Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy gyógypedagógus milyen,...

Egy gyógypedagógus milyen, biológiailag jobban megalapozott szakmában tud elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Alapvetően biológia szakra jártam, de betegség miatt néhány évig nem tanultam sehol. (Mikrobiológus szerettem volna lenni és kutatásban részt venni.)

Amikor gyógypedagógiára jelentkeztem azt hittem hasonló lesz a feladat, mint egy orvos esetében. Diagnózist kell felvennem és az alapján kezelnem a betegséget. De kiderült, hogy egyáltalán nem erről van szó... (a szak gyakorlatilag száraz történelem, a munka pedig gyakorlatilag tanár csak normálistól eltérő gyerekkel)


Ha elvégzem a gyógypedagógia szakot, akkor dolgozhatok olyan szakmában, ami jobban támaszkodik a biológiára, orvostudományra, mint pedagógiai alapokra? Milyen lehetőségeim lesznek így? (Esetleg anatómia tanár lehetek?)



2020. jan. 2. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen tudtommal nem igazán van. Vagy tanár leszel ezzel a diplomával, vagy kutató, de kevésbé a kiválasztott fogyatékossági típus egészségügyi hátterével, mint inkább egyéb szempontokból. Lehetsz valami olyasmi, mint egy szociális tanácsadó, vagy lehetsz konzulens is, aki tanácsokkal segíti a fogyatékosok életét. Talán a rehabilitáció állhat a legközelebb az eredeti irányvonalhoz.
2020. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Anatómia tanár akkor lehetsz, ha más egyéb (pl. biológia vagy orvosi) szakot is elvégzel a gyógyped mellett. Ez a gyógypedagógia szak leginkább "hagyományos" tanár vagy szocped/óvodaped/tanító/gyógytornász szakhoz hasonlít (pl. alsó tagozatban szinte bármely tantárgyat taníthatsz vele, de felső tagozattól már nem jellemző, maximum a nagyon vidéki iskolában), de pl. szomatopedagógia szakon rengeteg az anatómiára épülő tárgy, viszont inkább a gyógytorna, mozgásrehabilitáció, mozgásfejlesztés területén lehet elhelyezkedni vele. Pszichopedagógia és logopédia szakirányon lesz lehetőség "diagnózist" felállítani, de azt is hosszadalmas, gyakran több alkalmas vizsgálat során, valamint gyakran szakorvosi vélemény (neurológus, fül orr gégészeti stb.) felhasználásával. Tehát annyiban kell az anatómia, hogy érteni kell mit ír le a szakorvos.

Ha inkább bizonyos szak tanítása érdekel (anatómia, biosz), akkor érdemes inkább "hagyományos" tanár szakon tanulni, nagy hiány van/lesz pl. természetismereti tárgyak (biosz, fizika, kémia, földrajz) és matematika tárgyat tanítókból. Aki ismerőseim közül anatómiát, vagy hasonló tárgyat tanít akár középiskolában, akár tanfolyamokon, szinte mind orvosi egyetemen végzett (vagy folyamatban van a téma).

2020. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőt azzal egészíteném ki, hogy autizmus szakosként is lehet diagnózist felállítani, több alkalmas tesztkitöltés, beszélgetés és a hozzátartozók kikérdezése alapján helyezheted el az illetőt a spektrumon, vagy azon kívül.
2020. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem érdekel feltétlenül a tanítás, de mivel leginkább ahhoz áll közel a szak, ezért elgondolkodtam rajta (ha nekem nem is sikerültek az álmaim, akkor legalább másoknak segítsek elérni azt).


A problémám a gyógyítás módszerével van. Úgy tűnik, a dolgom a betegséggel való együttélésre nevelés lesz, (nem a fennálló betegség gyógyítása). Ráadásul személyes interakcióval, ami érzelmileg kimerítő, sőt megrázó.


Esetleg tudnátok javasolni valamit, hogy gyógypedagógia szak mellett mit érdemes elvégezni, ha olyan munkát szeretnék végezni ami segíti a fogyatékossággal élő embereket, de jobban támaszkodik a biológiai, fiziológiai, kémiai alapokra? Inkább számítógép előtt ülve, csendes magányban tudom/szeretném elképzelni a napjaimat.

2020. jan. 5. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy szakértői elvégzése? Mondjuk akkor is interakcióba kerülsz a gyerekekkel, de ott te vizsgálod meg a gyerekeket, és állítasz fel "diagnózist", mondjuk ez inkább teszteken, beszélgetéseken alapszik, nem annyira biológiai.
2020. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

azért az túlzás, hogy száraz történelem, maximum az első évben, később azonban rengeteg a gyakorlati tárgy, a módszertan...

miért nem néztél utána jobban a szakleírásnak? a nevében is benne van, hogy pedagógus..

egyébként el tudsz helyezkedni "biológiailag jobban megalapozott szakmában", pl. szakértői bizottságnál, ahol diagnosztizálják magát a fogyatékosságot, ill. megállapítják, hogy milyen területeken lenne szükség fejlesztésre. esetleg pedoaudiológiai, audiológiai munka (bár utóbbihoz biztosan kell valamilyen további képzés).

2020. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!