Jogász vagy villamosmérnök?
#10. Egyetértek. Nem vagy-vagy, hanem a leírtak alapján egyik szak sem ajánlható jó szívvel a kérdező figyelmébe.
Kérdező, mindkét szakma olyan, hogy akkor érdemes választani, hogyha te akkor is ezt csinálnád szíved szerint, ha tiltanák. Különben sikeres ügyvéd vagy jó villamosmérnök is nagyon-nagyon nehezen leszel. Nyilván az amúgy relatíve gyakran előforduló fenti kérdés is úgy született a fejedben, hogy ez két "menő" szak, aminek van valamennyi presztízse, nem olyan könnyű elvégezni és jó pénzeket lehet velük szakítani. Ez mind igaz is, csak valami magasabb szintű célt még próbálj meg pakolni mellé, különben nagy kínlódások várnak rád, akárhogy is döntesz.
Ilyen nincs hogy majd politikai karriert építesz. Ez nem így működik. Ha csak nincsenek kapcsolataid. Az ügyvédkedés meg nem ilyen fényes életút mint amilyennek gondolod. Három év güri minimálbérért, rengeteg tanulás, aztán vagy megélsz vagy nem. Rengeteg ügyvéd van, nehéz vele érvényesülni
Szerintem nézz utána a szakoknak jobban, mert mint már előttem is említették sémákra építkezel, és nem látsz bele valójában egyik szakba sem
Az se mindegy milyen beállítottságú vagy, mert egy matekosnak nehéz a jog, egy humánnak meg fordítva
Van érzéked a matekhoz, fizikához, programozáshoz?
Ha nincs, akkor nem igazán leszel sikeres a villamosmérnöki pályán. Ez tipikusan az a karrier, ahol ha tényleg jó akarsz benne lenni, akkor a hobbidnak is annak (kapcsolódó/részterületeknek) kell lenni.
El lehet végezni úgy is, hogy nem érdekel és nincs érzéked hozzá, a magyar oktatási rendszer megengedi, csak értelmes munkát nem fogsz vele találni.
A jogra is igaz amit a #14 ír. Kell hogy jó legyél belőle és érdekeljen, különben nem leszel sikeres
Sok energiát kell beletenni
Villamosmérnökként a Bsc-t csinálhatod itthon is, és ha jól sikerült, és szereted, akkor mehetsz külföldre Msc-re. Nem gondolom, hogy feltétlen kell, hogy külföldön tanulj, vannak elismert egyetemek itthon is, és ez eléggé hiányszak, amivel simán érvényesülsz. Mindenesetre matek fizikából fontos, hogy nagyon jó legyél, mert villamosmérnökin kemény.
Jogon meg sok lexikális anyag van, amit sokszor csak magolással tudsz elsajátítani, mivel szóról szóra kérik vissza, így hiába érti valaki, ha kihagy egy betűt stb, akár meghúzzák érte vizsgán. Sok egyetemen rengeteg beugró, jogszabályokat szó szerint tudni stb. 5 évig tanulsz, ha normál időben elvégzed, aztán 3 évig gyakorlatozol valahol ügyvédi irodában kevés fizuért, mire szakvizsgázhatsz, mivel csak szakvizsga után lehetsz ügyvéd. Szóval a jog az hosszasabb tanulási folyamat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!