Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező hallgatói jogviszonyt...

Levelező hallgatói jogviszonyt köteles vagyok bejelenteni a munkáltatómnak (teljes idejű, 40 órás állás) ?

Figyelt kérdés

Esetleg megtudhatja valahonnan/ kötelező tudnia róla?

Az oktatási napok nem érintik a munkaidőt.



júl. 9. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Miért lenne kötelező?
júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

"Az oktatási napok nem érintik a munkaidőt”

Vizsgaidőszakban sem? Nekünk mindig hétköznapokra teszik a vizsgákat.

júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es: Hogy esetleg van-e erre valami szabály, hogy szólni kell-e róla. (Nem szeretnék:)


3-as: Azt még nem tudom, majd csak a felvétel után derül ki a pontos órarend is, csak elöljáróban annyit mondtak, hogy hétvégéken lesz oktatás.

1-1 napra, pl. vizsgázni, tudok szabadságot kérni, ha úgy alakul.

júl. 10. 07:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A 2. vagyok. Én már a második vizsgaidőszakban jártam, amikor a munkáltatóm megtudta, hogy egyetemre járok. Egyáltalán nem került szóba olyasmi, hogy mondanom "kellett" volna korábban.
júl. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ó, szuper! Nagyon köszönöm a hozzászólásodat! :)
júl. 10. 07:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gondolnám, hogy kötelező lenne szólni. Én esetemben péntek-szombat volt a tanítás, meg vizsgaidőszakban kellettek a szabik (téli vizsgaidőszak jobb, mert több időd van készülni, a nyári viszont gáz) szóval nem biztos, hogy olyan sokáig tudod titkolni :D
júl. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ebben is igazad lehet! :D

Köszönöm :)

júl. 10. 08:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem jelentettem be, bár a főnök tud róla, de papírt nem adtam neki, meg semmi. Csak azért mondtam neki, hogy úgy tudjuk tervezni a beosztást, hogy be tudjak járni rendesen(a beosztást közösen írjuk mindig a főnökömmel).
júl. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Esetleg megtudhatja valahonnan / kötelező tudnia róla?" -

Úgy tudom, hogy kötelező tudni róla, ha az a szakmát érinti, vagy továbbképzés, vagy egy időben lenne pl.: a vizsga és a munkahelyen való teljesítés, munkavégzés ideje, akkor arra az időpontra szabadságot kell kérni.


Az oktatási napok nem érintik a munkaidőt. - Ha az oktatási napok nem érintik a munkaidő, a vizsgaidőszak időpontja itt még érinthetik, és egybeeshet azzal az idővel annak alkalma. Csak Óvatosan használd fel a szabadságolás ezen helyzetben.

júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!