Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkáltatóm március 1-től a 8...

Munkáltatóm március 1-től a 8 órás munkaviszonyomat ketté bontotta 5+3 órásra. Tegnap jött meg a szerződés, már így könyvelik. Vissza lehet ezt vonni a pénzügyön, ha a munkáltató engedélyezi?

Figyelt kérdés
Március közepén derült ki, hogy babát várok. Így a 3 órás béremmel nem lesz meg az 1 év munkaviszonyom és a CSED- és GYED- számításnál 100ezreket fogok bukni.
2022. ápr. 2. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Munkáltató nem véletlen rakott át téged erre, nem indokolta? szerződés módosítás?
2022. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Aláírtad?


Nem küldhet el terhesség alatt..

2022. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem küld el, beiskolázott minket, pár embert. És így oldották meg a tanulmányi munkaszerződést. Hogy a munkám lett az 5 órás és a 3 órás az oktatás.

Terhességről nem tud még, hétfőn beszélek vele.

De erről egyáltalán nem volt szó. Gondoltam míg a babával itthon vagyok az iskolát is tudnám vállalni, de a CSED alatt kereső tevékenységet nem lehet folytatni. Nem volt erről szó, hogy az iskola is munkának számít 😕

2022. ápr. 2. 19:08
 4/11 A kérdező kommentje:
Már az aláírás előtt le is jelentették, a NEAK adatbázisban is így szerepel 😕
2022. ápr. 2. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyoldalú szerződesmódosítás törvenytelen. Aláíras nélkül ervenytelen.
2022. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Törvénytelen ugyan már... állami cég.

Többnél is dolgoztam már. Ilyenkor vagy aláírod, vagy repülsz sajnos :(

2022. ápr. 2. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy nálad hogy van, ha gondolod, írhatsz, hogy jobban tudjak segíteni.


Ha az van hogy eddig volt egy 8 órás szerződésed X forinttal és most van egy 5 és egy 3 órás szerződésed összesen X forinttal, akkor ugyanannyi lesz a csed, gyed, mint ha egy szerződés lenne. Nem kell egy év a második szerződésből, hogy jogosult legyél, mindkét jogviszonyból számolják majd az ellátásokat.

2022. ápr. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Feltennéd a képet a NEAK adatbázisról? Természetesen a személyes adatokat (munkáltató adatait is beleértve) kitakarva?

Mert ahogy leírtad, abból nem lehet megérteni.

A 8 órásat felbontották 5+3-ra, de te csak a 3 órás viszonyt nézed (a 3 órás béremmel nem lesz meg az 1 év munkaviszonyom és a CSED- és GYED- számításnál 100ezreket fogok bukni)

Aztán: a munkám lett az 5 órás és a 3 órás az oktatás

Azt viszont sehol nem írod, hogy a munkáltató mindkettőnél ugyanaz, vagy különböző munkáltatók lettek (ami nem valószínű)

Vagy arról van szó, hogy a teljes napi munkaidőd megosztották úgy, hogy azon belül 5 óra munka, 3 óra tanfolyam?

2022. ápr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xswerdy ***** válasza:

ez én sem értem. Hogy lehet egy munkáltatónál egyszerre két munkaviszonyod? Ilyet akkor szoktak csinálni, ha a munkáltató feloszlik két cégre. Mindenki abba az utódba megy, amelyik az ő tevékenységét tovább viszi, de lehet, hogy pl. a könyvelő továbbra is mindkét céget könyveli, és akkor neki mindkettőben lesz egy-egy részmunkaidős munkaviszonya.


Ha a cég elküld valami képzésre, arról sokszor íródik tanulmányi szerződés, de a munkaszerződésed nem változik.

2022. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A NEAK adatbázisban 5 oszlop van, sorrendben: Nyilvántartási szám, Bejelentő név, FEOR, Jogosultság kezdete, vége.

A munkáltatóm mind a 4 sorban ugyanaz, csak 2021.11.01-től másik telephelyre és munkakörbe kerültem, de a közalkalmazotti kinevezésemen változtattak, nem új szerződésem lett.


[link]


Úgy lett 2 munkaviszonyom 1 munkáltatónál, hogy őket megbízta maga az iskola az oktatással és így duális képzés keretein belül szakképzési munkaszerződést kaptam. A 8 órás eredeti munkaviszonyom lett 5 órás, részmunkaidős, ez kinevezés módosítással történt.

Emellé kaptam egy új munkaszerződést, ami 2022.03.01-2023.04.30-ig, határozott időre szól, a tanfolyam elvégzéséig.

Viszont a gyermekem 2022.október vége-november elején születik, így 2023. márciusig vagy áprilisig CSED-en leszek, ami mellett keresőtevékenységet nem folytathatok.


7-esnek írok privátban :)

2022. ápr. 3. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!