 900.000 körül keres Pesten egy német cégnél. Sajnos ez a kereslet kínálat elve…
júl. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
Azt még hozzá kell tennem, hogy a fiam 1 évvel idősebb mint a lányom. Csak, hogy lásd képzések között milyen lehetőségnyi szakadékok lehetnek.
júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

És azt is hozzá kell tenni, hogy bár megközelítőleg én is ennyit keresek azért sokkal több erőfeszítés es év van a hátam mögött és egy Dr. A nevem előtt, amivel megugrott a fizetésem.


Drágám én csak azt kívánom, hogy találd meg a hivatásodat és légy kitartó benne, mert akkor eléred a céljaidat.

júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki segített! Gondolkodni fogok rajta és meglátom mire jutok, de mostmár könnyebb a helyzetem, hogy segítettetek! Köszönöm mégegyszer!
júl. 15. 11:55
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógusból jóval kevesebb van,mint pszichológusból.Rengeteg gyógypedagógust keresnek a magánellátásba is. Egy ismerősömet egyből végzés után fel is vettek ilyen helyre, mert akkora a hiány.

Gyógypedagógiai alapszakkal 4 év után "teljesértékű" munkavállaló leszel, míg pszichológiával csak a mesterképzés után leszel az és még utána is rengeteget kell tanulni,hogy elismerjenek.

júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ismét az utolsó hozzászólónak is a véleményét/tapasztalát!
júl. 16. 12:10
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 éve végeztem gyógypeden, és nagyon szeretem és jól is keresek vele.
júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó kommentelő is, hogy segítettél! Bár nem akarom elsietni ezt a döntést, de inkább a gyógypedagógia mellett fogok maradni, nagyon szeretek embereken segíteni, emberekkel foglalkozni, hozzájárulni ahhoz, hogy boldog és teljes életük legyen, a pszichológia viszont eléggé bonyolultnak tűnik nekem a hozzászólások alapján, főleg úgy, hogy egyetem után is rengeteget kell még tanulni és nem könnyű az elhelyezkedés, persze minden szakon sokat kell tanulni, de úgy érzem nekem ez túl sok lenne. Nem a pénz a legfőbb szempont nalam, ugyanis úgy gondolom, hogy muszáj szeressük azt amit dolgozunk, hiába a pszichológus többet keres, szerintem maradok a gyógypedagógiánál. Köszönöm szépen ismét mindenkinek a segítséget!!
júl. 16. 19:36
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Pszichopedagógia szakiránynak olvass szerintem utána a gyógypedagógián belül.
júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egy évet jártam gyógypedagógiára, most pszichológiára járok, és nem bántam meg. De a gyógypedagógiát tanácsolnám. Németországban és skandináv országokban nagyon sokat kereshetsz, mindemellett 4 év után munkába állhatsz, és nagyon szép szakma.
júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!